Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményed a gázai...

Magyarvitéz kérdése:

Mi a véleményed a gázai övezetben történtekről, illetve a most is folyó történésekről?

Figyelt kérdés
Mindenki véleményét szeretném látni ,aki nem lusta rá hogy leírja.

2012. nov. 15. 14:57
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:

"Egy vallási történet alapján elég érdekesnek tartom, hogy ott kellett Izraelt létrehozni ahol most van. Miért nem az USA-ban? Úgyis annyira kedvelik egymást... "


Azért ott jött létre Izrael, sőt, zért jött egyáltalán létre ott Izrael, mert mikor a terület függetlenedett, és el kellett dönteni, hogy mi legyen vele a továbbiakban, akkor már az ott élők harmada zsidó volt, ezért - mint az összes hasonló helyzetű volt gyarmat esetén - azt a természetes megoldást választották, hogy a területet felosztják az ott élő csoportok között.


Ugyanígy jött létre pl. India és Pakisztán, a volt brit gyarmatterület függetlenedésekor felosztották a területet az ott élő két csoport között: az észak-nyugati, főleg muszlimok által lakott terület lett Pakisztán, a többi meg India. Aztán ott is jöttek a háborúk, menekültekkel, meg határváltozásokkal, szóval még ilyen szempontból is tök ugyanaz a sztori, csak nagyságrendekkel véresebb - meg ugye kevésbé felkapott...

2012. nov. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:

"22:36"


Attól, hogy nem háborúztak állandóan a zsidókkal az időszámításunk előtti időkben, (amiről írásos feljegyzések születtek volna) az nem azt jelenti hogy nem voltak ott. Egyébként a mezopotámiai népek közé tartozik a mai Szíriai is (asszírok)

És szerintem azt sem lehet százszázalékosan kijelenteni, hogy a zsidók voltak az elsők azon a területen.

[link]

[link]


De akárhogy is van, a most ott élők többsége az ókoriak leszármazottjai attól függetlenül, hogy abban a térségben még nem az arab nyelv volt az elfogadott évezredekkel ezelőtt, így kb ugyan annyi joguk van hozzá, mint bármelyik más népnek.

2012. nov. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:

17:18

Megmondanad, hogy mi az allitasod?


Abban gondolom megegyezunk, hogy azok az arabok, akik 1964-ben felvettek a palesztin nep nevet semmifele (sem versegi sem kulturalis, sem vallasi) kapcsolatban nincsenek az i.e 1100 korul a Foldkozi tenger partjan elt filiszteusoknak nevezett neppel.


Abban is megegyezunk, hogy a zsido nep i.e. kb 1200-ban honfoglalast hajtott vegre a teruleten, es ennek soran sok filiszteus es kanaani ember beolvadt a zsidok koze. Ma EGYETLEN ZSIDO sem tudja, hogy a 3000 evvel ezelott elt osei kozott vannak-e filiszteusok, esetleg kanaaniak vagy kizarolag zsidok.


Nem ertem, hogy min vitatkozol? Mi az allitasod?

2012. nov. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:

Ujra atolvastam, hogy mit irtal:

"akárhogy is van, a most ott élők többsége az ókoriak leszármazottjai"


Sot akarhol el egy ember a vilagban, annak az osei az okorban mar valoszinuleg lejottek a farol, tehat szerintem MINDEN EMBERRE igaz, hogy az okoriak leszarmazottja.


" attól függetlenül, hogy abban a térségben még nem az arab nyelv volt az elfogadott évezredekkel ezelőtt" -valoban, ez a teny nem befolyasolja, hogy valamennyien az okoriak leszarmazottai vagyunk.


" így kb ugyan annyi joguk van hozzá, (ahhoz a terseghez) mint bármelyik más népnek"


Vagyis az okoriak leszarmazottainak - azaz minden embernek - joga van ahhoz a terseghez.


MINDEN embernek MINDEN talpalatnyi foldhoz JOGA van. Hogy ki, mely foldet tudja megszerezni es megvedeni, az mar mas kerdes.

2012. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:

"Megmondanad, hogy mi az allitasod?"


Röviden annyi az állításom, hogy semmivel nincs több okuk igényt tartani Palesztina területére, mint azok akiknek az ősei évszázadok-ezredek óta odaszülettek, éltek.


"Abban gondolom megegyezunk, hogy azok az arabok, akik 1964-ben felvettek a palesztin nep nevet semmifele (sem versegi sem kulturalis, sem vallasi) kapcsolatban nincsenek az i.e 1100 korul a Foldkozi tenger partjan elt filiszteusoknak nevezett neppel."


...Az i. e. 6. században eltűntek, asszimilálódtak, részben beolvadtak arámi és arab népességbe. Ebből kifolyólag honnan veszed, hogy nincsenek leszármazottjaik Palesztina Területén Ahol érdekeltségeik voltak? Mert a cionista wikipedia azt állítja.


"Abban is megegyezunk, hogy a zsido nep i.e. kb 1200-ban honfoglalast hajtott vegre a teruleten,...."

Szerintem azt inkább hagyjuk, hogy mit írnak a vallásos tartalmú írásokban. Ne tévesszen meg senkit a Biblia sok konfúzos leírása, mely politikai hagyomány, s így történetei nem hitelesek. Nem is bizonyíthatók. A Bibliában említett IZRAEL népe sohasem tartozott a júdaizmus és héberizmus világához, hiszen a júdaiak ellen háborúkat vezettek. Tekintve, hogy a bibliai tőménetek eredeti „kéziratai" nem léteznek és a legidősebb .,bibliai kéziratmásolat" nem öregebb az i. e. 3. évszázadnál, mondhatjuk azt, hogy mindaz, ami a Bibliában az izraelitákról írva van, nagyon kései fogalmazás, történelmileg bizonyítva nincs és a júdeai héberek egyszerűen magukra vették a náluknál kulturáltabb, náluknál régebbi származású, de júdai segítséggel legyőzött IZRAEL népének nevét akkor, amikor a kánonjukat szerkesztették. A világtörténelem legnagyobb szemfényvesztése ez, melyet csak úgy tudtak keresztülvinni, hogy „pápai csalhatatlansági dogmával" „Isten szavának" nyilvánították a Bibliát. A zsidóság gyökerei biztosan az Arábia nomádjai közé nyúlnak, akiknek a történelem előtti és történelmi szándékuk volt benyomulni a Termékeny Félholdnak, az „ő" otthonukhoz legközelebbi gazdag országaiba...De a 17.18-as linkben többet is megtudhatsz a törtélem hamisításról.


"Nem ertem, hogy min vitatkozol? Mi az allitasod?"


Tömören annyi, hogy ha a kronológia alapján (kik éltek ott hamarabb) akarnánk eldönteni hogy kihez kerüljön az a terület, nem valószínű hogy a zsidók lennének a tulajdonosok.



"Sot akarhol el egy ember a vilagban, annak az osei az okorban mar valoszinuleg lejottek a farol, tehat szerintem MINDEN EMBERRE igaz, hogy az okoriak leszarmazottja."


Csak az nem mindegy, hogy még mindig az ominózus fa mellett él az illető és a leszármazottjai, vagy egy másik ország fája mellett él-élnek a világban. Remélem érthető volt.



"Vagyis az okoriak leszarmazottainak - azaz minden embernek - joga van ahhoz a terseghez."


Használd az előző választ!

2012. nov. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:

Szoval szerinted a Bibliaban MINDEN hazugsag.

Viszont felallitas TE (XXIII. Fu Janos) egy elmeletet - amely semmifele megalapozottsaggal nem bir, meg olyannel sem, ami "tegnaprol", i.e 300-bol szarmazik - azt viszont a vilag legyen ol kedves es fogadja el.


Sajnalom. A vilag megiscsak jobban hisz a 2300 eves keziratoknak, mint a te MAI elmeletednek.

2012. nov. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:

Ugrott a billentyuzetem. Helyesen:


Szoval szerinted a Bibliaban MINDEN hazugsag.

Viszont felallitasz TE, (XXIII. Fu Janos) egy elmeletet - amely semmifele megalapozottsaggal nem bir, meg olyannal sem, ami "tegnaprol", i.e 300-bol szarmazik - azt viszont a vilag legyen oly kedves es fogadja el.


Sajnalom. A vilag megiscsak jobban hisz a 2300 eves keziratoknak, mint a te MAI elmeletednek.

2012. nov. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:

"Viszont felallitasz TE, (XXIII. Fu Janos) egy elmeletet - amely semmifele megalapozottsaggal nem bir, meg olyannal sem, ami "tegnaprol", i.e 300-bol szarmazik - azt viszont a vilag legyen oly kedves es fogadja el.


Sajnalom. A vilag megiscsak jobban hisz a 2300 eves keziratoknak, mint a te MAI elmeletednek."



Ez nem az én elméletem, hanem tudós régész....emberek szakvéleménye. Ebből kifolyólag én inkább annak hiszek azoknak akiknek ez a szakterülete, és nem laikusoknak, történelem hamisítóknak. (és a bizonyítékoknak jobban hiszek, mint a mendemondákban.)

2012. nov. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
hmm
2012. nov. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!