Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért gondolja olyan sok...

Miért gondolja olyan sok ember itthon azt, hogy Nyugat-Európában mindenki jómódú és jó a fizetés?

Figyelt kérdés
2012. nov. 18. 20:42
1 2
 1/17 anonim válasza:
82%
azért mert így van ! Kinnt olcsóbb a kaja is, a fizu vagy 10szerese az itthoninak ! És a job center kötelezettséget vállal rá, hogy elhelyeznek két hét alatt
2012. nov. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, hogy te melyik országról beszélsz, de pl. "szupergazdag" Németország egyáltalán nem ilyen.
2012. nov. 18. 20:45
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Mert ez így van.


Miért akkor még is milyen Németország? Kérlek oszd meg velünk hatalmas tudásod.

2012. nov. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Németországban az átlagfizetés 1700-1800 euró körül van, de ebben benne van a gazdagok fizetése is, akik havonta több, mint 3-4 ezer eurót visznek haza. Azzal a fizetéssel valóban könnyű megélni, de pl. egy átlagos munkás, pl. egy fodrász örül, ha havi 1000 eurót keres. Persze, forintra átszámítva nagyon jól hangzik, de minek állandóan váltogatni?

Egy lakás bérleti díja több száz euró havonta, az étkezés is legalább havi 200 euró, illetve ha egyéb kiadások is akadnak (tömegközlekedési bérlet, hitelek törlesztése, váratlan kiadások), akkor máris nem marad semmi abból az 1000 euróból, tehát ugyanúgy elfogy a pénz, mint itthon.

2012. nov. 18. 20:54
 5/17 anonim válasza:
85%
Kinnt valóban úgy van, hogy akkora a segély, hogy akármilyen munkát nem vállalnak el, csak a bevándorlók.
2012. nov. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Én is olvastam már olyat hogy Magyarországon 210.000Ft az átlagfizetés, de Németországba akkor is jobb az életszínvonal, szerintem ez nem vita tárgya.
2012. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
ismerős kint él németországban, mercedes gyárban dolgozott, évente a legújabb auótja volt mindig, néha még prototípusa is volt
2012. nov. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Németországban a szolgáltatások, közlekedés is nagyon drága, nem beszéve Münchenrõl.A lakások bérlése is nagyon drága.
2012. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem tagadom, hogy Németország gazdagabb, élhetőbb ország, mint Magyarország, azonban ott sem mindenkinek habostorta az élet, nagyon sok a szegény ember ott is.
2012. nov. 18. 21:16
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem gondolja azt hogy a nyugaton élők mint gazdagok.Viszont egy átlagfizetésből jobban kijössz mint Magyarországon és félre is tudsz tenni.És ami még nagyon nem mind1 az a munkakörülmény , munkakörnyezet , megbecsülés.

Sok ismerősöm ment ki és megtalálták a számításukat.

Az egyik Németországba ment szakmunkásként ,a német főnökei nagyon megbecsülik és szinte baráti viszonyban vannak.


Egy másik ismerősöm nyelvtudás nélkül ment ki Angliába szálloda takarítónak , persze protekcióval mert nyelvtudás nélkül nem lehetne.Viszont hamar megtanult angolul és már rendes állása van mint a többi angoloknak.

Amíg takarító volt akkor is tudott félre tenni és még küldött is a szüleinek.


Ez a nem mind1.Magyarországon hol tudod ezt megtenni?

Max akkor ha valami jól menő multi menedzsere vagy vagy hasonló.

2012. nov. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!