Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az amerikaiakat miért mondják...

Az amerikaiakat miért mondják imperialistának?

Figyelt kérdés

A britek , ők tényleg valódi imperialisták hisz a fél világ a gyarmatuk volt.Vagy a franciák,ők is élen jártak gyarmatosításban.Amerika miért imperialista?A briteket nem nagyon hívják így.

Az USA nem nagyon gyarmatosított , azt gyarmatosították csak aztán megunták és függetlenedtek.



2012. máj. 27. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Gazdaságilag szokták érteni.
2012. máj. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Utolsó ezt kifejtenéd bővebben?

Úgy tudom hogy vannak jóval gazdagabb országok az USA-nál , nem a világ teteje Amerika.Csak egy ország ami gazdagabb és fejlettebb mint mondjuk Magyarország de nem olyan gazdag mint Luxemburg , Svájc , Norvégia.

2012. máj. 27. 23:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Az Egyesült Államok rendelkezik a világ legnagyobb gazdaságával, legfejlettebb és legerősebb hadseregével, illetve a legnagyobb befolyással a különböző államokra. Lehet, hogy az egy főre jutó GDP magasabb Luxembourgban vagy Liechtensteinben, de ezek az országok meg sem közelítik az USA a világban betöltött gazdasági, katonai, politikai és kulturális szerepét.
2012. máj. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Ez a jelző a kommunizmusból ragadt rájuk, a hidegháború alatt imperialistának hívtunk minden nyugati országot (Angliát is - nézd meg A tanút:)). De azért Amerika eredetileg az indiánoké volt és amit velük csináltak (az akkor még európaiak), az tkp imperializmus, teljesen leigázták őket politikailag, gazdaságilag, kulturálisan. Aztán még mellé a mexikói-amerikai háborúban szereztek pár területet (pl California). Mostanában Afganisztán, Irak miatt is szokták rájuk mondani, és kulturálisan gyakorlatilag leigázták a világot, észre se vettük, de szép lassan az angol lett a világnyelv és az egész világ amerikai filmeket néz, az amerikai sztárok a legnépszerűbbek stb. (kulturális imperializmus) A gazdasági kultúrájukat (a kapitalizmust) is "ráerőltették" az egész világra (kivéve Észak-Korára, ők nem hagyják magukat:P)


Gazdaságilag (wikipedia): "Fő jellemzői a szabad verseny korlátozása monopóliumok alakításával, a korábbi árukivitelt egyre inkább tőkekivitel váltja fel, átstrukturálódik a tőkés társadalmak szerkezete: kialakul a finánctőke és a munkásarisztokrácia." Ha megnézed, valóban nem amerikai termékekkel van tele a világ, viszont az amerikai tőke mindenhol ott van.

2012. máj. 28. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mátyás3 ***** válasza:

Amerika jelenlega világ vezető politikai, pénzügyi, katonai és gazdasági hatalma is egyszerre.

Azok hívják imperialistának akiknek ez nem tetszik. Pedig ők tényleg nem azok. Egy nyavajás ország nem tudott még megülni a seggén amikor toppon volt, se rómaiak, se franciák, japánok , oroszok, angolok, hollandok, németek, kínaiak. Amerikaiaknak ha nem is gond nélkül, de nagyobb probléma nélkül megy ez.

2012. júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!