Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti valamilyen szinten tiszteli...

Ti valamilyen szinten tisztelitek Hitlert?

Figyelt kérdés
nem a megölt 800000 zsidóra gondolok, hanem a 30-as válság megoldása, és hogy a maga módján jó politikus volt.
2012. márc. 27. 21:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
60%
Hitlert tisztelni? Bravó, kérdező, büszke lehetsz magadra...
2012. márc. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%
Ha azt veszem, hogy szinte a semmiből kapaszkodott fel, és lett Németország diktátora, majd szembeszállt a világgal, és óriási küzdelmet folytatott több fronton is, és két nagyhatalom meg tucatnyi ország együttes erejével is legalább három évbe telt legyőzni onnantól kezdve, hogy megfordult a hadiszerencséje, hát azt kell mondjam: tudott valamit.
2012. márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

1. Nem azért tisztelem mert embereket ölt. ez elvetendő dolog.

2. Hitler egy kiváló festő és építész volt. Ezért tisztelem.

3. Mutass nekem még egy olyan gazdasági fejlődést amit ő létrehozott.Hamarabb felébredt a válságból mint az USA.

Ezért is tisztelem.

4. Lehet hogy voltak gondok az elméjével és? Ő legalább tett a hazájáért. Ebben is tisztelem. Nem a gyilkosságokra gondolok.

5. Az érmének 2 oldala van minden embernek 2 oldala van, csak ő túlzásokba estet.

2012. márc. 28. 14:24
 14/20 anonim ***** válasza:
45%

Összehasonlítása Stláninnal kézenfekvő, de szerintem nagyon más kvalitás a kettő...

Ott nem a megöletett emberekre kell gondolni..most azt hagyjuk h a modern globalizálódott kapitalista demokrácia mennyi embert öl meg, mert én nem választanám külön ettől azt se, hogy hagy éhezzenek millárdok ha nincs benne pénz minket aztán nem érdekel..mert ugye ez nem különb a cserbenhagyásos gázolsától..

de hagyjuk ezt ezzel csak azt akartam mondani, hogy ilyen alapon a súlyosan kapitalista eszmék is legalább olyan bűn mint bármelyik népírtás...


Hitler és Stálint miért is különbözött szerintem?


Hitler nem egy "átlagos" diktátor volt.

Nem csupán hatalmat akart..hanem lényegébe a világot át akarta formálni mondhatnánk, hogy egy magasztosabb cél érdekébe tette amit tett ami részben igaz is.


Az, hogy a tettei kire nézve voltak negatívak és kire nézve pozitívok hát az már korántsem ilyen eggyértelmű..

Észak-kóreába a nép szentül hiszi h amibe ők élnek az a helyes és h a vezetőijeik a világ istenei meg faxom tudja miket, de a lényeg vezetni és tanítani kell a népet formálni.

Az, hogy az aktuális társadalomba mi a gonosz azt is mi határozzuk meg.

A holocaustora mondhatjuk, hogy gonosz tett de ugyanakkor számíthatjuk egy új kor szükséges vérontásának is.

A náci eszmékbe nem illett volna bele a "kiválasztott nép"

jelző.

mivel ugye a fajelméelt szerint a németek voltak az árják leszármazottjai.

és ugye a nácik komolyan is vették ezeket és kutatásokat is végeztek.


Ami miatt lehet tisztelni az az, hogy gyakorlatilag egy új világot akart létrehozni...


Na most ne értsetek félre én nem fanatikus meg náci vagyok és még csak a tettekkel se értek eggyet teljesen...

Se nem hitler fan vagy hívő vagy bármi..


Kérdésre értve ezért pl lehet tisztelni...

de igazából ez is nézőpont kérdése.

most ha náci világképbe nőttetek volna fel akkor alap lenne...

2012. márc. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező ne legyünk már naívak...

elvetendő dolgo, hogy embereket ölt..emberi dolog..ki nem teszi?

vagy ki nem tette?

USA nem tette?a bankok nem teszik mikor milliókat lakoltatnak ki mert feltornászták a hiteljeiket az egekbe?

ja vagy az nem olyan?

akkor ezek szerint a cserbenhagyásos gázolás az nem is bűn?

Tudod mi ez amit manapság az emberekkel tesznek?

Rablás

finomabb formája mint amit annó tettek pl királyok de az elv ugyan az csak már törvényesre fehérítettük...


De ne is menjünk túl messze a 2.ww-től..a szövetségesektől nem volt háborús bűnös?

Drezda porig bombázása,Hiroshima ezek nem bűnök?

Miért tiszteljek olyat akik ugyan úgy milliókat ölettek meg és aztán szépen mosták kezeiket?

Miért ne egy olyat akik szintén ezt csinálták?

Miért kellene bármelyiket tisztelnem vagy miért ne?


de a legfontosabb miért is olyan elvetemült gonoszságok ezek mikor most is ezt művelik?

2012. márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%

"A holocaustra mondhatjuk, hogy gonosz tett de ugyanakkor számíthatjuk egy új kor szükséges vérontásának is."


Akkor menj ki a Parlamenthez, gyujtsd fel magad, biztosan ez lesz "egy új kor szükséges vérontása".

2012. márc. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
87%
Hitler kiváló festő? Középszerű, idejétmúlt képeket festett, nem véletlenül nem vették fel Bécsben.
2012. márc. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
68%

19:55-nek:

"Csak annak van joga kritizálni, aki jobban meg is tudja oldani a feladatot!"

Tudsz te festeni egyáltalán?

2012. márc. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Egyet értek, izlések és pofonok nekem tetszenek a képei.
2012. márc. 28. 22:43
 20/20 anonim ***** válasza:
31%
Kiváló politikus, államférfi volt. Bárcsak lenne ilyen ember a világon, legalább tenne egy kis rendet ebben az elqúrt időkben. De Hitler még köztünk van: csak az hal meg, akit elfelejtenek!
2012. márc. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!