Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért szeretné nagyon sok...

Miért szeretné nagyon sok ember, hogy az USA elbukjon, és Kína váljék szuperhatalommá?

Figyelt kérdés
Nem értem, az USA sokkal közelebb áll hozzánk (európai emberekhez) minden tekintetben, mint Kína.
2012. aug. 13. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért akarják - gondolom én -, mert közelebb érzik magukhoz keletet, mint a nyugatot. Szerintem ezek azok az emberek, akik még a mai napig elvitatják a magyar nép európai mivoltját. Egyébként én sem szeretném, ha az USA lenne a No.1 szuperhatalom, de a bukását sem szeretném. Az lenne a legjobb, ha Európa is szuperhatalom lenne az USA, Kína és Oroszország mellett. (Egyébként ezt is jósolják a megmondó emberek)
2012. aug. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hollófernyiges ***** válasza:
72%
Kárörvendésből, az emberek (pláne a magyarok) szívesen nézik a hatalmasok bukását. De józanul szemlélve, ha már muszáj szuperhatalomnak lenni (ami nem biztos), sokkal jobban járunk Amerikával mint Kínával.
2012. aug. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Normális magyar ember számára nem lehet kérdéses, hogy ezerszer inkább a Pax Americana, semmint a Pax Sinica.
2012. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék általánosítani, de általában jobbikos embereknél tapasztaltam ezt.

Na meg ami legutóbb kiverte nálam a biztosítékot:

egy jobbikos ismerősöm elkezdett arról beszélni, hogy itt akarja hagyni az országot. Meg is lepődtem ezen, mert hát hol a hazaszeretet? - gondoltam. Aztán benyögte, hogy valamelyik arab országba, Oroszországba vagy Kínába kellene menni, mert máshol nem lehet megélni... Ez nekem már túl sok volt.:D

2012. aug. 13. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!