Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért kezeli axiómaként...

Miért kezeli axiómaként mindenki a felvidéki magyarság fogyását?

Figyelt kérdés

jól tudjuk, hogy a szlovákiai magyarság lélekszáma 10 év alatt 60ezerrel csökkent. Ahány cikket erről olvastam mindenhol az asszimilációt, elvándorlást, természetes fogyást nevezték meg fő okokként, de a legvalószínűbbet, hogy a magyarok szó szerint be vannak szäratva ezt szinte sehol. Benesdekrétummegerősítés , nyelvtörvény, állampolgársági törvény után pedig egyáltalán nem csoda ha a magyarok száma drasztikus mértékben azért fogy mert egyszerűen nem merik bevallani.

Túl gyanús hogy a magyarság nem ott fogyott a legjobban ahol szlovák többség mellett él, hanem pont ott ahol tömbben. Ugyan hogyan lehet hogy 19-ben ipolynyitra még 67%-ban magyar volt ma meg 15%??(!!!)Miközben kálna "csak" 16-ról 14-re fogyott?

Ugyan hogy lehet hogy otthon több ember használja a magyar nyelvet mint ahányan magyar nemzetiségűek?


És amúgy tudtad hogy a magyarság abszolút létszámának 10%-nál nagyobb csökkenése akkor lenne lehetséges ha egy egy magyar szülő sem magyarnak nevelné a gyerekét?


+egykis adalék:

www.origo.hu/nagyvilag/20110601-fenyegetve-erzik-magukat-a-magyar-nyugdijasok-a-szlovak-nepszamlalas-miatt.html


2012. okt. 1. 21:51
 1/8 A kérdező kommentje:
elírtam, nem 19-ben, hanem 1991-ben volt ipolynyitra 67%
2012. okt. 1. 21:56
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Az elméletek "szépsége" hogy azt hisz vagy mond az ember amit akar!


Ha a magyarokat megkérdezed a kisebbségekről hogy szerinte kiből mennyi él Magyarországon akkor az átlag magyar szerint a 10millió ember vagy 60-70%-a kisebbséghez tartozik(nagyrészt roma, zsidó, arab, kínai). Most azért pár mindentbenyaló szélsőjobbos kivételével szerintem kevesen gondolják hogy a magyarok mondjuk 3millióan élnek az országban...

Na meg politikailag rendkívül jó "hívószó" a kisebbségi veszély!


Ugyan így van a környező magyarsággal!

Ha "meg kell védeni őket" az itthon ugyan ezen szélsőjobboldaliaktól hoz szerintem pár százezer szavazatot!

Aztán persze sokszor még többet ártanak mint használnak de az az átlagot nem érdekli! Csak hogy érezze hogy "veszélyben vannak" és hogy "folyik a kemény harc"!


Ez politika...

2012. okt. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mustafa33 ***** válasza:
előző, és a népszámlálási hivatalos eredmények, az ló...z?
2012. okt. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak arról van szó, hogy nem merik bevallani, hanem egyrészt csalnak az összeíráskor, másrészt sokan leléphettek Csehországba, de ezt sem fogják bevallani, mert kínos lenne, hogy a kismillió % gazdasági növekedés mellett ilyen nagy a kivándorlás.
2012. okt. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%

mustafa 33:


Na akkor pakold fel azokat a népszámlálási adatokat amik bebizonyítják hogy Magyarország lakosainak 60-70%-a roma, kínai, zsidó!


Jah hogy ilyen nincs???

Azért nincs meg B.AROMSÁG??


Akkor talán ne pattogj Jobbikos lőzungjaidra!!!!

2012. okt. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért nem tudják az itteni magyarok, hogy a felvidékiek be vannak sz@ratva, mert arról a helyről nálunk mindenhol kb. ezt hallani:


1. Bezzegszlovákia, bezzeg a gazdasági növekedés, bezzeg őket az EU nem cs.szteti, bezzeg a szlovák hadsereg, stb. - ezt ugye nem lehet szép szavakkal jellemezni, mekkora marhaság.


2. Alapból csak pár százezren vannak, és a határtól 20 km-re már nincs is magyar - megjegyzem én amikor Árvában jártam, a legészakibb területen, és útbaigazítást kértem járókelőktől, a harmadik ember magyar volt és meglepően sokkal találkozok más, északibb részeken is.


3. Különben is, a szlovákok hamarabb itt voltak, mi is elnyomtuk őket, stb. - akkor valószínűleg ezért alapították kifejezetten nekik a Tatra Banka-t azaz a Tátra Bankot, ezért alakult ki a szlovák irodalom, sőt, maga a szlovák irodalmi nyelv az 1800-as években, amikor elvileg a vérengző ázsiai mongoloid magyarok éppen a napi sztrapacskáért vonultak hadba a békés tótok ellen nap mint nap.


Összefoglalva, túl sok a tévhit. Minden itteni magyarnak ajánlom, hogy menjen ki legalább egy hétre, járja be a Felvidéket, közben érintkezzen szlovákokkal (már ha tud, velem angolul vagy németül se nagyon állnak szóba, ha előtte megkérdezem, tudnak-e magyarul) és utána alkosson véleményt.

Másrészt az adatokat valóban meghamisítják (ottani hivatali dolgozótól tudom), mert amellett, hogy sokan nem merik vállalni, még így is elég sokan vallják magukat magyarnak. Ugyebár elég nehéz lenne egy nyelvtörvényt, dekrétummmegerősítést, stb. úgy meghozni, hogy közben 30-35%-nyi magyarról beszélünk.

2012. okt. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mustafa33 ***** válasza:
5-ös, a kérdező statisztikai adatokból indult ki. te viszont feltételezésből. Miért is én pakoljam fel az adatokat amik bizonyítják, hogy MO lakosainak 60-70%-a roma, zsidó, kínai? Te állítod ezt a baromságot nem én. Az én Jobbikos lózungjaimat meg hanyagold. Nem vagyok Jobbikos, mert azok túl közel vannak a te ballibsi nézeteidhez, már ami a "szakadt magyarokat" illeti. Ha a párttagságomra vagy kíváncsi, én MKP-s vagyok. de ha tovább fogtok ti balbibsik ilyenformán cseszegetni, azt éritek el, hogy valóban felveszem az állampolgárságot és átmegyek hozzátok szavazni a Jobbikra. csakazért is, pedig eszem ágában sem volt.☻
2012. okt. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez szomorú..

Valahogy így kezdődhetett a csángóknál is?

Büntetést kaptak azért ha magyarnak vallották magukat, még magyar nyelvű misét sem igényelhetnek és mára már olyan falvak vannak arrafelé hogy 1-2 idősebb ember beszél már csak magyarul mert a többit elrománosították akár erőszakkal és hazugságokkal.

Együtt érzek a felvidékiekkel. Elég rossz a helyzet =/ De mit lehetne tenni? Még csak a politikusok és a média sem foglalkozik vele sokat és ez eléggé baj.

Mi lehetne a megoldás? Jelenleg ez lehetetlen helyzetnek tűnik és sokan csak Erdéllyel foglalkoznak pedig ők jól elvannak nélkülünk, legalábbis elmondásaik alapján.

Viszont a felvidéki helyzet a legkellemetlenebb és ők vannak a leginkább meggyötörve lelkileg, ezt felvidéki ismerőseimen látom és ez nekem rosszul esik.

2012. nov. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!