Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Fehéroroszországban és Kalinyi...

Fehéroroszországban és Kalinyingrádban milyen az élet, mi van ott ma?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, Fo.-ban diktatúra van. Erről írna valaki kicsit részletesebben, mennyire kemény, ki lehet-e menni turistaként? Úgy kell elképzelni, mintha visszacsöppennénk a SZU-ba?


Kalinyingrádról már többet tudok, úgy tudom, ott se rózsás a helyzet. Amennyire tudom, valahogy nincs identitása, egyértelmű szerepe, elég furcsa helyzetben lett beékelve, a balti államok közé, mint Oro. exklávéja.


Azt se értem, hogy ez a két állam hogy jött létre. A fehéroroszok miben különböznek az oroszoktól? Ami Kalinyingrádot illeti: a vh. után miért nem élhettek tovább, mint egykori porosz állam? Miért nem maradhattak ott a németek?


2012. márc. 7. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Mind a kettő országban nagyon alacsony az életszínvonal , sokkal rosszabb a helyzet mint nálunk.


Magyarország elsőként tört ki a keleti blokkból ami meg is látszik.A legtöbb keleti blokkos országnál jobban állunk.

2012. márc. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kalinyingrádnak illetve magának a Területnek az lenne a megváltás, ha önálló ország lenne, és nem Moszkvából irányítanák. Bár szerintem ez még fejlett régiónak mondható
2012. márc. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az fehéroroszok abban különböznek az oroszoktól, hogy ők fehéroroszok, tudod van fehérorosz nyelv. Ez olyan mintha egy orosz megkérdezné, hogy a szlovákok miben különböznek a magyaroktól?
2012. márc. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A szlovák és a magyar nyelv elég különböző. Amennyire én tudom, a fehérorosz nyelv és az orosz nem sokban tér el, kevésbé, mint két német dialektus. Ennyi erővel a bajorok vagy a tiroliak is követelhetnének külön országot.
2012. márc. 7. 17:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elég sajátos ennek a két területnek a helyzete.


Fehéroroszország a Szovjetunió megalakulásáig nem létezett, de fehérorosz nép igen. A Szu.-ban hozták létre a fehérorosz SZSZK-t, ami most a független Fehéroroszország. Az első világháború után Fo. nyugati része az akkori Lengyelország része volt, míg a keleti része Oroszországé.

Ez ugyan olyan mint Ukrajna. Nagyjából az sem létezett a Szu. széteséséig. Én úgy tudom hogy a fehéroroszok előszeretettel beszélik az oroszt a fehérorosz helyett, de ennek ellenére külön népnek tartják magukat.



Kalinyingrád esete más. Oroszország kérte, hogy amennyiben elengedi a Balti Államokat, úgy hadd tartsa meg ezt a kis tengeri kijárót, mivel ez Oroszo. számára fontos, nem is véletlenül. A legközelebbi Balti-tengeri kijáró csak Szentpétervárnál lenne, ha nem lenne Kalinyingrád.


Amúgy nem Poroszországból alakult Kalinyingrád. Hanem csak annak egy kisebb területén fekszik.

A 2. világháború utáni békeszerződésben kimondták a porosz állam megszűnését :


"A porosz állam megszűnéséről

A porosz állam, mely a militarizmus és német reakcionizmus mindenkori hordozója, ezúton megszűnik. A népek békéjének és biztonságának fenntartását szem előtt tartva, valamint azzal a szándékkal, hogy a politikai életet Németországban ismét demokratikus alapokra helyezzük, a Szövetséges Ellenőrző Bizottság a következő határozatot hozza:

I. Cikkely

A porosz állam központi kormányával és alárendelt hatóságaival ezúton megszűnik."


/wikipedia/


A második világháború után meghúzták Lengyelország nyugati határát (Németo. rovására), valamit Kelet-Poroszországból is került át terület az új Lengyelországba. (Kelet-Poroszország egyes területéből jött létre Kalinyingrád)

A második világháború után elrendelték a Kelet-moroszországi, a magyarországi, és a Szudéta-vidéki németek Németországba való telepítését.

Ezért nem maradtak ott németek. Aztán helyükbe jöttek az oroszok.


Amúgy megjegyzés: Kalinyingrád tényleg jobban járna a függetlenséggel, de persze ez nem lehetséges, révén hogy a Kalinyingrádi ember is orosznak vallja magát.



Remélem tudtam segíteni!:)

2012. márc. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

*poroszországi

*valamint


Bocsi a helyesírási hibákért, csak siettem.:)

2012. márc. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kalinyingrádban elég jelentős német kisebbség él még mindig.


Ez részben annak köszönhető, hogy Németország lezárta a bevándorlási lehetőséget az Oroszországban élő német kisebbség előtt. Ekkor sokan közülük áttelepültek Kalinyingrádba. (ahonnan annak idején még a szovjet vezetés telepítette át őket.)


Ha Kalinyingrád független lenne, nem kizárt, hogy az orosz mellett a német is hivatalos nyelv lenne.


Németország (mint befektető) rengeteg pénzt pumpált a régióba. Königsberg továbbra is "kedves" a számára.


NATO és EU országok veszik körül. A régió fejlett ipari térségnek számít, különösen az utóbbi néhány évben a kedvező adózásnak köszönhetően az országot megszállták a befektetők. A "keleti blokk életszínvonalához képest viszonylag jól élnek az emberek.

2012. márc. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
43%

"Úgy tudom, Fo.-ban diktatúra van."

Ne röhögtess, valójában az USA-ban van diktatúra, most nemrég szétverték az Occupy Wall Street tüntetést elég durva módon ahogy az egy diktatúrában szokásos.

Diktatúrának azt az országot nevezik a liberálisok, amelyik nem hódol be az USA-nak és Izraelnek és nem engedik, hogy az ő embereik átvegyék ott a hatalmat.

2012. márc. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!