Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha törvény van rá Szlovákiában...

Ha törvény van rá Szlovákiában, hogy tilos a kettős állampolgárság, akkor miért csodálkozunk, hogy nem lehet valaki egyszerre magyar is meg szlovák is?

Figyelt kérdés

Mióta kipattant a szlovákiai magyarok szlovák állampolgárságától megfosztása mindig csak azt hallom,hogy egy ellenkezik a szlovákiai Alkotmánnyal,ahol le van írva. Állampolgárságától nem lehet megfosztani akaratán kívül senkit. Viszont a Fico által hozott állampolgársági törvény szerint,ha valaki felvesz a szlovákon kívül egy másikat az automatikusan elveszti a szlovákot.

Ha van egy törvény,ahol kimondják, hogy az országban nem lehet kettős állampolgárság ,akkor nem értem, hogy miért csodálkoznak,ha azokat be is tartják?


Tudtommal számos Európai köztük Uniós országban is elveszti az állampolgárságát az ,aki egy másikat felvesz.


Eddig mindig csak a panaszkodást hallottam a törvényre és az igazságtalanságra,de még sehol,hogy tulajdonképpen miért is törvénytelen ez amikor van rá törvény?



2012. máj. 23. 07:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Én Szlovákiában élek. Nézek szlovák és magyar hiradót is. Meghallgattam mindkét felet és azt kell mondjam, a szlovák sokkalta inkább provokálja, forszirozza ezt a témát, mint Magyarországon. Bármit elköVetnek, csalnak, lopnak, hazudnak, akkor előveszik a legnagyobb aduászukat, a magyarságot. Ezzel mindenről el lehet terelni a figyelmet, mert ez mindenkit érdekel. Nem jártál Szlovákiában a választások előtt? A billbordok tele magyargyülölő plakátokkal, a szlovák cimer mögött magyar zászló leng, és mellette a felirat: "hát ezt akarjuk mi?" és még sorolhatnám. Amig nem tudod milyen szivszoritó dolgokat kell nekünk megélni határontúli magyarként, addig sosem fogsz belelátni a dolgokba. Törvény ide, törvény oda, ha jogszerüek lettek volna, akkor mindenkire vonatkozna a törvény, de rohadtul nem igy van!
2012. máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

az egész túl van lihegve mert sokezer(tényleg) felvidékinek van már magyar állampolgársága a szlovák mellett csak ők nem kötik a hatóságok orrára.

a szlovákokban egyfajta kisf..szuság van amiért ezen rugóznak.a Benes dekrétumok idején mikor ugye jogfosztottság volt a magyarok kénytelen kelletlen csehszlováknak vallották magukat...de ettől még magyarok maradtak.most is önámítás folyik részükről azt hiszik hogy ha egy magyar nem veszi fel a magyar állampolgárságot,vagy felveszi csak nem lobogtatja az útlevelét akkor az hű alattvalója Szlovákiának pedig nem.mi adtunk egy szép és magától értetődő gesztust határon túli testvéreinknek..Szlovákia pedig hát hogy is mondjam:olyasmit akar védeni ami nincs is neki

2012. máj. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

12:21 A plakátokról hallottam, a szlovák médiát nem ismerem. Magyarországiként nyílván azt is nehéz elképzelni,milyen magyarnak lenni Szlovákiában és milyen az szlovákként .Bár valószínűleg ott is hasonlít a helyzet,mint itt,hogy a cigányokat,meg a zsidókat veszik elő a szélsőségesek. Ott is ez mehet,hogy a magyarság ezeknek a csoportoknak céltáblájául szolgál.


Azt viszont továbbra sem cáfolta senki,hogy nem mindenkire vonatkozik,csak a magyarokra.Aki a törvény kihírdetése előtt kettős állampolgár volt, gondolom azt már visszamenőlegesen nem veszik el.

2012. máj. 23. 13:17
 14/23 A kérdező kommentje:

12:59

Hát aki nyíltan hangoztatta,hogy felvette a magyart az ne csodálkozzon,hogy a törvényt be is tartják rajta.Nem is értem milyen jogon reklamálnak? Az egy más kérdés lenne,ha megpróbálnák politikai alapon rábírni a szlovákokat,hogy változtassák meg a törvényt.

Ez nem érzelmi dolog. ha sértődötten nem vesszük tudomásul a tényeket,attól nem nagyobb magyarok leszünk,hanem ostobák,aki önként megyünk a vágóhídra és még igazunk sem lesz.

2012. máj. 23. 13:26
 15/23 A kérdező kommentje:

Azok jártak el helyesen,akik titokban vették fel.Megmarad a kecske meg a káposzta is. Mi értelme van világgá kürtölni,hogy nem tartom be a törvényt? őrültség.

Ha magyarnak érzi magát,akkor vegye fel,de ne reklámozza.

2012. máj. 23. 13:29
 16/23 anonim ***** válasza:

,,Ha magyarnak érzi magát,akkor vegye fel,de ne reklámozza."


Normális esetben az ún. Szlovákia kilométer magadról sz@rná le, hogy ki milyen állampolgárságot vesz fel.


Egyébként nem konkrétan a terület elvesztésétől félnek, hanem attól, hogy kiderül, hogy jóval nagyobb a magyarság aránya náluk, mint azt hivatalosan állítják. Amikor Árva megyében voltam, ahol papíron 0,2% a magyarság aránya, a harmadik ember, akivel beszéltem, magyar volt (utcán kértem segítséget útvonallal kapcsolatban, 2 szolovák pasas próbált magyarázni, erre odajött egy magyar, hogy ,,na mi van srácok, mi a probléma?".

Sőt, még a legészakibb, Lengyelországhoz csatolt területeken is élnek magyarok, akkor el lehet képzelni, mennyien vagyunk az úgymond ,,színszlovák" részeken is.

2012. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
bocsi, elgépeltem, szóval kilométer magasról... :)
2012. máj. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Szerintem az a probléma itt, hogy a magyar törvényre válaszul hozták meg a törvényt. Mert Ausztriában például nem ismerik el a kettős állampolgárságot, de azon senki nem akadt ki, mert mindig is úgy volt, nem azért vezették be, hogy a magyarokkal kicsesszenek.
2012. máj. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a higgadt válaszokat. Politikailag igen bonyolult kérdés ez. Én is egyetértek a kettős állampolgársággal (a szavazati joggal mondjuk nem),de a lényeg szerintem ,hogy nem érdemes szélmalomharcot folytatni nyílvánvaló dolgok ellen,ahol nem lehet igazunk.

A szlovákok ezzel a törvénnyel meg magukkal is valóban kicsesztek,majd rájönnek idővel.

2012. máj. 24. 07:46
 20/23 anonim ***** válasza:

Na mi van "kérdezőke?

Tán nem tetszett az igaz és őszinte válaszom,hogy letörőltetted.

2012. máj. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!