Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lett volna esély/vágy/lehetősé...

Granulátum kérdése:

Lett volna esély/vágy/lehetőség Ausztria felosztására a második világháború után?

Figyelt kérdés

Mondjuk fel lett volna osztva Svájc, Németország, Olaszország, Jugoszlávia, Csehszlovákia és Magyarország között valahogy, nem feltétlen az összes említett ország között.


Jól jártunk volna Kelet-Ausztriával meg talán Béccsel?



2012. jún. 3. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha már úgyis megcsonkítottak minket, miért adtak volna cserébe területeket? Svájc mint független ország köze sincs hozzá, németek olaszok csehszlovákok vesztesként minek kaptak volna, Jugoszlávia így is széttöredezett volt mind etnikai mind vallási szempontból.
2012. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha lett is volna osztozkodás, abból mi nem kaptunk volna semmit. Már korábban eldöntött tény volt, hogy többek között itt, a mi nyugati határunknál fog húzódni a szovjet és a nyugati érdekszféra határa. Ezt pedig nem akarták felrúgni, ezért nem kaptunk volna területet Ausztriától, hogy ne sérüljön a korábbi megállapodás.

Ettől függetlenül lett volna lehetőség arra, hogy Ausztriát felosszák, ki is alakították a megfelelő megszállási övezeteket, de nem sok értelme lett volna annak, hogy "szétdobják" az országot. Egyik győztes hatalomnak sem hiányzott volna egy csak hadsereggel fenntartható állam Ausztria területén. Németország ugye eleve nem kaphatott volna belőle, Svájc köszönte szépen, de jó érezte magát a sok száz éves határai között, Anglia és Franciaország örült, hogy túlélte a háborút, nem akartak egy ilyen exklávét a nyakukba venni, az Egyesült Államoknak nagyon nem hiányzott Európa, a keleti blokkban ragadt államok meg nem szerezhettek területeket nyugaton.

2012. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy Németországhoz hasonlóan Ausztria keleti részét is megszállták a szovjetek, és túl kicsi lett volna két normális országnak, ezért fel lehetett volna osztani.
2012. jún. 3. 22:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Ausztria fel volt osztva megszállási zónákra, ugyanúgy, mint Németország. Csak 1955-ben kivonult mindenki, miután Svájchoz hasonlóan deklarálták a semlegességét.
2012. jún. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

"Túl kicsi lett volna normális országnak"


San Marino, Andorra, stb. szintén túl kicsi országok, attól még senki nem annektálta őket és elég jól működnek.


Amúgy ha Ausztria nem deklarálja semlegességét 1955-ben, esetleg megtörténhetett volna, hogy az NDK - NSZK mintájára létrejön egy kommunista Ausztria és egy kapitalista, de ez nem történt meg az osztrákok szerencséjére.

2012. jún. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

az ausztriai megszállási övezetek alapján az "osztrák nszk-ndk" mint a semlegesség alternatívája nem tetszett az osztrákoknak, egy teljesen semleges ausztriára pedig azért bólintottak rá az oroszok mert így a 3/4-e NEM lett nyugati (az nszk+ny.berlin verzió a hidegháborúban kicsit nem volt optimális, minek csináltak volna még egy ilyen problémát?)

ez a "mondjuk" a "mi lett volna ha..." szinonímája lehet és ugyanúgy csak fingfűrészelés

2012. jún. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Lett volna esély/vágy/lehetőség Ausztria felosztására a második világháború után?"


Lehetőség volt rá, de miután vágy nem, ezért nem osztották fel.


"Mondjuk fel lett volna osztva Svájc, Németország, Olaszország, Jugoszlávia, Csehszlovákia és Magyarország között valahogy"


Már miért? Ez értelmetlen felvetés.


"Jól jártunk volna Kelet-Ausztriával meg talán Béccsel?"


Talán megkaphattuk volna, ha 1919-ben győznek Kun Béláék, és a Magyar SZSZK a SZU részeként a háború győztese. Ekkor Rákosi lett volna a második Mátyás, aki megszerzi Bécset.

2012. jún. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
II. (Habsburg) Mátyásé már amúgy is alapból megvolt Bécs, úgyhogy Rákosi csak a harmadik lehetett volna
2013. ápr. 19. 21:16
 9/11 A kérdező kommentje:
Már csak azért is teszem fel a fenti kérdést, mert a honfoglalás korában az Enns volt a határfolyó, tehát ilyen alapon visszakövetelhettük volna / visszakövetelhetnénk.
2013. júl. 4. 18:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Az nem úgy megy. A közelmúlt történelme elég jól bebizonyította, hogy a történelmi háttér területi rendezések esetén másodlagos (vagy sokadlagos) fontosságú.
2013. júl. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!