Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Európa miért nem tudott...

Európa miért nem tudott sohasem egyesülni, úgy ahogy India?

Figyelt kérdés
Sokan - tévesen - hivatkoznak a nyelvek és kultúrák sokszínűségére, mint egységet gátló tényező. De, akkor India miért volt képes egyesülni, ugyanis ott több száz nyelv létezik még ma is; ezek közül 30-at több mint egy millióan beszélnek is. Ráadásul ezek több nyelvcsaládba tartoznak, ellentétben az európai nyelvekkel, amelyek mindegyike az indo-európai nyelvcsaládba tartozik; három kivétel a magyar, az észt és a finn. India vallásilag sem homogén; valamint ez a harmadik olyan ország, ahol a legtöbb muszlim él a világon. A hindu vallás tkp. egy gyűjtőkategória, amely több vallást foglal magába. Azt sem lehet mondani Indiáról, hogy erőszakkal tartja össze az államot, mert demokratikus ország. Vagyis föderáció. Szóval nem értem, Európa miért nem tudott egyesülni a történelem folyamán? Kínának is sikerült, ugyanis a Kínai Népköztársaság sem egyetlen nép, kultúra, nyelv. Ti mit gondoltok?

2012. júl. 29. 18:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon remélem, hogy én még meg fogom érni az Európai Egyesült Államok létrejöttét. Szerintem ebben van Európa jövője. Így ismét a világ vezető hatalmává lehetne, megelőzve az USA-t és Kínát. A sokszínűség szerintem nem akadály, a globalizmus hatására ugyanis szerintem manapság a nyelven kívül nem sokban különböznek a népek egymástól. Ugyanaz található Londonban, mint Madridban, vagy akár Budapesten.

Válaszolva a kérdésedre: szerintem a nacionalizmus miatt. Indiában ez szinte teljesen ismeretlen fogalom, európai földön született, s itt terjedt el leginkább. Ez lehet az oka, hogy Európa még sosem tudott egyesülni. De ami késik, nem múlik (remélem). :)

17/f

2012. júl. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%

Az a földrész hosszú ideig a Brit Birodalom gyarmata volt. Amikor a britek kivonultak, akkor ketté osztották:

lett egy főleg iszlám vallású Pakisztán és a mai India (meg Sri Lanka)


Európa pedig a legfejlettebb területekhez tartozik, ezért ritka volt a történelem során, hogy legalább a nagy részét egy birodalom magához csatolja, de még azokat is szétverték, vagy maguktól hullottak szét.



Kína az meg más eset. Hosszú évszázadok folyamata, hogy itt tartanak és ez korántsem békés folyamat volt. Például Tibetben most is millió fős haderő tartja fenn a rendet.

2012. júl. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Az a földrész hosszú ideig a Brit Birodalom gyarmata volt. Amikor a britek kivonultak, akkor ketté osztották:

lett egy főleg iszlám vallású Pakisztán és a mai India (meg Sri Lanka)"

India már a britek előtt egységes volt.


"Európa pedig a legfejlettebb területekhez tartozik, ezért ritka volt a történelem során, hogy legalább a nagy részét egy birodalom magához csatolja, de még azokat is szétverték, vagy maguktól hullottak szét."

Mi köze a fejlettségnek az egységhez? Ráadásul a XV. század előtt nem volt fejlett, az arabok pl. fejlettebbek és gazdagabbak voltak.


Tkp. olvastam Jared Diamond híres könyvét, szerint azért nem egységesült, mert túl szétszabdalt földrajzilag Európa. Nem tudom, nekem ez a magyarázat nem kielégítő. Biztos több oka(i) volt(ak).

2012. júl. 29. 18:58
 4/19 anonim ***** válasza:

Csak arra akartam kilyukadni, hogy ezek az országok mind erőszak árán jöttek létre. A képlet annyi, hogy a fejlettebb (erősebb) legyőzi a fejletlenebbet (gyengébbet). Az arabok meg lehet, hogy fejlettebbek voltak akkoriban, de nem eléggé. Mint tudjuk mind a bizánciak, mind a frankok megállították őket.


India nem volt egységes a britek előtt. Lehet, hogy létrehoztak ideglenesen 1-1 birodalmat, mint például Asóka az ókorban, de nem mai formájában. A britek érkezése előtt több ország is volt India területén, mint mondjuk a Mughal Birodalom.

2012. júl. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"India nem volt egységes a britek előtt. Lehet, hogy létrehoztak ideglenesen 1-1 birodalmat, mint például Asóka az ókorban, de nem mai formájában."

Már bocs, de ez egyszerűen nem igaz! Indiában lehet, hogy nem az egész szubkontinens volt egy uralom alatt, de a nagy része egyben volt. És nem csak a Mughal és Asóka birodalma volt egész Indiára kiterjedő.

2012. júl. 29. 19:15
 6/19 anonim ***** válasza:
9%

17/f te igazi kommunista palánta lehetsz, vagyis liberális!!

világ proletárjai egyesüljetek ugye?

2012. júl. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Esztermária válasza:

"te igazi kommunista palánta lehetsz, vagyis liberális!!

világ proletárjai egyesüljetek ugye?" Az európai kultúra egyedi fejlődése, sikerei, emberi szinessége (holott mindenki "fehér"-nek látszott),kérdéseinek és megoldásainak óriási terében elvesztette az embersége arányait, józan isteni ítéleteit, nagyságát, mert az erőszakos, okos és öncélú túl nagyra nőhetett benne. Szerintem Európa nagyon is tanulja az egységet, aminek a "kétség" és a híd köztünk lehet az isteni vagy tökéletesebb út,(nem kívánt törlendő) ha megtaláljuk.

Annak ellenére, hogy én is elég sokat szenvedtem Rákosi elvtárs politikájától, sőt a gulyás kommunizmust is lelki posványosításnak tartottam sokszor, az általam idézett személy mindent kízáró és elsöprő véleményét tartom válasznak. Ezért is!

2012. júl. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
27%

Isten őrizz, hogy EU egyesült államok legyünk! Így is nagy sebességgel gurulunk lefelé a lejtőn az unióval, ments Uram, hogy odáig fajuljon a dolog, hogy egy ország legyünk! :P

Szerintem gondold át újra, milyen következményekkel járna egy ilyen egyesülés! ;)

2012. aug. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon remélem, hogy előbb jön el 2100 mint, hogy egyesüljön Európa!!!
2012. aug. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Arról, nem beszélve, hogy az egyesülés után 1-2 évvel kelet (minket beleértve) és dél Európa fellázadna, majd jönne közép és észak Európa...Hála a jó Atya Úr Itenek!
2012. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!