Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyarok minden nemzetet...

A magyarok minden nemzetet lenéznek, vagy csak az Amerikaiakat ennyire?

Figyelt kérdés

Sok nagyon sok embertől hallom, hogy amerikaik milyen hülyék, azt se tudják mi az az európai unio, meg hol van magyarország, meg nem tanulnak történelmet, nincs történelmük, de büszkék a dolgaikra...


A magyarok minden nemzetre ezt mondják, vagy az Amerikaiakar különösen utálják?


2012. jan. 26. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
én az amerikaiakat nem, mint nemzetet nézem le, hanem nagyon sok amerikai embert a tájékozatlanságuk, bigottságuk, álprüdériájuk és a környezethez való viszonyulásuk miatt.
2012. jan. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

"A magyarok.." Miért, te mi vagy? Kecsua? Nyenyec? Ajnu?


A kérdés bugyutaságától eltekintve (és ez másokra is vonatkozik): nem lehetne egyszer azt mondani: MI magyarok? Már ezt is kinevelték a gyerekeink nagy részéből?! Egy olasznak - legyen gyerek vagy felnőtt - eszébe sem jutna azt mondani: "az olaszok ilyenek..olyanok". Nem. "MI olaszok ilyenek...olyanok vagyunk". A magyar pedig harmadik személyben beszél önmagáról, mint aki...elhatárolódik?!!


No jó. Lehet, hogy japán vagy arab származású vagy - és akkor (de csak akkor!) indokolt ez a szóhasználat.

Egyébként meg: akik az ÁTLAG ASMERIKAI földrajzi és egyéb műveltségét semmire sem tartják, azoknak igazuk van. Ez ténymegállapítás, lenézés nélkül. Más nemzetekkel kapcsolatban meg az a tapasztalatom, hogy MI magyarok senkit sem becsülünk le, legfeljebb - és legtöbbször joggal - kritizálunk. Mások is megteszik velünk..hatványozottan. Hogy mást ne mondjak: még rágalmaznak is.

2012. jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Akik azért nézik le más nemzet fiait,mert,nem ismerik kultúránkat,azok inkább nézzenek magukba.És aki ezt állítja az csak simán irigy,és agy mosott.
2012. jan. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért gondolják itt Magyarországon sokan, hogy szerb tagozatra jártam?

Délvidéken jártam általános és középsuliba is.

A szülőfalumban 2 párhuzamos magyar tagozat van, szerb osztály nincs.

Középsuliba pedig magyar tannyelvű gimibe jártam, ott sem voltak szerb osztályok.


Amióta egyetemre járok, néha csodálkozni szoktak az emberek ezen, hogy egyáltalán hogyan tanulhattam magyarul.

Pedig ha jobban megnézzük, ha mondjuk Szolnokon jártam volna suliba, ott sem találkoztam volna szerbekkel, mint ahogy otthon sem....Erről beszélek,mi magyarok ismerjük másét??

2012. jan. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

#4!

De nagyon igaz, amit írsz!

Bizony, így van!

Az USA-beli, un. angolszász tanítási rendszer teljesen tönkretette az átlagműveltséget. Meg a fene nagy szabadelvűség, liberalizmus. A diák választ(hat)ja, mely tantárgyat kívánja tanulni, így fordulhat elő az, hogy történelmet igen, de földrajzot nem tanul. Vagy fizika helyett háztartási ismereteket választ. De büszkék a dolgaikra. Ha van mire, miért ne tehetnék meg, ezt viszont eltanulhatnánk tőlük vagy megengedhetnénk magunknak mindenféle baj és "címkézés" nélkül.

2012. jan. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elnéztem a számot, a 2. számú válaszadót akartam megszólítani!
2012. jan. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!