Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok erről, Brüsszel...

Mit gondoltok erről, Brüsszel 2011. december. 01-ei Daniel Estulin kijelentéséről? (többi lent, videó)

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=BPnM6NNZFmw&feature=relmfu


Én azt dongolom, hogy nagyon érdekes és hogy van igazság abban amit mond!


2012. júl. 3. 10:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"A bankoktól felvett hitel, dupláját kell vissza fizetnünk..."

Ez azért így nem igaz. A svájci frankosok szívták meg - sajnos - annak árfolyama meg nem a bankoktól függ, már bocs.


"Azért mert a bankok olyan emberek tömegének adott hitelt, amiről tudták hogy amúgy sem fogják tudni vissza fizetni!"

Nem, nem ezért! Csak olyan hiteleket "adtak ki", amelyek mögött volt fedezet - többnyire ingatlan. Ez egész addig jól is ment, amíg az ingatlanok értéke esni nem kezdett... A koncepció nem volt hülyeség, a kapitalizmus lényege... a hitel révén ezek az emberek tudtak fogyasztani, ami pedig pörgeti a gazdaságot. A fene sem gondolt az ingatlanárakra!


"ajánlom mindenkinek: bennfentesek film-et"

Ajánlom, hogy ne filmek alapján tájékozódj!


"A echo tv-é és a orosz média adta le ezt a kijelentést!"

Azt tudtad, hogy az orosz média még a zeitgeistes baromságokat is leadja? Kb. ugyanaz a mizéria!


"Országok mentek tönkre, milliók vesztették el a munkahelyüket!"

Hát, akkor a 1929-33-as válság idején mi volt? Ez ahhoz képest semmi! Volt a 17. században is: holland tulipánválság.


"Mint a bilbelger csoport akkor nincs miről beszélnünk."

Bilderberg-csoport, és akkor mi van? Nem olyan nagy szám!

Nincs ott résztvevő a ruszkiktól, az araboktól, az indiaiaktól, a kínaiaktól sem. Nélkülük elég bajos lenne egy valamire is való világkormányt összehozni! Túl van lihegve!

2012. júl. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nagyon optimista vagy.

Kérlek nézd meg a filmet linkelem neked: *****



Tudod vannak emberek, akik az igazságot sem képessek elhinni. Minden ember szabad akaratából dönt, hogy mit fogad el és hogy mit nem. Örülök a optimista válaszodnak, én annyit kérek tőled hogy járj utána a dolgoknak, én is megtettem, hogy utána jártam ezeknek a dolgoknak. A válaszok egybe függőek voltak!


Ha a linkem nem jó írj, ha eleve nem nézed meg akkor nem kell írnod.


Remélem tudtam segíteni.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. júl. 3. 19:15
 13/20 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Ha nincs semmi jövedelmed és nincs semmi vagyonod de ha lakást veszel akkor a bank ad hitelt akkor hogy is néz ki az eset?

A banknak van 100 egység pénze. Neked 0.

Meg akarsz venni egy házat ami az inbgatlanlufi tetején ér 100 egységet és úgy gondolod lesz ez még 150 is és akkor nagyot kaszálsz és vígan visszafizeted a mondjuk 130-at a banknak.

Ezután lufi kipukkad és a 100-at érő ház már csak 70-et ér.

A hitelt nem fizeted mert nincs miből.

A banké lesz a ház de rajtad be nem tud hajtani semmit.

Magyarán Te kezdted 0 pénzzel és zártad 0 pénzzel

A bank nyitott 100 pénzzel és zárt 70 értékű ingatlannal amit fenn kell tartania vagy eladni.

És az nyert aki annó 100-ért eladta. Aki lehet cég vagy magánember de tuti nem te vagy nem a bank az...


ha nem tudod mit írtam le és neked a ninja csak egy japán akcióflmes szó akkor ebből az egész válságból egy kukkot sem értesz és ezt a videót mélyen ásd el, olvass sokat a válságról és ha minden világos akkor vedd elő újra ezt a fílmet és akkor hirtelen szét tudod válogatni a csákó szövegében a h.lyeséget a valóságtól. Mert neki is katyvasz van a fejében ahol a valóságot keveri a fikcióval...

2012. júl. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Ha házat akarok venni, akkor elmegyek dolgozni és a pénzemet államkötvényekbe fektetem, a pénzem pár év múlva több millió lesz és veszek magamnak egy házat.

Addig pedig lakom a rokonoknál, családnál ha kell a hajléktalán szálón, de soha nem vennék fel hitelt.

2012. júl. 3. 19:45
 15/20 anonim ***** válasza:

Magyarán a mostani válságról semmit nem tudsz csak amit 1-2 5-10 perces videóban elmond pár ember, netán a politikai emberke aki szintén nem ért semmit.


Tudod mit nem szeretek az emberek nagy részében?

Hogy nincs igényük rá hogy kiderítsék a valóságot, hogy elolvassanak 100-200 oldalt hogy tisztán lássanak.

És innentől kirakod ezt a videót de lehetetlenség veled érdemben róla beszélgetni hisz fogalmad sincs semmiről!


Mintha kiraknál egy videót egy agyműtétről és utána kérdezgetnéd hogy mi a véleményünk. Majd ha jön egy sebész aki megkérdezi érted-e miért úgy vág az orvos a videón és mit rontott el akkor nekiállnál magyarázni hogy "hát te szedsz c-vitamint és hordasz sálat télen..."

És innentől az érdemi beszélgetés értelmetlen hisz fogalmad sincs mi van a videón, mit miért mond és mi a valós belőle mert nem értesz belőle semmit, csak hogy szeded a c-vitamint...


El nem tudom mondani mennyire örülnék valakinek itt a GYK-n akivel érdemben lehetne beszélni a válságról és tudná is hogy miről beszél!!!!! nem csak egy 10 perces videóra alapozott tudással "felvértezve" modnana véleményt egy több milliárd embert és cégeket, folyamatokat érintő óriási eseményről!!


Ezért kell tanulni! A tudatlanság miatt tudnak átverni minket a politikusok!!

Mikor tanul már ez a nép végre????

2012. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Nagyon optimista vagy."

Nem, csak tanultam már ezt-azt!


"Tudod vannak emberek, akik az igazságot sem képessek elhinni."

És vannak olyanok, akiknek fáj az igazság, mert akkor kiderülne, hogy a saját sorsukért ők, saját maguk a hibásak. Persze könnyebb másokat hibáztatni.


"Örülök a optimista válaszodnak, én annyit kérek tőled hogy járj utána a dolgoknak, én is megtettem, hogy utána jártam ezeknek a dolgoknak. A válaszok egybe függőek voltak!"

Ilyen filmeket többet nem vagyok hajlandó nézni! Azért, mert már nem egyet láttam és mind hülyeség volt! Érted, egy csomó időt elba.sztam erre az életemből! Az Alex Jones-os filmektől kezdve, a Zeitgeiston át, a Michael Moore-os filmekig minden sz@rt láttam, köszönöm többet már nem bír a gyomrom. Annyit hazudnak, csúsztatnak benne... És az a legundorítóbb, hogy mind az USA-ból jön, az USA nélkül ez a híg sz@r sehol nem lenne beszédtéma!

2012. júl. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Pro Patria ***** válasza:

zoli7980, amit leírtál, elméletileg magyarázat, de a gyakorlatban nem.

Ugyanis a gyakorlat azt mutatja, hogy valaki felvesz néhány milliós hitelt, nem tudja fizetni, a bank meg elviszi fedezetül a 10 milliós ingatlanát...

A bank mindenkor jól jár. Olyan üzlet nincs, hogy a bank ne járjon jól. Ha éhen is döglenek százezrek, ők egy forint veszteséget nem hajlandók benyelni, átvenni, pedig lenne miből, bőven.


És jogos volt a tüntetés is, mikor Spanyolországban számonkérték, hogy ugyan a bankoknak miért adnak ezermilliárdos tételben támogatást a bedőlések ellen, mikor a lakosságot senki nem érdekelte ugyanilyen helyzetben. Egy közgazdász mondta egy vitaműsorban, hogy tízszer annyi pénzt kaptak a becsődölni készülő bankok, mint ami az EU összköltségvetésében valamelyik más ügyre (nem emlékszem, egészségügy, gyereknevelés, vagy ilyesmi) elkülönítve van, ami nonszensz.

Pedig egy bankárt sem fenyeget éhhalál...

És ne jöjjön nekem senki azzal, hogy "de a bankos fontos, mert az a gazdaság motorja", mert ez ordenáré hülyeség. Az ipar, a mezőgazdaság a GDP-növekedés alapköve, az egészségügy, a gyerekszületés az ország mentőköve, nem a nyerészkedő, emberek megkopasztásából, kizsigereléséből meggazdagodó bankok.

2012. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

ma 21:46


Nem az én gondom másokat védeni, de:


"Ugyanis a gyakorlat azt mutatja, hogy valaki felvesz néhány milliós hitelt, nem tudja fizetni, a bank meg elviszi fedezetül a 10 milliós ingatlanát..."

Kivéve, ha a fedezet maga a vásárolt ingatlan!


"És jogos volt a tüntetés is, mikor Spanyolországban számonkérték, hogy ugyan a bankoknak miért adnak ezermilliárdos tételben támogatást a bedőlések ellen, mikor a lakosságot senki nem érdekelte ugyanilyen helyzetben."

Azzal nem számolsz, hogy a bankszektor a felelős a vállalati hitelezésért. Ergo, ha nincs vállalati hitel, akkor lőttek a vállalkozások növekedésének, alakulásának és ezzel munkahelyek hiúsulnak meg, szűnnek meg. Vagyis a vállalati szféra a gazdaság motorja, ezt pedig kontinentális Európában a hitel tartja mozgásban.


"Egy közgazdász mondta egy vitaműsorban, hogy tízszer annyi pénzt kaptak a becsődölni készülő bankok, mint ami az EU összköltségvetésében valamelyik más ügyre (nem emlékszem, egészségügy, gyereknevelés, vagy ilyesmi) elkülönítve van, ami nonszensz."

Láttam, ez az Echo tv-ben volt. Hazug egy banda. Boros Imrének meg még azt sem hiszem el, amit kérdez. Az, hogy most Bogár Lacit szakmabelinek tekintsük-e vagy sem, irreleváns. Szerintem egy hurrogó, szavanincs senki, aki a blődebbnél blődebb összeesküvések kapcsán tud már csak beszédtéma lenni. Szakmailag egy nulla!

2012. júl. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Akkor egy kis magyarázatba belemegyek de részemről hagyom a dolgot utána mert aki akar az utána néz aki meg nem az úgyis csak az ilyen h.lye videókból "okosodik"!


Amerikában elterjedté váltak a NINJA hitelek a válság előtt ami a No Income, No Job, no Asset szavak betükombinációja.

Magyarán mindenféle lényegi jövedelemmegkötés nélkül adtak a bakok hitelt csupán csak az ingatlant elfogadva mint fedezet. Azért mert azt hitték hogy az ingatlanboom örökké tart, az árak felfelé mennek és maximum még jobb áron eladják ha nem tud a hiteles fizetni.

Plusz a hiteles kérhette hogy az első pár évben akár csak minimális törlesztőt kelljen fizetnie vagy akár semmit!!!!


Magyarán a bankok felelőtlenésge párosult az emberek felelőtlenségével! Kipukkadt a lufi és mindenki szívott!

A bankok is!!!!

Ajánlom mindenkinek hogy keressen rá a Subprime válságra és a NINJA szóra.

iszonyat fárasztó olyanokkal vitatkozni akik az egész válságról és annak mibenlétéről SEMMITT(!!!!!) nem tudnak csak a szélsőjobbos h.lyeségeket szajkózni!!!


És ugyan így vagyok a bankokkal kapcsolatban.

A legtöbben leragadtak az 1400-1500-as éveknél és semmit nem tudnak hogy működik egy vállalat, milyen a forgóeszköz finanszírozás, hogyan őrzik meg a cégek a likviditásukat stb.

Ami önmagában nem gond mert nem kell mindenkinek mindenhez értenie. De ha elkezdem magyarázni akkor gondolkozzon el rajta hogy talán akkor tényleg másképp is működhet a világ mint ahogy ő gondolja és tényleg lehet a bankoknak fontos funkciója a gazdaságban!


Az csak mellékes hogy én keményen szabályozáspárti vagyok a felelőtlen és nyerészkedő bankokkal és felelőtlen hitelfelvevőkkel kapcsolatba de katasztrófális ötletnek tartanám az államosításokat meg a többit. Bár ebbe megint kár belemenni...

2012. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A NINJA-hoz hozzátenném a megértés kedvéért(bár angolosok már tudják) hogy a hitelfelvevőnek nem kellet bevétellel,jövedelemmel vagy vagyontárggyal rendelkeznie mert az ingatlan alatt a megvásárolandó ingatlan értékét értettem.

Lefordítva, bemegy a putriból egy "kisebbségi" és azt mondja akar venni egy belvárosi ingatlant és azt ki tudja adni külföldieknek jó pénzért és majd abból törleszt. És erre megkapja a hitelt!! na persze amcsiknál ne 20-30-40%-os kamatokban gondolkozzunk :))) Mondjuk úgy, aki 10%-ot kért volna ahhoz a bankhoz senki nem ment volna...


Vagyis ne a magyar valóságból induljunk ki mert a válság gócpontja és kiindulópontja Amerika volt és ő indította el a lavinát.

És nem csak a gonosz bankok hanem az idióta emberek miatt is van ez a válság!


Mert szerény véleményem az hogy a bankok után az emberi mohóság és túlköltés az amit szabályozni kell!

A hitelre igenis SZÜKSÉG VAN!!!!! A vállalati gazdaságban ez tényleg az olaj a fogaskerekek között!

De magánembereknél csak ésszel! Pláne ha hozzá nem értő embereknek adunk rengeteg hitelpénzt...

2012. júl. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!