Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA déli államaiban vagy...

Az USA déli államaiban vagy Magyarországon nagyobb a rasszizmus?

Figyelt kérdés
Az USA déli államaiban 30% a feketék aránya. Milyen ott a helyzet?

2012. okt. 27. 17:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Magyarországon realizmus van, nem rasszizmus.
2012. okt. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Meg kell állapítanom, hogy a négerek sokkal különbek, mint a cigányok.
2012. okt. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 tetro ***** válasza:
42%
Mert teljesen reális több millió embert szidni, mert valakinek volt egy vagy két rossz tapasztalata hasonló rétegbe tartozó emberekkel...
2012. okt. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%
Fekete dolgozik, cigány nem. (Tisztelet a kivételnek.) Voltam elég sokszor a nyugati világban és azt tapasztaltam, hogy a fekete emberek dolgoznak, munkát keresnek, szorgosak, amíg a nálunk élő kisebbség erre nem alkalmas szerintük.
2012. okt. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Amikor a rasszizmusra gondolok, nem arra vagyok kíváncsi dolgoznak-e. Régen a rabszolgák és a cigányok is dolgoztak, de ettől még lenézték őket.


Inkább arra vagyok kíváncsi mennyire ellenszenvesek az emberek egymásnak. Úgy hallottam Amerikában is vannak fekete városrészek, ahova fehérnek nem ajánlatos belépni.

Vagy fordított esetben pl. a fehér munkáltató szívesebben vesz fel fehéreket, mint feketéket.

2012. okt. 27. 18:42
 6/19 /Anita_'94/ ***** válasza:
77%
Azt azért túlzás kijelenteni, hogy Magyarországon rasszizmus lenne. Azért, mert a lakosság nagy része utálja a cigányok többségét? Hidd el, ez nem azért van, mert sötétebb a bőrük. De szerintem ezt Te is tudod...
2012. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 tetro ***** válasza:
26%
A cigányokat nem tudod másért utálni csak a bőrszínük alapján. Hiszen az hogy ki bűnöző, meg ki nem, az nem látszik, de te már utálod őket, hisz cigányok. Mégis akkor mi az alapja az utálatodnak?
2012. okt. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy a bőrszín vagy egyéb miatt,de láttam egy amerikai börtönöket bemutató filmet és ott például elkülönítik a feketéket, fehéreket, hispánokat és az ázsiaiakat. Csak ebédnél vegyülnek, de ott vannak a fegyveres őrök közben.

Tehát nem úgy van, mint Magyarországon, hogy a hatóság nem akar tudni róla mennyi cigány van a börtönökben.

Ebből a szempontból Amerika biztosan sokkal rasszistább.

2012. okt. 27. 20:11
 9/19 anonim ***** válasza:
68%
Az etnikai problémákra felhívni a figyelmet nem rasszizmus, így kevés kivételtől eltekintve nem beszélhetünk rasszizmusról egyik helyen sem.
2012. okt. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
De amúgy annak üzenem, aki itt védi a négereket meg a cigókat, hogy csak egyszer sétáljon éjszaka Detroitban, Harlemben, vagy akár a XIII. kerületben, lehetőleg női társasággal.
2012. okt. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!