Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lett mostanában akkora...

Miért lett mostanában akkora divat Magyarországról elmenekülni és cserben hagyni a Hazát? Hogyhogy más keleti országokból pl. Ukrajna, Szerbia nincs ilyen tömeg-exódusz?

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Náluk is van ilyen "tömeg-exódusz" vagy mi...

Amúgy ez nem divat kérdése, csupán szeretnének maguknak jobb életkörülményeket, de igazából arra külföldön sincs garancia, csak esély!

2010. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább azért, mert rájöttek, hogy kint a gyári munkás a rezsi kifizetése után is tud öltözködni, meg elmenni erre-arra. Itt meg azon meditálsz, hogy hogy spóroljál a rezsin, hogy maradjon kajára.
2010. dec. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Egyáltalán nem értem ezt az egészet. Azok az emberek, akik elhagyják a "hazájukat" csak szeretnének a gyerekeiknek jobb életkörülményeket biztosítani. Ez szerintem nem elítélendő. Egyáltalán mi van ma az emberekkel, hogy készek meghalni is a hazájukért, ez az egész olyan kizárólagos. Egyáltalán szerintem az ország van értem és nem fordítva. Nem kell itt jönni a nagy nacionalista dumákkal. Az állam amikor "ki lett találva", azt a célt szolgálta, hogy segítsen az embereken és nem fordítva. Egy bizonyos mértékig az egyén is köteles a "hazája" jobbulását szolgálni úgy hogy adózik. Ha az adott állam nem képes fenntartani magát és ellátni a feladatát, hogy a polgárainak emberhez méltó életet biztosítson, akkor akár fel is számolhatja magát. Én harcolni max csak akkor harcolnék az országért, ha idióta ideákkal akarnák "áttéríteni": iszlám hódítás, kommunizmus. Más különben nem.
2010. dec. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Én ezt nem divatként fogom fel. Sokan azért mennek, mert itthon egyszerűen nem látnak kiutat. Külföldön a mosogató jobban él, mint itthon sokan, akik úgymond "jobb" munkát végeznek. Hát ez az egyik ok.

Lehet sokaknak azzal is tele szalad a t.ke, hogy itthon már lassan negatívumnak számít az állam szemében, ha magyar az ember és nem egy bizonyos kisebbség tagja. akkor már lesz kisebbség és végez kuli munkát egy idegen országban.

Az egyszerű, becsületes embereknek nem nagyon van itt jövője. Max. eltengődnek egyik hónapról a másikra. Ha még gyereket is akar nevelni, akkor meg majd nyomorog.

2010. dec. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor egy amúgy munka nélkül tengődő, diplomás fiatal elmegy pl. Angliába mosogatni, vagy pizzát szállítani, vajon cserben hagyja-e a hazáját? Nem kell utána sem munkanélküli segélyt, sem szociális segélyt fizetnie az államnak (pontosabban a többi adófizetőnek), nem tartja fel a többi embert az orvosnál, a boltban, a reggeli csúcsforgalomban stb. Vagyis még jót is tesz az országgal, amellett, hogy magán is segít, hiszen a kinti "tróger" melóval jobban megbecsülik, mint ha idehaza nézne ki az ablakon és tekergetné a ceruzáját egy falusi önkormányzat kopott asztalánál. Ha idehaza befekteti a megtakarításait (mivel odakint még arra is szert tud tenni), az is idehaza forog és adózik. Nem beszélve azokról, akik kimennek ugyan (például én is fejlesztőmérnökként dolgoztam külföldön egy évtizeden keresztül), aztán hazajönnek, és tapasztalatukkal, szemléletükkel, nem utolsó sorban perfekt idegennyelv-ismeretükkel hasznot hoznak az itthoni munkahelyüknek. Valóban szomorú, hogy ennyi fiatalt feleslegesen képez a felsőoktatás, és ennyien kallódnak a nagy magyar valóságban (meg a nagyvilágban), de ez nem éppen a diákok hibája, hanem azé a rendszeré, amely a minőség helyett a mennyiségre helyezi a hangsúlyt.
2010. dec. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tévedsz. A magyarok pl. a románokhoz és az ukránokhoz, a lengyelekhez, a szerbekhez, bosnyákokhoz képest még mindig alig mennek külföldre. A magyarok még az országon belül se igen mozognak. Ha van itt valami kérdés, az inkább az, hogy a magyarok miért nem mobilabbak. Kivétel talán az orvosok.


Az meg egyenesen nevetséges, hogy itt a "Haza" (kis h-val kell írni!) cserbenhagyásáról, meg elmenekülésről beszélsz. Miért kéne a fiataloknak itt megnyomorodni, ha egyszer ennyire nem lehet megélni? Milyen alapon kéred te számon az itthonmaradást? Ez mindenkinek személyes ügye. Talán inkább azért kardoskodhatnál, hogy teremtsenek végre itthon is egy élhető országot.

2010. dec. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az említett országokban legalább az állam minimálisan megteremti annak a feltételeit, hogy maradni akarjanak az emberek.

Nagyrészt emiatt van ez szerintem.

2010. dec. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%

"Lehet sokaknak azzal is tele szalad a t.ke, hogy itthon már lassan negatívumnak számít az állam szemében, ha magyar az ember és nem egy bizonyos kisebbség tagja. akkor már lesz kisebbség és végez kuli munkát egy idegen országban."


Érdekes, akkor viszont hasonló "probléma" lesz az idegen országban is nem?

2010. dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha jobban megfizetnek, jobban tudok élni, akkor ugyanazokon a problémákon inkább átsiklok.
2010. dec. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Miért lett mostanában akkora divat Magyarországról elmenekülni és cserben hagyni a Hazát?"


Tudod, mert mostanában az lett a divat, hogy a Haza hagy cserben téged. Így nem logikus?

2010. dec. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!