Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hatékonyabban működne az...

Hatékonyabban működne az Európai Unió, ha az USA-éhoz hasonló politikai berendezkedéssel működne?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy az EU-nak is lenne közvetlenül választott elnöke és szenátusa, a törvények minden tagállamra egyformán vonatkoznának, nem lennének néhány tagállamnak mentességei stb.

2012. máj. 25. 22:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
38%

Magyar vagyok, és úgy érzem, nem érdemeltem ki egy ilyen hangnemű választ. Csak azért, mert magyar vagyok, láthatom (vagy legalábbis hihetem hogy látom) a nemzetem hibáit. Szeretek magyar lenni, és büszke is vagyok rá, de tudom hogy mi sem vagyunk tökéletesek. Sőt, úgy gondolom, hogy ugyan ez a "gyávaság" minden más országban fenn áll. És mi legyek én magyarként, ha nem próbálom hibáimat, vagy a nemzet hibáit legjobb tudásom szerint kijavítani?

Az EUnak az a célja, hogy amit írjam, elérje. Ennek eszköze az, amit te írtál, hogy a nyugati áruknak piacai legyünk. De miből gondolod, hogy ez Magyarországnak nem lesz kedvező? Miért van az, hogy a környező országok az EUba törekednek, mi meg onnan kifelé? Pedig ők is a gonosz nyugati államok kizsákmányolandó csatlósai. (Az imperializmus láncoskutyái) Mert mi látjuk a hatalmas igazságot, amit más nem.

Más nézeteket vallunk. Elismerem, van abban igazság, amit írsz, mégis szerintem Magyarország szempontjából jobb lenne, ha folytatná az utat, amin elindult. Elfogadom, hogy ellentétes a véleményed az enyémmel, de kérlek kultúrált stílusban válaszolj, ha már én is megpróbáltam (ha szarkasztikusan is) így írni. Köszi. És bocsi az offért.

2012. jún. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

"Miért van az, hogy a környező országok az EUba törekednek, mi meg onnan kifelé? "


Ilyenkor szívsz valamit, trollkodsz vagy ez teljesen komoly nálad? :))) Hogyhogy kifelé törekszik az unióból Magyarország? Nem kevered Görögországgal? Ha hallucinációid vannak, kezeltesd magad.

2012. jún. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem jól fogalmaztam. Ezt arra értettem, hogy egyre erősödnek az EU-ellenes csoportok, pártok, vélemények. Sorry, my fault. De akár Orbán Viktor IMF ellenességét, a törvényeket, amiket az EU folyamatosan rossz szemmel néz is idehozhatnám.

Ha másért nem, azért biztosan jó lenne, ha bevezetnék itt az eurót, hogy ha Matolcsy a nagy eszével egyetlen szót is szólna, nem növekedne az államadósság a duplájára. (nyilván túloztam)

2012. jún. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!