Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Romániaiak! Ti átlagosan...

Romániaiak! Ti átlagosan mennyit kerestek?

Figyelt kérdés
Felénk (Szatmár megye, É-Ny Románia) egy átlagos pénztáros, árufeltöltő, festő stb.1500-1800 (100-130 ezer forint) lei körül keres. De mivel ez a legszegényebb megye kíváncsi vagyok, hogy máshol mennyit kerestek? sok Nyugati üzlet van, ami Mo.-on nincs (Kaufland, Billa, Carrefour...) meg leesik az álluk, hogy nálunk jobbak a vonatok, meg hogy Bukarestben 5 metró van, stb. Most ezzel nem Mo-ot akarom lejáratni, csak egyrészt érdekel, hogy az ország többi részén hogy élnek, másrészt elegem van, hgy Romániát a régi arca szerint ítélik, de aki eljön meglátja, hogy mennyit fejlődött, Magyarország meg visszafejlődik. több tízezer magyarországi ingázik Romániába, evvel szembe Romániából ezer alatt van a Mo-ra ingázók száma. Romániába az utóbbi években magyaro-i családok csapatostul költöztek ki (Főleg aradra temesvárra oradeába)

2012. szept. 9. 19:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
33%
Kit érdekel?
2012. szept. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Engem. Felénk egy átlag román 130 ezer ft körül keres
2012. szept. 9. 19:43
 3/25 anonim ***** válasza:
49%

drágaegykomám :)


1. Magyarországon is vannak olyan üzletláncok, amelyek Romániában nincsenek, csak mi nem büszkélkedünk velük, mert tudjuk, hogy nem igazán a dolgozóik érdekeit tartják szem előtt - no meg még a vásárlóikét sem feltétlenül...


2. Légy szíves, mesélj már azokról a tömegekről, akik Magyarországról járnak dolgozni Romániába. Nagyon érdekelne az a szakma, amiben így lehet elhelyezkedni.

(Ja, meg ha hozzáadod az ingázókhoz azokat, akik áttelepültek, akkor talán kisebb lesz az arcod...)


3. Tény, hogy Románia fejlődik (bizonyos szempontból), mint ahogy Magyarország is fejlődik (bizonyos szempontból). Mint ahogy mindkét ország is stagnál más szempontokból. Aki józanul gondolkodik, és nem csak panaszkodni meg irigykedni tud, az ezt látja. Mi a gond?


+1: drágaegykomám, érted már, hogy miért nem komálják sokan a határon túli magyarokat? :))))

2012. szept. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%
Igen,van ebben valami amit írsz! nekem is van olyan ismerősöm, aki M.o-ról jár ki dolgozni, mert ott kapott munkát, itthon meg nem. Sőt a férje is. Ma már megfontolandó, hogy odaköltözzünk, mert tényleg jobban fejlődnek, és nálunk vidéken 70-80 ezres fizetések vannak, viszont az élet meg drágább, mint nálatok. Örülök, hogy legalább Románia jó úton halad.
2012. szept. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
46%
Magyarországon mióta nincs Billa te űbermarha?
2012. szept. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Én Kolozsváron élek, és hónaponként megkeresem a 200 lejt.
2012. szept. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nincs Billa Magyarországon, nem tudom, miről beszélsz! Utolsó, nem 2000-t akartál írni? ;)
2012. szept. 9. 22:31
 8/25 A kérdező kommentje:
Én Nyugati üzletláncok kozul csak a TESCO-t tudom, ami nincs Romaniaban (nem is baj) Magyarorszagon viszont nincs Carrefour, Billa, Minimax, Kaufland, Unicarm, Cora, Real. Most ez nem is gond, de azt mondtad, hogy Mo-n is van olyan uzlet, ami nincs Ro-ban. Igen. 1db... Romaniaban meg van 7db, ami nincs Mo-on. Ez egyreszt jo, mert nincs annyi multi, nincs Magyarban az a tulgyorsult, modern multi vilag, masreszt meg rossz, mert nincs eleg munkahely.
2012. szept. 9. 22:44
 9/25 A kérdező kommentje:
Tenyleg. Ezt meg nem figyeltem meg, de mintha Mateszalkan lattam volna. Van Magyarorszagon SELGROS uzletlanc? Es ikea, Dedemann?
2012. szept. 9. 22:55
 10/25 anonim ***** válasza:
80%

De komolyan, ki a lófszt érdekel, hogy hány üzletlánc van, valami máson is lovagolhatnál.


Btw. a vonatokat elismerem, hogy jobbak, örülök is, amikor Békéscsabán román IC kocsik vannak, van egy olyan különleges képességük, hogy működik rajta a klíma :O

2012. szept. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!