Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugat-Európában mennyivel...

Nyugat-Európában mennyivel könnyebb karriert csinálni, boldogulni? Érdemes kimenni?

Figyelt kérdés

Már többször hallottam, hogy jellemzően a tehetséges fiatalok mennek nyugatra, akik itthon is tudnának boldogulni.

A kevésbé tehetségesek, nyelveket rosszul beszélő emberek pedig nyugaton is a rosszabb munkákat végzik, amit a helyiek nem hajlandók.

Nyugat-Európában is hasonló szakmákban van túlképzés, mint nálunk, tehát ezekkel ott sem könnyebb az elhelyezkedés, esetleg ha sokkal kevesebbért hajlandók a kelet-európaiak elvégezni a munkát. És Nyugat-Európában is ugyan úgy elérhetetlennek tűnik egy saját lakás árának összeszedése, mint Magyarországon.


2012. dec. 20. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Barátnőm kiment Németországba szalag mellé dolgozni 1 évet. Gyümölcsöt kellett válogatnia és osztályoznia, majd fél év után osztályvezető lett belőle. Az 1 év alatt megspórolt magának 2 millió forint értékű eurót, aztán a nyáron hazajött és azóta abból él.
2012. dec. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos ezt kell mondjam: Ha békés demokratikus rendben akarsz élni viszonylagos kényelmes jólétben válaszd Nyugatot. Sajnos egyhamar nehéz kirobbantani az itt dúló politikai hordákat. Ha kalandra vágysz maradj itthon.
2012. dec. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Az a különbség, hogy a gazdagabb országokban a legalacsonyabb szintű munkák (mosogatás, krumplihámozás, stb.) után járó fizetésből is telik a legszükségesebbekre: lakásbérlés, étel. Állítólag az ilyen munkákat végző embereket nem nézik le annyira, mint itthon. Ha valamivel többet keresel, akkor pedig már tartalékolni is lehet. Állítólag a marakodás kisebb, így a szorgalmas, jó munkás idővel feljebb tud lépni. A saját lakás nem annyira jellemző, mint nálunk, inkább bérelnek.
2012. dec. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 bumbi02 ***** válasza:
66%

Érdemes kijönni, és amiket hallottál, azok fals infók.



Példának okáért. Én szakács vagyok. Odahaza szakácsként dolgoztam napi 6000 forintért, 15 órákat. Kiszámolhatod az órabérem, a minimálbért nem éri el. És ha jobb helyre is megyek, az én tapasztalatommal, akkor is max minimálbért, illetve annál egy picivel többet kereshettem volna. (2 éves tapasztalat).


Most kijöttem Ausztriába, ahol csak konyhasegéd vagyok - egyelőre - , de máris olyan fizetésem van, mintha otthon, konyhát vezetnék egy nívósabb helyen.


Tehát nem igaz, hogy otthon is tudnék boldogulni.


Nem ugyanazokban van a túlképzés, vendéglátásban náluk munkaerőhiány lehet, mert közelebb vagyok a német, olasz, svájci határhoz, mint a magyarhoz, mégis rengeteg magyar dolgozik itt.


A lakás pedig jó kérdés. Bécsben egy 70 négyzetméteres, 2-3 szobás lakás bele kerül 50 millió forintba is (vagy többe), de Ausztriában az átlagbér 3000 euró.


Magyarországon durván 750 euró az átlagbér. (210 ezer forint kb) Budapesten egy 70 négyzetméteres, 2-3 szobás lakás olyan 25 millió körül mozog.


Tehát kb 2-3x olyan drága odakint a lakások ára, viszont a fizetés pedig 4x annyi mint itthon.


Tehát előbb lesz ott kint saját lakásod, mint itthon(: Másrészt pedig, ez csak a mi mániánk, hogy muszáj saját lakásban lakni, és ehhez akár hitelt is veszünk fel. Albérletben ugyanúgy lehet lakni, mint sajátban.



Amúgy pedig, aki kimegy Nyugat Európába 18-20 évesen, csinál egy viszonylag jó karriert magának, 30 évesen hazajön, nyugodtan vállalkozhat, vagy vehet magának lakást. Én se tervezem, hogy itt kint maradjak, csak akkora tőkét szerezni, amivel itthon már könnyedén boldogulhatok.

2012. dec. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
6%
Semennyivel.
2012. dec. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
3%

"Már többször hallottam, hogy jellemzően a tehetséges fiatalok mennek nyugatra, akik itthon is tudnának boldogulni. "


Ennyire hülye nem lehetsz! Ha itthon tudna boldogulni sosem menne ki. Csak olyan pancserok mennek ki akik itthon éhen pusztulnának mert semmihez sem értenek.

2012. dec. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%

"Magyarországon durván 750 euró az átlagbér. (210 ezer forint kb)"


Vicces fiú vagy. :)


Amúgy teljesen egyetértek veled Bumbi, én most tanulok éppen szakácsnak és valszeg én is lelépek Ausztriába, ha azt mondod, hogy annyira jó. Éppen most jövök össze egy lánnyal, akivel szeretnék együtt is maradni, mert ilyen csodás teremtést még életemben nem láttam és szeretnék megfelelő anyagi körülményeket teremteni magunknak és a leendő családomnak. :)


Merre vagy egész pontosan?

2012. dec. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Érdemes kimenni, de csak ha jól beszéled a nyelvet, van egy szakmád amiben el tudsz szinte azonnal helyezkedni, illetve indulótőkéd.
2012. dec. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
Első vagyok, miért vagyok 60%-on? Hazudtam, vagy mi van? :D
2012. dec. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
6/6. A tehetségesek azért mennek ki, mert itthon töredékét keresik, mint külföldön! Sőt, sok esetben, ha nincs protekciója, nem engedik érvényesülni.
2012. dec. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!