Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek Adolf...

Mi a véleményetek Adolf Hitlerről mint államférfiról?

Figyelt kérdés
Kérdésemet nem provokációnak szánom,csupán kíváncsi vagyok a többség véleményére.Mivel ebben a kérdésben szerintem igen megosztottak az emberek.Személy szerint zseniális vezetőnek tartom(természetesen mint politikust,nem mint hadvezért).
2009. jún. 9. 23:39
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
86%
Érdekes ember volt az biztos. Még mindig nehéz fölfogni hogy tudott ennyire meggyőzni egy egész nemzetet amivel kriobbantotta a világháborút.
2009. jún. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon értett a manipulációhoz, kár, hogy rossz célra használta a tehetségét.
2009. jún. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
88%
Az elején kiváló vezető volt, ez nem kétség, de sajnos később nem bírta a rá nehezedő nyomást, és egyre több hülyeséget elkövetett. Az meg a másik, hogy valóban brutális meggyőző képessége volt, tehát politikusnak ideális.
2009. jún. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
93%

A diktátorokra jellemző,hogy nagyon meggyőzőek tudnak lenni.Olyan elveket hangoztatnak,amit az emberek szívesen hallanak,ezért hisznek benne és követik őt.

Nem ő volt az egyetlen ilyen személyiség a történelemben,és a mai politikusok között is vannak ilyen meggyőző erővel bírók.Csak remélni tudom,hogy nem lesznek olyanok,mint Hitler volt

2009. jún. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
93%

Én nem tartom őt különlegesnek. Rengeteg potenciális Hitler mászkál körülöttünk mindenfelé.

Őt egy ideologia ,és az ideologiának bedölő német nép tette naggyá. Ha mondjuk Bulgáriában születik, akkor soha senki se hallott volna róla.

2009. jún. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon karizmatikus személyiség volt, de nem volt jó stratéga. Nagyon sok rossz döntést hozott (a tanácsadóinak ellentmondva) és ezzel el is bukott.
2009. jún. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
80%
Zseniálisan tudta uszítani és manipulálni a tömeget, Orbán Viktor is hasonló ebből a szempontból, csak még nem robbantott ki világháborút (na, majd lehet, hogy most...).
2009. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
62%

Ha zseniális lett volna, akkor látnánk működése gyümölcseit. Ellenben mit látunk akár csak szigorúan német szempontból?


1. Tönkretette gazdaságilag saját országát, aztán 15 év kellett, hogy kilábaljon.


2. Megnyerhetetlen háborút indított, melynek eredményeképpen Németország katonailag törpehatalommá vált, s 50 évig idegen megszállás alatt volt.


3. A német kulturát, mely előtte erős nemzetközi szereppel rendelkezett, degradálta egy kis ország szintjére.


4. Elvesztett egy rakás színnémet területet, s az ottani lakosságot földönfutóvá tette.


5. Németország lakosságának jelentős százaléka szimplán belehalt az általa indított háborúba.

2009. jún. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 Hintalow ***** válasza:
81%

Plusz én sok helyen olvastam, hogy nem is volt akkora nagy szónok, mint sokan hiszik róla, ha a hallgatóság a legkisebb mértékben kinyilvánította a nemtetszését, akkor már kiborult, elvesztette a fejét. Egyedül soha nem lett volna képes elérni azt amit elért, a mögötte álló apparátus volt az ami hatalomra segítette. Sokszor már a beszéde elött órákkal hergelték a hallgatóságot a segédek, és a beépítette emberek. Voltak indulók, transzparensek, és sokszor itatták is keményen a tömeget.

(értsd ezt a kezdeti időkre, hatalomra kerülésük után már nagyban csinálták, felvonulások és minden más)

2009. jún. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
75%

Zseniális politikus volt,ez elvitathatatlan.Hadvezérnek már nem annyira,bár egyes források szerint a németek sem álltak messze az atombomba kifejlesztésnél.Ha Norvégiánál nem veszítik el a nehézvizet,akko könnyen lehet,hogy ők nyerik a háborút.Ezzel asszem válaszoltam 13.02-es második pontjára.


Első pont:


A németek a mai napig abból élnek,hogy Hitler megalapozta a német gazdaságot...


Harmadik pont:


A háború mindig jót tesz a kultúrának...


Negyedik pont:


Nem vesztett volna területet,ha nyer.


Ötödik pont:


A háborúkban általában sokan meghalnak,minden oldalon.


Természetesen én sem értek egyet Hitler eszmeiségével,de ne vitassuk már el tőle,amit megtett,elért.

2009. jún. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!