Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban miért van akkora...

Az USA-ban miért van akkora jelentősége az abortusz-kérdésnek, hogy politikai karrierek törnek ketté miatta?

Figyelt kérdés

2012. febr. 9. 23:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%

"A kérdésnek arra a részére hogy az USA-ban miert van jelentösége az abortusz kérdésnek talán több oka is van.Viszont szerintem a világon mindenütt nagy jelentöséget kellene tulajdonítani ennek a kérdésnek,mert a magzat már megszületése elött is élet."


S akkor ne is maszturbáljunk, igaz? A kamasz fiúk 100%-a (na jó, 99,9%, akiket nem kasztráltak) gonosz, bűnös, az ördöggel cimborál és a pokolra jut.

2012. febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%
Invesztor! Látszik, hogy nem hordtál gyereket a szíved alatt! (azaz nem voltál terhes a közérthetőség végett). A magzatnak igenis vannak érzései, álmodik is- ha érdekel, nézz utána, TUDOMÁNYOSAN bebizonyították. Egy anya meg képes kommunikálni a magzatával, pl ahova teszi a kezét, oda mozdul el meg ilyenek. Jelzi, hogy tetszik-e neki a zene, vagy a zaj stb. Én már kétszer is átéltem ezt a csodát (azaz voltam terhes a közérthetőség végett), úgyhogy elég kompetens vagyok a kérdésben.:-)
2012. febr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
68%

Ez tényleg nagyon szép.


Csak hát a kompetencia kérdése. Hát tudod én már vagy 40'000-szer ettem (vagy többször). Akkor holnaptól én dönthetek étkezési kérdésekben és már tudományosan (is) fel vagyok készülve a témából?

2012. febr. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
49%

21:41,


Amikor a magzat már nem csak egy sejtcsomó, hanem valóban vannak életjelei, onnan már nem lehet abortuszt végezni, nem véletlenül van meg a határ, ameddig el lehet vetettni. (Utána rendkívül indokolt esetben csak.)


Viszont a legtöbben egy osztódó sejtcsomót védenek rendkívül módon, aminek semmi, de semmi érzése nincs. Profán hasonlattal nem több, mint egy rákos sejttömeg: osztódik a szervezeten belül a szervezet erőforrásait használva. És ennyi. Amikor a magzat már mozog, és vannak valódi, emberszintű életfunkciói, őt már nem lehet elvetetni semmilyen országban sem.

2012. febr. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
52%

tegnap 21:41


Valóban nem, mivel férfi vagyok. Viszont te nagyon tévedsz, ui. az abortusz elvégzését csak egy bizonyos ideig engedélyezik. És ahogy más is írta ez idő alatt a "magzat" nem több élettelen, nem érző sejteknél.

2012. febr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
33%
Azért csak a materialistáknak nem több egy magzat akár hány hetesen is, mint egy sejthalmaz. Ugyan ilyen populáris és elfogadott világnézet mint a materializmus azért több van. Sőt azok szerint akik szerint ugyan annyira megalapozott véleményük szerint, több mint sejthalmaz, nos ők összesen jóval többen vannak a földön.
2012. febr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Viszont te nagyon tévedsz, ui. az abortusz elvégzését csak egy bizonyos ideig engedélyezik. És ahogy más is írta ez idő alatt a "magzat" nem több élettelen, nem érző sejteknél."


[link] - "a szülésig (a növekedés, érés időszakában) magzatnak nevezik"


[link] -

"A legkisebb olyan biológiai rendszert, amely már önállóan életjelenségeket mutat, sejtnek nevezzük."


Csak hogy tudd, miről beszélsz.


A határ pedig eléggé önkényes, tény, hogy 16 darab sejtet megölni nem okoz akkora szenvedést, de egyszer olvastam egy cikket arról, hogy a még legálisan abortálható korú magzatok mit tudnak már/mire képesek.

Egyébként létezik egy ritka betegség, amelynek hatására az ember soha nem érez fájdalmat. Az ilyen embert vajon etikus megölni? Hiszen fizikai szenvedést nem okoznánk vele neki.

2012. febr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!