Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy néz ki szlovákia történelme?

Hogy néz ki szlovákia történelme?

Figyelt kérdés
Mit küldenél SMS-ben? :)
2012. ápr. 11. 20:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Trianon után jelentek meg.
2012. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
3%

Tahó dolog egy papíron fiatal országról így beszélni. Lengyelország körülbelül hasonló szinten létezett sokáig, mint Szlovákia.

Ja, mellesleg, ők már euroval fizetnek. Nekünk meg marad ez a játékpénz még 5-10 évig.

2012. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Mintha az Euro annyira szuper lenne :D Hát nem az.
2012. ápr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Tahó dolog? Igen? És az nem tahó dolog, hogy betiltanák/betiltják a magyar nyelv közterületen való használatát?Nem tahó dolog megverni egy lányt, azért mert meg mert szólalni magyarul. Gondolom számodra jan slota viselkedése sem tahó dolog. Magyarországot rákos daganatnak nevezni szlovákia testén, az nem tahó dolog. Magyar zászlót égetni, taposni, az nem tahó dolog. Beperelni valakit azért, mert Árpád-sávos zászló leng a házon az nem tahó dolog? Kicsit gondolkodhatnál, és utánajárhatnál, miért is utáljuk őket ennyire.
2012. ápr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Ott lett vége, hogy valami Szvatopluk eladta a mamát és a földet lóért.
2012. ápr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Volt itt már egy válasz, hogy hogy néz ki Szlovákia történelme egy szlovák író szemével.

Mináč: Dúchanie do pahrieb).

„Ha a történelem a királyok, császárok, hadvezérek, fejedelmek, győzelmek és megszerzett területek történelme, ha az erőszaké, rablásé és kizsákmányolásé, akkor nincs történelmünk, legalábbis nem vagyunk tárgya. De ha a civilizáció történelme a munka történelme, a történelem által sokszor megszakított, de újra és újra győzedelmeskedni tudó építésé, akkor az a mi történelmünk is; építők népe vagyunk nemcsak metaforikus, de valós értelemben is. Mint kőművesek, kőművesmesterek vagy segédek építettük Bécst, Pestet-sok idegen város építésénél segédkeztünk, egyet sem döntöttünk romba.

Tudom, hogy az egyetemes történelemben szerény a részesedésünk. De ha a civilizáció történelmét valamikor igazságosan fogják írni, azaz a beleadott munka alapján, akkor nem kell félnünk: dolgoztunk eleget. Nem kell sóvárognunk az úgynevezett „nagy“ történelem után. Az a nagy rablások történelme.“

Nézd, láttam én már Magyarország történelmét csúfolódva egy SMS-be sürítve: Bejöttünk, hódítottunk, erőlködtünk, hogy nagyok legyünk, majd hasraestünk. Semmi értelme az ehhez hasonló sekély szellemeskedésnek.

2012. ápr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%
Egyszer volt, hol nem volt, ahol a kurta farkú malac túr, vagy ahol Szlovákia
2012. ápr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez engem komolyan érdekelne, hogy mit tanítanak a szlovák történelem órán. Gondolom nyomatnak nekik egy kis Szvatoplukot mint ősatyát (?), de ez nagyon rövid lehet, egyrészt mert nem tartott sokáig, másrészt mert abból a korból azért még olyan nagyon sok írott forrás nincs is. De utána mi van addig, amíg ténylegesen megjelennek a történelem színpadán, ami kb a reformkor? Mert oké, hogy voltak előtte is szlovákok, vagy legalábbis az őseik a felvidék bizonyos részein, de igazából semmit sem csináltak. egyetemes történelmet tanulnak csak, netán magyart vagy csehet? Mást nem igazán tudok.
2012. ápr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

"Ja, mellesleg, ők már euroval fizetnek. Nekünk meg marad ez a játékpénz még 5-10 évig."


El sírnám magam, ha csak 10-15 évig maradna ez a játékpénz. És szerintem még sokan mások is.

2012. ápr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 mustafa33 ***** válasza:
31%

De örülnél, ha abban kapnád a fizetésed amiben a hitelt fizeted.

Mit tanítanak? A szlovák král-okat: Mojmírt, Rastislavot, Pribinát, Svatoplukot, I. Sv. Štefant (eredeti szlovák nevén Vajko-t), IV. Belot a tatárokkal akiket csak a szlovákok állítottak meg a hegyekben, Matúš Čák Trenčianskyt, Mikuláš Zrínskýt, Štefan Zápoľskýt, Štefan Bočkaj-t, Imrich Tekelit, II. František Rakoci-t, Juraj Jánošíkot, Ľudovít Štúrt és nemzetébresztőit, Hurbant a nagy forradalmárt aki 1848ban szlovák forradalmat vezetett a császár oldalán a magyarok ellen, Masarykot, Benešt, a fasiszta Horthyt aki szlovákokat és zsidókat gyilkolt Košicén, a jó Jozef Tisot, Andrej Hlinkát, a a csatákból Augsburgot, Muhit, Mohácsot, Világost, vagyis csak azokat ahol a gyáva magyarok vesztettek. A történésekből az igazságos Trianont, az Müncheni árulást, a gyalázatos Bécsi döntést, a dicső szlovák nemzeti felkelést, a kassai kormányprogramot,.... és mindezt így ahogy leírtam. Csak nehogy valaki rám fogja, hogy ez az én véleményem. Nem, ezt ők mondják és tanítják így.

2012. ápr. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!