Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Külföldre költözött magyarok!...

Külföldre költözött magyarok! Megérte kiköltözni?

Figyelt kérdés

A külföldre költözött magyarokat kérdezném hogy megérte kimenni?

Légyszives írjátok le hogy ,melyik országba költöztetek,melyik városba,milyenek az ottani életkörülmények,emberek,mennyire lehet megélni ott stb..


(Én is szeretnék kimenni külföldre,de nem tudom hogy melyik országba lenne érdemes költözni.Anglia,Németország,Ausztria?

Angolt tanultam suliban,németből teljesen kezdő vagyok)



2012. jún. 20. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen megérte.Svájcban élek Zürichben.Az emberek normálisak , segítőkészek.Viszont némelyikük kicsit kényes és buta.Ahogy szokás mondani a sok pénz butíthat.Összességében elégedett vagyok.Viszont kocsi nélkül nem valami könnyű.

Kocsival jobban is megéri ,a benzin az én fizetésemhez képest olyan mintha Magyarországon 100 forintért tankolnék 1 litert.Viszont vannak érdekes szabályok itt amiknél időbe tellett mire megszoktam.

Az életszínvonal nagyon magas , viszont elvárják tőled hogy dolgozz mint a gép.

A legjobb hogyha 3 nyelven beszélsz , német , francia , angol.


Néha át szoktam menni Ausztriába vásárolni mivel olcsóbb mint Svájc.

A megélhetés könnyebb mint Magyarországon.


Néha találkozni magyarokkal is.Viszont az itt élő magyarok szerencsére ledobták az évek alatt a tipikus magyar mentalitást.Egész másak mint az otthon élők.

2012. jún. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 yossarian44 ***** válasza:

Angilában élek már 13 hónapja. Hasonló dolgokról kell beszámolnom, mint az előző hozzászóló. A benzin itt is drágább, de a minimálbéres órabér az elég kb. 4 liter benzinre.

Az élet drágább, mint Magyarországon, a lakbér például vagy ötszöröse az otthoninak, lakótársak nélkül nehéz fizethető lakást találni. Az alapvető élelmiszerek nem sokkal drágábbak, mint otthon (a tej és a kenyér olcsóbb is tán).


Heti 80-100 fontot félre tudok rakni, pedig drága helyen lakom.

2012. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem megérte. Angliában élek, a szakmámban tudok dolgozni, nem minimálbért keresek, szerencsére nem kell osztoznom másokkal a lakáson, és még félre tenni is tudok. Sok minden drágább idekinn, ellenben teljesen más a fizetések és az árak aránya!
2012. jún. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!