Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg igaz, hogy az erdélyi...

Tényleg igaz, hogy az erdélyi románok körében is egyre népszerűbb az az elképzelés, hogy Erdély önálló ország legyen?

Figyelt kérdés

Vagy ez nem igaz?


Ha az erdélyi románok is románok, akkor miért szeretnének elszakadni Romániától?

Félreértés ne essék, én örülnék egy független Erdélynek, csak erre tényleg egyre nagyobb az esély?


Vagy ez a független Erdély elképzelés mennyire közkedvelt Erdélyben? (elsősorban a románok körében, mert ők vannak ott kényelmes többségben)


2012. máj. 21. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Igen, kb. 1%-uk ezt így gondolja. Évtizedek óta felröppen időnként a hír, hogy "már a románok is...", de igazából ez ennyiben is marad. A jobbikosok önáltatása az, hogy majd Erdély független vagy autonóm lesz egyszer.
2012. máj. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Külön országot nagyon kevesen szeretnének még a magyarok közül is, hát még a románok közül. Autonómia, egy magasabb szintű önrendelkezés már más kérdés, ennek sokkal több a támogatója.
2012. máj. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Azt azért tudni kell, hogy Románián belül Erdély magasan a legfejlettebb terület, ott bányásznak, ott vannak gyárak, munkalehetőség is ott van leginkább, kulturális és sport élete is sokkal intenzívebb. Kb. olyan mintha nálunk az északkeleti, problémásabb országrészt akarnánk összehasonlítani az északnyugati megyékkel, mondjuk Szabolcsot Győr-Moson-Sopronnal, vagy ha Kelet-Németországot hasonlítanánk Nyugat-Németo.-hoz.

Tehát az biztos, hogy sok ott élő román sem örül annak, hogy visszahúzzák őket és Erdély tartja el az ország többi részét, de azért az elég valószínűtlen, hogy a "román-egység" megboruljon.

2012. máj. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok Jobbikos, csak olvastam valahol. Még a wikipedia is szót ejt róla.
2012. máj. 21. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Erdélyben nem csak a Magyarok akarnak függetlenek lenni hanem a németek és a románok is már csak idő kérdése az Erdélyi Autónomia és már nincs sok hátra a teljes függetlenségig.
2012. máj. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

"Még a wikipedia is szót ejt róla"


A wikipedia arról ejt szót, amit a Józsi bácsi beleír... Azt is írhatja, hogy lila nyulak potyognak az égből, teljesen megbízhatatlan forrás.

2012. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10%
Aki lepontozott, az nem járt egyetemre... Amúgy nem érdekel a kicsinyes bosszútok, a wikipedia egy rakat szemét. Az előző voltam.
2012. máj. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!