Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » '92 novemberi születéssel az...

'92 novemberi születéssel az önéleti dokumentumokba Csehszlovákiát, vagy Szlovákiát írjak, esetleg Cseh-szlovákiát, mivel már föderáció volt "csak"?

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 02:51
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Nem országot,hanem várost kell írni. 1993 január 10.-én születtem Göröngyösön.Aki nem tudja beazonosítani helyileg az nem méltó az elbírálásra,annak írhatod Szomáliát is azt se fogja tudni.
2012. szept. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

"Aki nem tudja beazonosítani helyileg az nem méltó az elbírálásra..."

Nem muszáj ám ennyire fenn hordani az orrodat, nem biztos, hogy különb vagy a többi embernél csak azért, mert ők nem ott születtek, ahol te.

Az önéletrajzodba az államnak azt a nevét kell írni, ami születésedkor hivatalos volt. 1992 novemberében - ha jól tudom - a csehek Csehszlovák Szövetségi Köztársaság, a szlovákok Cseh-Szlovák Szövetségi Köztársaság néven emlegették az országot. Ezek közül kell a megfelelőt választanod. Szlovákiát nem írhatsz, mert akkor még nem létezett ilyen ország, esetleg zárójelben írhatod oda, jelezve, hogy ma melyik ország területén kell keresni a települést, ahol születtél.

2012. szept. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:

1993 január 10.-én - 1993 január 10-én


1990. április –1992. december 31-éig: Csehszlovák Szövetségi Köztársaság (cseh változat) és Cseh–Szlovák Szövetségi Köztársaság (szlovák változat),

2012. szept. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1993 január 10.-én - 1993 január 10-én
2012. szept. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik volt barátnőm Kárpátalján született, hazatelepültek pár év után neki az van az okmányaiban születési helyként:

Barkaszó , Szovjetunió ( mert akkor még az volt ) :)

2012. szept. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2012. szept. 11. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!