Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Berlini Fal. Mi értelme...

A Berlini Fal. Mi értelme volt a berlini falnak, ha berlin az NDK majdnem közepén helyezkedett el? Ha átmegyek nyugat-berlinbe még mindig az NDK területén vagyok min.150Km-re a nyugati határtól. Nem értem a dolgot. Elmagyarázná ezt nekem valaki?

Figyelt kérdés

2012. aug. 21. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Berlin nyugati fele angol-amerikai-francia fennhatóság alatt volt, lényegében az NSZK-hoz tartozott, bár hivatalosan külön ország volt. Azért kellett azt a részt fallal körülvenni, mert az "nyugat" volt, és az NDK állampolgárai rendszeresen átszökdöstek.
2012. aug. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja értem. Akkor egy kis "nyugat" amit körülvett a "kelet". Így már világos. Köszönöm.
2012. aug. 21. 13:32
 3/5 anonim ***** válasza:
elmagyarázom értelmesen a hozzámhasonló hülyék kedvéért is. az egyik fele orosz fennhatóság alatt volt a másik meg angol-amerikai-francia fennhatóság alatt volt és az orosz oldalon hihetetlen rossz volt az életszínvonal. mint amerikában a legrosszabb nyomornegyedben a másik oldalon meg virágzott az élet. mindenkinek volt munkája pénze családja háza(szóval ami kell) ezért a keletiek ezrével mentek át nyugatra. ez sztálinbácsinak nem tetszett ezért felhúzatta a berlini falat(és egész európában egy többezer kilóéteres falat amit majdnem annyira védett mint a saját szerszámát) ezek után is szöktek át emberek de már kevésnek sikerült. kicsit hosszú de szerintem meg lehet érteni azoknak is akik nem járatosak a témában
2012. aug. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Dani1916. De amit leírtál azt tudtam, csak a dolog "technikai" részét nem értettem. De már világos a dolog. Olyan mint a Ferihegyi Nemzetközi Reptér, ami a kerítésen belül van az nem Magyarország. Tehát a kerítés egy határ.
2012. aug. 22. 21:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak itt nem kerítés volt, hanem vastag fal, nyomsáv, üres terület, majd mégegy kerítés vagy fal. Csak a város külső részén volt sima kerítés, de az is tele határőrökkel.
2012. szept. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!