Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mely országoknak van jövőjük?...

Mely országoknak van jövőjük? Hol lesz tartósan jó az életszínvonal?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 15. 16:48
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha elzavarjuk legalább a két nagy korrupt pártot, akkor nekünk is van jövőnk. Lehet, hogy most vagyunk a gödörben és ennél csak jobb lesz 2014 után.


( amúgy Norvégiát akartam írni, csak elszomorodtam, hogy itthon már senki nem lát reményt és vigasztalok :D vagyis :((((( )

2012. jún. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 gordon ramsay válasza:
48%

A nagy bölcsek is csak addig láttak előre, mint Te. Aki ezt előre látja az jövőbelátó.

Egyébként miért érdekel, ha megmondom, akkor oda mész bevándorlónak?

Na, hát ilyen a magyar ,ha egy lengőajtón előtte mész be, ő biztosan előtted jön ki.

A skandi országoknak, de a németeknek is + a többi jólétinek szüksége van a bevándorló munkaerőre, mert ki fogja fizetni az „elhájasult” skandi és német + a többi jóléti őslakos nyugdíját és egészségügyi ellátását? ( Ezt már Merkel mama is megmondta a Sarkozyvel helyeslően bólogatva) .

Az a baj az emberekkel , hogy nem tudnak globálisan empatikusak lenni ,akinek nem inge ne vegye magára .

Mi magyarok bár mit nevezünk magyarnak mondjuk, ha itt születtem, vagy, ha nagyszüleim is itt születtek, de, ha már a dédnagyapám német, akkor Én nem vagyok igazi magyar?

Vagy, ha fehér a bőröm (pigment hiányos vagyok) akkor magyar vagyok? Mint ahogy egy IQ fighter mondta nekem egyszer aki szerint és ezzel sokan vannak még így, a melegek a romák és a feketék más emberi fajból származnak . És amikor megkérdeztem tőle melyik másik emberi fajból? Sértődötten hozzám vágta, hogy neki két diplomája van és Én ne vizsgáztassam! Na de bocs, Te birka ez majdnem nyolc általános iskolai anyag , de ő fröcsögve bizonygatta ,hogy ő egy RENDES FEHÉR MAGYAR ember! (aki egy külön fajt képvisel.)

Visszatérve Mi magyarok :) szerintem egyáltalán nem vagyunk vendégszeretőek és akkor szépen fogalmaztam tisztelet a kivételnek. Sokkal empatikusabbnak kellene lennünk globálisan más társadalmakkal és azok polgáraival (( nem naivak)) és nem érdekből lásd Kína. Mert tíz éve itt mindenki szidta a kínaiakat(tisztelet a kivételnek)most meg csönd van, mert mindenki tudja, hogy különben levágják a himbi limbit.

De azt elvárjuk ám, hogy minket szó nélkül elfogadjanak, hisz mi fehérek vagyunk és jártunk iskolába is, nem? mondjuk a skandinávokhoz képest nem vagyunk fehérek, vagy a német áriához képest sem!

Tartósan jó életszínvonal? Ha megvizsgáljuk, hogy a mai jóléti társadalmak mitől lettek jóléti társadalmak egyből szembesülünk azzal a ténnyel, hogy ahol lehetett kizsákmányolták azokat akiket csak lehetett.

Az angolok, dánok, hollandok a németek a franciák osztották fel a világot és élnek ebből a mai napig is. Ja és ott van a tőlünk keletre lévő szektor is akik, ha nem megy ésszel, majd megy (pénzel) erővel politikát fojtatják. És ha ez nem tetszik jönnek az „okosak” és azt mondják: Te ne jártasd a pofád, mert pár százért megveszed a kávét és szürcsölheted reggelente a rohatt kényelmes ágyadból, délbe ehetsz csokit is olcsó pénzért és zabálhatsz banánt is majom. (úgy fogy az Auchanba a banán mintha háború jönne) És erre persze igen mit mond a többség: igazad van ebből nem adok (mintha tett volna érte valamit is az IQ), ez nekem jár mert Én dolgozok és mindenki leszo…-t mert az élet kemény és nem gyerekjáték. Reggel kelek este fekszek megdolgoztam a légkondicionálóér az autóért meg minden felesleges bóvliért, amivel fenntartom a szegényebb társadalmak léhűtő színes bőrű polgárait.

Na az ilyeneket meg az okoskodókat dobnám ki a banánt szedni, hogy dolgozzon le tizennégy órát két dollárért amiből egy dollár az albérlet +a rezsi és csak egy tál rizst zabálhatna ja meg banánt, de mértékkel és akkor még ott vannak a gyerekek.

Szóval hol lesz tartósan jó az életszínvonal: ha még hülyén is hangzik ahol nem kap akkora szerepet a pénz mint bármelyik jóléti társadalomban keletről nyugatra ,ott lesz tartósan jó az életszínvonalad. De a jó az mindig relatív, ami neked jó az nekem nem biztos, hogy az és így tovább.

Vagy hol lesz tartósan jó a gazdaság? Hát Kínába és a környező országokba , de ezt egy öt éves is tudja vagy mit vártál, hogy hátha valaki Szomáliát mondja.

Egyébként vicc,de van ismerősöm aki Nigériai és van két gyereke vállalkozása és mégis azon filózik, hogy hazamegy mert ott jobban élne(több pénze maradna). Náluk nincsenek adók stb. tiszta haszon a melóért, de nincs tb. néha elmegy az áram megkéselnek az utcán és nem jön a rendőr sem.

2012. júl. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!