Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "magzati élet védelmének"...

A "magzati élet védelmének" Alaptörvénybe foglalása azt jelenti, hogy a hatályba lépésétől kezdve tilos az abortusz?

Figyelt kérdés
2011. jún. 4. 19:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem.

a magzatoknak most is van joguk, amit csak a megszületésük után kapnak meg utólagosan. ne kérdezd mért így van, én se értem..

2011. jún. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Szigorúan baloldali vagyok, de ezt még én sem látom bele. Nem.
2011. jún. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
37%

Nem. Az alaptörvény csak érdekeket, célokat fogalmaz meg, a gyakorlati alkalmazáshoz törvényeket kell hozzá alkotni.

De egyébként nem lesz tilos az abortusz, a Fidesz nem akarta.

2011. jún. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
44%
Az emberölés a világon szinte mindenhol tiltott. Lassan mi is kezdjük elérni ezt a fejlettségi szintet.
2011. jún. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Még nem tudunk semmi konkrétumot.

Majd jövőre jönnek a sarkalatos törvények.

2011. jún. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok baloldali, és nem "látok bele" semmibe semmit. Számomra egyértelműnek tűnik, hogy ha a magzati életet "fogantatásától kezdve" védelem illeti, az azt jelenti, hogy az abortusz ellentétes a legmagasabb szintű jogforrással, tehát törvényt fognak alkotni annak betiltásáról. Ha nem alkotnak ilyen törvényt, akkor viszont nincs értelme az Alkotmánynak, mert a magzat elpusztítása ellentétes az AT által biztosított "védelemmel". Én így látom, de kíváncsi vagyok más véleményekre, értelmezésekre is.
2011. jún. 4. 19:35
 7/21 anonim ***** válasza:
17%
Nem vagyok semmilyen oldali,és tökéletesen egyet értek veled,de sajnos ebben az országban soha nem lesz tilos az abortusz.
2011. jún. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
86%

Nem. Nem is akarják betiltani az abortuszt.

Ez a törvény csupán szavazat és támogatószerzésre van. Csak azért hozták mert a konzervatívokat is maguk mellé akarják állítani. Nem jó az egész törvény semmire sem mert nem tartalmaz semmiféle konkrétumot, csak a szokásos mellébeszélés.

2011. jún. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

ma 19:16

Pedig nem nehéz átlátni:

Benne lesz az alkotmányban hogy a magzati élet elvétele gyilkosság.

Utána Orbán annyit mond: Én ugyan nem tiltom az abortuszt, de az alkotmánybíróság szerint bűncselekmény.

Így el is van hárítva a felelősség, és a KDNP is megkapta amit akart.

2011. jún. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
19:58 ezt én is valószínűnek tartom.
2011. jún. 4. 20:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!