Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerbiában hogy bánnak az ott...

Szerbiában hogy bánnak az ott élő magyarokkal?

Figyelt kérdés

2012. máj. 18. 09:00
 1/8 A kérdező kommentje:
ugy értem bántják őket a szerbek ? hallottam olyanról, hogy Újvidéken, Belgradban elverik őket ha magyarul szólnak a telefonba. igaz ?
2012. máj. 18. 10:51
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Atjossz es megnezed magadnak.En ujvideken voltam tavaly exiten vegig magyarul beszeltem mert magyar ismerosokkel voltam es senki nem kotott belem.Persze vannak itt is Nagy- Szerbiasok meg Nagy-Magyarorszagosok akik allandoan verik egymast meg azok a gyerekek a leginkabb ilyenek akik a nacionalizmusban nottek fel.Beogradban is magyarul beszeltem es nem neztek ram csunyan szoval nem egy valami szamottevo eset lehet a magyar veres.
2012. máj. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul, de azért sokkal jobban, mint Szlovákiában, vagy Ukrajnában. A gondok ott szoktak lenni, ahol sok menekült szerb él és egyenlő a magyarok és a szerbek aránya. Ilyen Temerin és Szabadka. Újvidéken a sok betelepítés miatt 10% magyar él és főleg 1 negyedben, ott nincs akkora gond. De Pancsova mellett is van egy magyar falu a szerb tengerben, ott sincs, Belgrádban meg nem érdekel senkit.
2012. máj. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szabadkan nem igazan hallottam semmi jelentosebb dologrol nem ugy mint Temerin na ott verik egymast a magyarok es a szerbek az igaz.
2012. máj. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Basszus temerini vagyok...:(
2012. máj. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Temerinen kívül nagyon meggondolják, hogy nyilvánosan verjék a magyarokat(és romákat)...

különben nem bántanak, csak ha "nagy magyar" vagy, és ha szabad vajdaságot hangoztatsz.

Higgyétek el a szerbeknek nem nagyon hiányzik, hogy nyíltan vádolják őket - a seselj banda politikát változtatott...

2012. máj. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A magyar Vajdaságban hivatalos nyelv, ezért az elvileg a tartományban mindenütt - a hivatalokban, sőt még a kormányban is - használható. Aztán hogy hogy bánnak a szerbek a magyarokkal, az embere válogatja, tehát ez emberenként változhat.
2014. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hát nem úgy, mint Dél-Tirolban a németekkel...

Pannónia déli vidékén hat a balkáni kultúra a vajdasági viszonyokra. Az északi, őshonos szerbek ismerik az együttélés kultúrájának normális verzióját. A történelemoktatás eléggé gyér, így pl. Újvidéken az érettségi után levőket a nacionalizmus szerb oldalon sajnos éppolyan jól leköt sok fiatalt és iszákos munkakerülőt, mint a templomi, egyházi programok.

Egyelőre nem jelent túl nagy presztizst magyarul tudni/beszélni. A magyarlakta térség vállalkozásait –véleményem szerint– jobban "szivatják". (Közintézményeket dettó).


Egyetlen olyan kórházról tudok, ahol magyarul elboldogulhatna egész könnyen egy 14 éves fiatalkorú, aki "duduk" a szerbhez.

A rendőrök közt –szerintem– akad bőséggel jófej.

A magyarok amennyire kitartóak (szorgalmasak), nyíltak (pl. lányok a fiúkkal) kvázi "átverhetőek"/sebezhetőek (/"legények a gáton"), annyira élvezik is az (szlávok) értelmesebbjeinek a támogatását.

A társadalom alsóbb szintjein, pl. vidéki perifériákon pl. lehet azt mondani, hogy várják, hogy indiánszerű/ konzervátum-szerű jelenség legyen a Magyar...


Ui.

Természetesen még Magyarországon kivesézik az iskolában, mit értett Szt.István az alatt: veszendő az egykultúrájú-nép, addig Szerbiában az ottani nemzeti direktívából nem-igen lehetett hallani arról, hogy nekik mindig is értékes lett volna a másik Nemzet barátsága.



Egy (nemcsak) az én szempontomból igen értelmesnek tartott politikus azt mondta, hogy a szerbek akkor értik meg a sok sallangot az indentitásunkról, ha közben megfelelő pillanatokban az asztalra tudunk csapni. Az ország tehát keménydió. A magyarok '60-as '70-es generációkból, de akár az újonnan felnövekvők közül is érzékelhetően hajlamosak megosztottak lenni, szerintem sokkal jobban mint az erdélyiek.

Szóval a válasz, az, hogy a magyar öntudatúak valahol biztos, hogy – 15-6 éves korukig – megérzik, hogy a többséget alkotók közt akadnak, akiknek ők csak egy problémaforrást, jugoszláv/háborús maradványt, illetve egy csak pusztán ideigelenesen éppen szülőföldjén élő, ősei földjét MÉG eladni nem tudott szerb állampolgárt jelentenek.

2018. márc. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!