Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ügyészség elrendelte a...

Az ügyészség elrendelte a nyomozást az 1944-es bácskai magyarirtások miatt. Vajon elrendelné a nyomozást, ha a gyantai és szárazajtai vérengzések miatt is feljelentést tennék?

Figyelt kérdés

Gyanta, Bihar megye, nem volt a Magyar Királyság része '44-ben: 1944. szeptember 25-én a falun átvonuló román katonák felégették a református parókiát, valamint 45 magyar személyt kivégeztek.


Szárazajta, Háromszék vármegye, 1940-ben visszacsatolt terület: 1944. szeptember 26-án a faluba bevonuló Maniu-gárdisták 13 ártatlan magyart mészároltak le.



2012. máj. 2. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Vajdasági vagyok.

És most lehet, hogy nem fog tetszeni az, amit írok, de: jobb ezeket az ügyeket nem bolygatni. Ez a tapasztalat.

Pozitív hozadéka ezeknek a nyomozásoknak nincs. És a meggyilkoltak családjának (ha még vannak élő hozzátartozók - értem ez alatt azt, hogy ha van még olyan a családban,aki ismerte is az áldozatot ) sem lesz jobb.

2012. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
e jelenthet viszont igazságtételt is. Igaz, bizniszt nem kell csinálni, meg túlspirázni a dolgot, mint a Holokauszttal tették. Az a valódi halottakon ugrálás. Nem tudom mire jó 98 éves öregembereket, akik nem is voltak SS tisztek, meghurcolni...
2012. máj. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen. Persze nem magától, előbb be kell kerülnie a köztudatba a témának és akkor foglalkoznak majd vele.
2012. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Vajdasági!


Nálunk is így volt, de nem vezetett sehova. Itt is tabutéma volt az etnikai alapon szerveződő bűnözés, vagy a multik haszna, de csak egyre rosszabb lett minden.


Jugoszláviában, ahol pénz is volt rá, meg teljes ideológiai ellenőrzés ott sem sikerült elhallgatással megoldani semmit. Most már egyik sincs, még annyira sem fog sikerülni.

2012. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!