Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mivel érdemeltük ki Szlovákia...

Mivel érdemeltük ki Szlovákia magatartását felénk? Mit tettünk ezért, hogy pl. Sólyom Lászlót nem engedték be a határon? Miért nem szeretnek bennünket?

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt a mostani helyzetet én sem értem így ha valaki elmagyarázná jó lenne, mert nem hiszem hogy azért hogy a saját pártjuk körüli botrányokról eltereljék a figyelmet, mert pár hete már evvel magyaráztak valamit a tv-ben ami ellenünk irányult
2009. aug. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1968 augusztus 21-én a Varsói szerződés államai elfoglalták az akkori Csehszlovákia területét (mint annak idején 1956-ban az oroszok Magyarországot).

Többek között a Magyar Néphadsereg is részt vett (kényszerből) ebben az akcióban. Most ez fáj nekik anynira, hogy utálnak bennünket mint a sz@rt. Plusz Fico nacionalizmusa még rátesz egy lapáttal.

2009. aug. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Trianon?:

[link]

Elrabolták Felvidéket,és félnek,hogy visszavesszük,azt ami jogosan a miénk volt 1100 éven át.(És az is lesz,ebben biztos vagyok).

Félhetnek a revíziótól(amitől nem igen kéne ilyen kormány mellett) és ezt haraggal,agresszióval palástolják.

Ui.:nézd meg a linket és olvas el!

2009. aug. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem kifejezetten Szlovákia magatartása, van ott pár rossz politikus.

Leginkább az hazugság amit a szélsőjobbosokról hazudnak ott, hogy utálják a magyarokat. Volt szélsőjobbos Szlovák-Magyar barátságkoncert ahol kábé csak skinheadek jelentek meg (mindkét országból sokan) és nagyon jó hangulatban békésen zajlott le.

2009. aug. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ide vezet a nacionalizmus és a sovinizmus

ugyanakkor magyar fóbiájuk van, amit nem csodálok, hiszen az országuk még 100 éves sincs, szinte minden városuknak magyar neve van, a magyar parlamentben ülnek


bár a tótok régen is agressziv népségek voltak

2009. aug. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt azért, mert féltékenyek. Épp nemrég beszélgettem egy imserősömmel, és arra jutottunk: bizonyos szláv népekkel jól kijövünk, akiknek van történelmük. Ilyenek például a lengyelek és a horvátok. Az olyan népek, akik meg nem tettek le semmit az asztalra, sőt akiknek az országa fiatalabb mint én: féltékenyek, hisz nincs vagy alig van történelmük, nem lehetnek mire büszkék, és még történelmet írniuk sem sikerült....


A másik amit egy szlovák polgármester is fejtegetett (csak nem emlékszem rá szó szerint): Ficonak bajok vannak a koalíciós partnerei körül, és most közvéleményt kell állítania a háta mögé, és ezért "vadszlovákkodnia" kell egy kicsit.

2009. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyokosok, a nacionalizmus nem sovinizmus. Csak hazaszeretetet jelent és a nemzet érdekének képviseletét. Ez nem jár együtt a többi nép utálatával.
2009. aug. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szerintem a '68 csak kifogás,semmi több...a magyarok már ezerszer bocsánatot kértek,ez már a múlt,lejárt lemez.Én is úgy gondolom,hogy a Trianonról van szó..inkább nekünk kéne felháborodni a viselkedésükön és nem csak a mostani helyzetről van szó,hanem a korábbi atrocitásokról is(gondolom mindenkinek eszébe jut pár).Szlovákiai MAGYAR vagyok,így elég jól tudom és tapasztalom az itteni helyzetet és igyekszem elmenekülni innen minél előbb.Vajon Magyarországon jobb lesz a helyzet?Sokan a magyarországi magyarok közül nem is tudják,milyen nehéz itt a helyzet,mert nem tapasztalják,mi az identitásunk?Hova tartozunk?Itthon magyarok vagyunk,akik takarodjanak,őshazánkban "leszlovákoznak" minket,ezért vagyun kiközösítve.Sokan elítélnek minket,sokan hátat fordítanak(kettős állampolgárság,de ez most nem idevaló,úgyh hagyjuk).Ezzel csak azt akartam mondani,hogy ránk sokkal jobban kihat ez az egész és talán összefogással könnyebb lenne,pl. készülőben a nyelvtörvény hurrá,egy újabb "brilliáns" szlovák ötlet..elnyomás van itt,az a helyzet és valamit tenni kéne,de sürgősen!


u.i.: egyébként a sovinizmus rokonszó a nacionalizmussal,elvakult nemzeti előítéletet jelent és egyben elfogultságot a saját népe iránt,tehát a "nagyokosok" jól mondták...

és Szlovákia nemhogy 100 éve sincs még,alig van 15éve...

2009. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazad van ez már a múlt. Lejárt lemez. Ezért nem is értem minek kell trianonnal foglalkozni. ez is már múlt. ez is már lejárt lemez. miért ne kaphatnának a szlovákok is saját országot. pontosan annyi joguk van rá mint a magyaroknak. és az hogy lopták ezt a teruletet a magyaroktol. hát nem éppen mert a szlovákok ősei már a magyarok honfoglalása elott ezen a helyen éltek csak kevesebben voltak mint a magyarok ezért a magyarok legyoztek oket. (nyitrai, majd késobb nagymorva fejedelemség). és higgyétek el a média felfujja a dolgot. a szlovakok messze nemolyan rosszak mint ahogy azt a média beállítja. rengeteg szlovak barátom, ismerosom van akiknek abszolut semmi bajuk nincs a magyarokkal. de a politikusokrol már inkabb nem írok semmit. azok tényleg hulyék ha eltunnének akkor a két nemzet kozott sztem nem lenne konfliktus mert csak ok uszitjak.

és az hogy szlovakia csak 16 éves??? ez elott is létezett csak mint tagállam csehszlovákiában. tehát kb 89 éves, mármint az ország.ez sem sok, de a szlovák nép torténelme nem rovid mert attol hogy nemvolt saját országuk torténelmuk még van méghozzá tobb mint 1300-1400 éves. még a magyarok honfoglalása elott kezdodik jopár száz évvel.

2009. szept. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is trianon miatt,de gondoljatok csak bele!!!:

Mit szólnátok hozzá,ha ti laknátok ott és a magyarok ugyan így követelnék vissza országotok azon részét ahol éppen laktok,éltek??Hutána meg csak útlevéllel mehetnél a nagymamádhoz,barátaidhoz látogatóba...stb??

Én sem szeretem a szlovákkokat,nayyira,ha szlovák termék kerül a kezembe még szólok is annak aki szintén levenné a polcról hogy az nagyon szar,én már próbáltam!!

De sajnos megértem a félelmeiket emiatt.visdzont nem értek egyet a módszereikkel,a gyülöletükkel...stb.A harag haragot szül és nagyon szemét dolog valakit csak azért összeverni,mert egy másik nemzethez tartozik!Sajnos a szlovákok ezt teszik és kezd a magyar népnek elege lenni belőlük,de már nagyon...Magyarországon nagyobb összefogás kéne mert sajnos a környező országok politikája és sajnos az elmúlt évek belpolitikája is pont erre törekedett!!!Hogy széthujjon ez a nemzet!!!Ez az igazság!Magyar mMagyart öl...és ez nem helyes!össze kell fognunk és együtt,közös erővel megvédeni azt amink van:az országunkat, a nemzetünk...a múltunk és a jövőnk!!!!mert sajnos külömben késő lesz és majd csak akkor kapunk észbe amikor ár szétcincáltak,kizsákmányoltak minket ..minden téren!!!!

2010. máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!