Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szlovákia történelme olvasható...

Szlovákia történelme olvasható valahol a neten?

Figyelt kérdés

Nem a magyarok által írt szlovák történelem érdekel hanem a szlovákok áltat írt szlovák történelemre.

Az érdkelne,hogy ők mit tanítanak,ők hogyan látjak saját történelmüket.

A szolásos keresők a magyar verziót adják.Vagy mást is?


2009. szept. 18. 20:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
62%
Olyan, mint Szlovákiai történelem, NEM LÉTEZIK. Én 22 éves fejemmel idősebb vagyok mint Szlovákia. Ez közel sem történelem, max közelmúlt, aminek a tartalmát 2 lapra rálehet írni...
2009. szept. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
55%

Hiteles anyagot nem tudom fogsz-e találni. A legtöbb ferdítés és semmi alapja nincs. Hasonló a román történelemhez. De a googlebe azért keresgess rá, dobott ki nekem is egy két találatot.

De, mivel így írod hogy szlovák történelem... így nem tudom lesz-e valami gyűjthető anyag... 1993-tól azért olyan sok minden nem történt velük... Vagy ott van még az 1920-as Csehszlovákia.

2009. szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
78%
elküldjem sms-be ?? XD
2009. szept. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha olvasnád is, nem lenne érdemes, mert szerintem egy csomó hazugságokat írnak bele.Kisebbségi komplexusuk van, mert kicsi az államuk, kicsi a történelmük, ezért próbálnak nagynak tűnni, mintha valami fontos tényezők lennének Európa történelmében.
2009. szept. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvasható, de ha adsz egy telefonszámot, elküldöm sms-ben. :D


Viccet félretéve: azért nem találsz sehol leírást a szlovák történelemről, mert az egyszerűen NEM LÉTEZIK. épp azért, mert maga Szlovákia sem létezik, csak 16 éve. Pontosan emiatt piszkálnak minket, magyarokat, állandóan, mert kisebbségi komplexusuk van. Nem elég, hogy tőlünk lopták a földjüket, de még saját történelmük sincs (noha gőzerővel és ezerféle módon próbálják elszlovákosítani a miénket; az új nyelvtörvény is ennek a folyamatnak a része). Amit ma Szlovákiának neveznek, az gyakorlatilag egy az egyben a magyar Felvidék, és mint ilyen, a mi történelmünket élte több mint ezer éven át. 1918-ban alakult meg Csehszlovákia, és innentől 74 éven át a csehekkel volt közös a történelmük, tehát ezt az időszakot a cseh történelem címszava alatt keresd (de úgysem történt a mai Szlovákia területén azóta sem semmi érdekes egy világháborún meg utána kommunista pártfőtitkárok váltogatásán kívül). Az elmúlt 16 évről meg aztán végképp ne is beszéljünk, mert az másról sem szól(t), mint hogy hogyan akasszanak tengelyt a magyarokkal, és hogyan tudjanak minél nagyobbat rúgni belénk.

2009. szept. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
68%

De ha akarod, én leírom neked.

-1920. június 4. trianoni döntés, szlovákia "létrejön"

-Svatopluk a mi királyunk, nem pedig Szent István!

-2009, szlovák nyelvtörvény.

Ennyi lenne.XDXDXD

2009. szept. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
78%

Ja, tényleg bocs, 1920-ban még nem is volt olyan hogy Szlovákia.

Akkor pontosítom

-2009 szlovák nyelvtörvény

Ennyi.LOL XD

2009. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

1939-44 Tiso féle Szlovákia

1969- Csehszlovákia két köztársaság föderációja.

2009. szept. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Tök jó,hogy mindenki ennyir utálja őket.

Rosszul foglamaztam. A szlovák nép történelméről szeretnék olvasni,d eúgy ahogy azt ők látják.


Igen szerintem is van némi kisebségi komplexusok.

Tény,hgy utálnak minket


Magyaroszág is hozott 20%-os nyelvtörvényt anno.

most visszakapjuk.

Ők már elöbb ott voltak,mint Árpádék a medencében.

Az it olvastam ,hogy a magyrok is nagy arányban telepítették be őket a mai Szlovákia területére.

Az akkor nagyobb népek más népek vonták körbe maguat,hogy az ellenég először érje.

ettől föggetlenül már kicsivel is,de elöbb a helyükön voltak,mint mi.(feltéva ha a Hunok és az Avarok nem számítana magyarnak vagy rokonnak)


Romániával és Erdéllyel szerinte más a helyzet.

A Szlovákok il.őseik teljes egészében Mo.-n életk míg a románok a hátorok kívül is.


Szerintem nincs abban semmi,hogy a NEM magyarok lakta felvidéket elcsatolták.(mi is azt akartuk '48-9 ben,nem.

Függetlenek lenni.

Azzal az érvel csinálták a bagyhatalmak,hogy feszabadítják közép-európa népeit. Ne legyen kissebségbenelnyomva. Csak azzal enm foglalkozztak,hogy közben 3,4 millió, magyart kissebségbe taszítanak,hogy olyan területeket adnak másoknak ahol csak magyarok élnek.Szlováki adéli része.

Ha csak a nem magyar lakta részt csatolják el akkor azzal szerintem nincs baj.Hiszen már elöbb ottvoltak.


Ezzel ellenben Erdéyben a magyarok voltak elöbb.ZSerintem Erdély elcsatolása nagyobb igazságtalanság,miht ha csak a szlovákok lakta részt csatolták volna el.


Miét a Román történelem mit ír? Arra is kíváncsi lennék.

A dák-római-román kuntiunitás sem igaz.

A történész aki erre hivtkozott a halála elött bevalotta,hogy ő találta ki.Nem tudom hogy hívják.

Máshol olvastam,hogy a dák törzsek harcoltak a rómaiak ellen.Akkor annyira nem is lehettek rokonok. Szobor is van ról.


Maradjunk a Szlovák nép történelménél.

Süt rolatok,hogy nem is akarjátok megismerni. A felsőbbrendűség éppúgy nem jó,mint a kisebbségi komplexus.

2009. szept. 18. 22:02
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Mint mondtam, hiába olvasod el a szlovák nép "történelmét", mert teleírták hazugsággal, ferdítéssel.Most az miért jó neked ha hazugságokat olvasol?Szlovákia történelmét sohasem fogod úgy elolvasni, hogy abban mindent úgy írtak le, ahogy történt.Magyar részről azért nem, mert Szlovákiát túlságosan is lekicsinyítik, Szlovák részről meg azért nem, mert túlságosan is felnagyítják.
2009. szept. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!