Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért a szlovákokat gúnyolják...

Miért a szlovákokat gúnyolják azzal, hogy 20 évesek mikor Szerbia még csak 7? Őket miért nem?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jan. 18. 19:40
1 2 3 4 5 6
 21/51 Patrik24 ***** válasza:
63%
Egy szóval sem mondtam, hogy minden szlovák volt:D Olvasd vissza mit írtam:D
2013. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
70%

"Melyik országba jöttek be a szlovákok?Magyarországra ahol be kellett volna olvadniuk, vagy legalább magyarul kellett volna beszélniük (esetleg)."


Ne tereld a szót, nem az elmúlt 1000 évről van szó, csak az elmúlt 200-ról.


A magyar politikai elitnek megadatott a lehetősége, hogy értelmesen kezelje a kisebbségeket. Erre mit csinált - hozott egy nemzetiségi törvényt a kiegyezés után, amit senki nem tartott és tarttatott be. Módszeresen, alattomosan próbálták meg a kisebbséget elnyomni, ellehetetleníteni. Azt hitték, az asszimiláció előbb-utóbb megoldja majd a problémát.


Jó ötlet volt Szerbiát felhozni, mert ők ugyanígy elnyomni, önállóan uralkodni akartak, és mi nem érezzük őket sorstársaknak. Őket valahogy senki sem sajnálja.

2013. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
88%

Egy politikai nemzet - "Magyarországon egyetlen uralkodó nemzet él, és ez a magyar." - ez volt a Nagy Magyarország mottója a dualizmus korában. 1920-ra sikerült elérniük.


Tanulság: Vigyázz, mit kívánsz!

2013. jan. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
68%

"Egy szóval sem mondtam, hogy minden szlovák volt:D Olvasd vissza mit írtam:D"


Tudom, hogy nem, de ez akkor sem túlzottan hihető. Az elképzelhető, hogy voltak népek errefelé már a honfoglalás előtt, de nem holmi szlovákocskák, akikben aztán 200 évvel ezelőtt "ébredt volna fel a tudat újra". Akik ráadásul most az "ők az ősszlávok" című mesével is kábítják magukat!


A "szlovák" az egy kitalált nép, de persze most dedós szinvonalon próbálnak maguknak múltat kreálni úgy, hogy minden valójában "szlovák" volt, és ezt be is veszik sokan.


Azt nem zárom ki, hogy annó a magyar is vett át szavakat, ebbe az említett "települéneveket" is értem.

2013. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%

"Jó ötlet volt Szerbiát felhozni, mert ők ugyanígy elnyomni, önállóan uralkodni akartak, és mi nem érezzük őket sorstársaknak. Őket valahogy senki sem sajnálja."


Szerintem sem, eléggé agresszor nép, a siratott Jugoszláviájuk széthullását is ők maguk idézték elő ezzel az uralkodni vágyásukkal.

2013. jan. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
49%

Azt sem értem, hogy mitől lennénk másoknál különbek azért, mert már 1000 éve létezik az országunk.


Ennek fényében inkább szégyen, hogy itt tartunk. Hogy Szlovákia a 20 éves tapasztalatával talpraesettebb, mint mi vagyunk. Még a nemzeti öntudatuk is erősebb, a fenébe is! Mitől lennének ők kevésbé ország, mint mi? Ja, hogy mi a vérünkkel vívtuk meg a jogot ezért a földért... nem mintha ehhez méltóan viselkednénk a jelenben.

2013. jan. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
85%

Ez érdekes kérdés, hogy a szlovákok itt voltak-e a magyarok előtt, avagy sem.


Az mindenképp bizonyos, hogy a Kárpát medence egyes részein akkoriban szlávok éltek, erre több helynév is bizonyíték, csak egyszerű példaként említve a "grád"-ra végződő helyneveinket (nógrád, csongrád, visegrád). Nyilván nem a magyarok nevezték el szláv mintára a városaikat (a grad szó sok szláv nyelvben jelent várat, várost), ugyanis a vár szó megtalálható más korabeli városnevekben (ld. fehérvár). Azon kívül a fehér ló mondája is megemlékszik a a morvákról.


A kérdés az, hogy szlovákok voltak-e ezek a népek, vagy sem. Ezt ma egyértelműen eldönteni elég nehéz.

2013. jan. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
73%

Pro Patria,

Rád annyira jellemző, hogy valahogy minden hozzászólásodból az jön ki, hogy a magyarok ilyen meg olyan jók, soha senkinek nem ártanak. Ha meg mégis ártanak valakinek az megérdemli, mert az maga a megtestesült gonosz. Viszont minden éppeszű ember tudja, hogy ilyen nincs. Mégpedig azért, mert egy nép emberekből áll, az emberek pedig gyarlók és önzők. Szeintem igenis el kell ismerni a hibáinkat, például hogy a nemzetiségi politikánk miatt a szlovákok igenis ki akartak szakadni. És meg is tették az első adandó alkalommal. Nem volt semmi siránkozás.


És nem másodrangú népek a magyarok kint, ezt csak egyesek terjesztik. A kint élő magyarok köszönik, jól vannak. Persze, tudniuk kell szlovákul, de mi is ezzel a baj? Egy gyerek könnyen megtanul két nyelvet, az az idős néni, aki meg egész életét Szlovákiában élte le igazán megtanulhatott volna az elmúlt száz évben. Ha pedig eddig nem volt szüksége rá, akkor ezután se lesz. Nem hiszem, hogy olyan nehéz lenne tolmácsot találni.

2013. jan. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 Komplikato ***** válasza:
48%

10-es a franciák azért engedték be azokat az arabokat, mert az egykori gyarmataikról jöttek be, némelyik nem olyan régen még alapból francia állampolgár is volt!


A szlovákok miért nem mentek el meg megint rossz példa, mert elmentek! Az a bizonyos kitámolygott "2 millió" akiről a vers szól, a nagyobbik felük, 2/3-uk a Magyarország területén élő kisebbségek tették ki, főként szlovákok.

2013. jan. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
34%

"a honfoglalás idején már a szlávok (akik később szlovákok lettek) MÁR ITT VOLTAK."


A Kárpát medencében a morvák éltek akik csehek, a szlovákok pedig csak szeretnének morvák lenni...de nem azok(!)

Ez olyan mint,hogy mi hunok vagyunk.Nem vagyunk hunok.

2013. jan. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!