Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg olyan nagy a szegénysé...

Tényleg olyan nagy a szegénység, s olyan, szinte antagonisztikusak a társadalmi külömbségek a Latin-Amerikai-országokban, mint ahogy azt a televízióban látható sorozat-filmek alapján megítélhetnénk?

Figyelt kérdés
Solszor gondolkodtam már ezen,hiszen az említett térség országainak zöme globálisan nézve is,pozencionálisan gazdag országnak mondható,mégis mintha tömeges lenne többségükben a nyomor. Valakitől azt hallottam,hogy a mi térségünk is ezen a téren egyre jobban kezd hasonlítani hozzá,azaz,"Latin-Amerikanizálódik"de,valahogy azért sántít nekem ez a dolog,vagy csak én látom rosszul? Állítólag a mai Magyarországon is,egy amolyan Latin-Amerikai típusú,ún autoriter-politikai rendszer kezd kialakulni,anno,még a "rendszerváltás" idején gyakran használták,igaz csak hasonlatképpen Magyarország esetében is a banánköztársaság-jelzőt. Mi az az autoriter rendszer,s valójában egészen pontosan hogyan is kell elképzelni,egy olyan politikai-berendezkedést,s mi az oka annak,hogy egyáltalán kialakul?
2012. márc. 1. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Latin-Amerikai országok többségében egyenlőtlen a vagyon eloszlása, van egy szűkebb réteg, akik nagyon gazdagok, és van egy sokkal nagyobb társadalmi réteg, ami meg szegény. És igen, valóban ilyenek az állapotok.
2012. márc. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Azért a filmekben midig túloznak kicsit.De a lényeg igaz , ott vannak a nagyon gazdagok és a szegények , az arany középút ritka.
2012. márc. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha jobban megnézed, úgy néznek ki a városok hogy van egy kisebb rész fényűző villákkal és szállodákkal, mellettük pár méterre egy nagy betonkerítés és azon túl rengeteg bádogviskó.
2012. márc. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Mi az oka, hogy kialakul?

Az oka egy olyan rendszer, ami a gazdagokat támogatja, a szegényeken pedig csak élősködik.Így egyből ki is alakul a társadalmi szakadék,pofon egyszerű, nincs ebben semmi misztikus.

Egy ország pedig nem attól lesz gazdag, hogy van egy palotában élő, luxusautóval furikázó rétege is.Egy ország akkor igazán gazdag, ha mindenkinek megvan az esélye, hogy normális színvonalon, gazdagon éljen benne.(Ezt persze nem úgy kellene megoldani, mint nálunk, hogy szőnyeg alá söpörjük a hajléktalanokat és rabszolgamunkára fogjuk az állástalanokat).

Magyarország nem gazdag, bár vannak gazdag magyarok, de még nagyobb számban szegények.Akár csak Latin-Amerikában.

2012. márc. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Peruról tudok neked mesélni. A jómódúak nagyon szép helyeken laknak, én a Limában a második legjobb kerületben laktam. Szép házak, tiszta, rendezett környezet, jó közbiztonság. Akkor sem volt probléma, amikor este megérkeztem és elmentem egy pénzváltóhoz.

Ami nekem nagyon tetszett, hogy az emberek a házuk előtt is rendet tartottak, nemcsak kerítésen belül.

Később laktam közepes és egy eléggé lepukkant környéken is, ott még fehérként sem volt soha problémám. Igen, a tásadalmi különbségek elég nagyok. Ott láttam először álláshirdetést 10-12 éves gyereknek (kifutófiú boltban).

Vidéken sok az írástudatlan, ott a választási plakátok úgy néztek ki, hogy a jelölteknek volt egy jelük, pl. kukoricacső, és azt festették a falra, beikszelve. Voltam a férjem vidéki rokonainál, az a falu nagyon kiesett a turistaútvonalról. Hát igen, baromi nagy a szegénység, kitörési lehetőség nélkül. Nagyon durva volt, a gyerekek is kemény munkát végeztek.

Az utazásnál is látszott a különbség, pl. vidékre lehetett menni olyan távolsági busszal, hogy stewardessek voltak mint a repülőgépen, bingózni lehetett. És olyan buszon is utaztam, amire a Frédi és Béni is köpött volna.

2012. márc. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

"Magyarország nem gazdag, de vannak gazdagok"

És miből gazdagodtak meg? Abból, hogy ami eddig "közös" volt, azt széthordták, megkaparintották, kiprivatizálták maguknak, a többi ember pedig törölje szemét-száját.

Ha így haladunk, (no meg nem vigyázunk) mi is egyenlők leszünk azokkal az országokkal, ahol kevés dúsgazdag és nagyon sok végtelenül szegény ember, középréteg pedig sehol.

2012. márc. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát csak úgy kb. ekkora:


[link]

2012. márc. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem véletlenül akkora a bűnözés mértéke, pl. Mexikóban vagy Brazíliában, amekkora.
2012. márc. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Hogy megvilágítsam, milyen a Latin-Amerikai szegénység: képzelj el gyengén szitáló esőben, 14 fokos hőmérsékletben egy félmeztelen, mezítlábas, 4 éves kisgyereket, aki félig elrágott banánját ajánlja fel neked eladásra. Ha mutatod, hogy lefényképeznéd, bólint és tartja a markát.

Ne egy ilyent képzelj el, hanem sokat. És vedd hozzá, hogy bármit felvesznek a földről és azonnal megeszik, ha ehetőnek tűnik. Ahol élnek azt nem ecsetelném. A felnőttek sem rosszindulatúak általában, de bármit lelopnak rólad. Ha észreveszed, bocsánatkérően néznek rád és rögtön visszaadják. Van más is, de ez a jellemző.


A Rózsadomb, vagy a XII. kerület viszont többnyire meglehetősen szegényes lenne az ottani úri negyedben.


Van még hová züllenünk. Egyelőre Kolontár még nagyon vezető hír volt, ott ez a bányák környékén természetes közeg. A tulajdonos többnyire USA-beli, vagy kanadai.

2012. márc. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
13:24: én nem laknék abban az emeletes házban. Rossz a kilátás. :)
2012. márc. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!