Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy tudták célba venni a...

Hogy tudták célba venni a World Trade Centert?

Figyelt kérdés

Fiatal egyetemistákról volt szó, akik fél év szimulátoros gyakorlás után több 100 km-ről vissza tudtak fordulni, "megkeresni" a tornyokat minden gond nélkül.


Nem értek hozzá, de szerintem egy hivatásos pilótának se menne, pláne földi irányítás nélkül az ilyen akció.



2013. jan. 20. 01:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Hát mivel az a világ legmagasabb épülete, épületei, így nem nehéz. Illetve csak volt. Jelenleg biztos nehezebben menne nekik.
2013. jan. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem bonyolult.Tekerj a gépen 180°-ot,haladj abba az irányba kb. ugyanannyi ideig,mint elfele és előbb-utóbb belebotlasz abba a városba,ahonnan elindultál.Szemeld ki a két alig feltűnő,talán mindenki által ismert sziluettel rendelkező tornyok egyikét és repülj bele.

Laikus vagyok az igaz,de aki erre nem képes fél év után az ne menjen kamikaze-nak.

2013. jan. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Utolsó :)


Egyébként nem ilyen egyszerű volt. Bostonból szálltak fel.


[link]


A másik gép pedig - ami szintén Bonstonból szállt fel - az ellenkező irányból csapódott a toronynak.


[link]

2013. jan. 20. 02:35
 4/16 anonim ***** válasza:
6%
/Ne légy benne biztos, hogy nem volt földi irányítás... Nézd meg a Fahrenheit 9/11 c. filmet.
2013. jan. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne egyszerű? Én szimulátor alapján gond nélkül el tudok tájékozódni GPS-es navigáció alapján. Mindössze szükséged van New York többé-kevésbé pontos koordinátáira, aztán ha már a környéken vagy, a WTC eléggé messziről látszik. Belecsapódni onnantól, hogy látótávolságban vagy, piszok egyszerű. Egy hivatásos pilóta álmában megcsinálná, én meg mint amatőr szerintem kevés műszeres támogatottsággal megoldanám nagyobb problémák nélkül.
2013. jan. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem majdnem végig robot pilótával repültek. Ha így történt akkor arra nem fél év, hanem 30 óra oktatás bőven elég. (ráadásul le- és felszállás nem hiszem, hogy szerepelt a kiképzési tervben)
2013. jan. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Valahogyan csak meg tették,ahogy a hírekből megtudtuk.Vagy most azt akarod hallani-biztos Amerika tette-..Van a gépen szerintem iránytű is akkor a földön tudták a reptér irányát(tájolását)onnan meg a tornyok helyét.Mert a látótávolság relatív,mert sokszor ködben voltak(nem látszódtak)jól.
2013. jan. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Próbaként tölts le valami élethű szimulátort és kezdj el kapcsolgatni gombokat, ha a levegőben van akkor már nem egy nagy was ist das ott is tartani, irányítani. De felszállni se komoly nehézség pár Nat Geos Légikatasztrófák rész után.
2013. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Játszottam kb. 5 évesen (18 éve) egy vadászgép-szimulátoros játékkal. Felszállni volt a legnehezebb, leszállni pedig egyszer sem sikerült. De a levegőben nem igazán lehetett elrontani semmit...
2013. jan. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

" nem igazán lehetett elrontani semmit..."


Nem az elrontásról beszéltem, elhiszem, hogy megtanulták a levegőben tartani a gépet. Csak azt nem értem, hogy hogyan tudták "megkeresni" a tornyokat. Honnan tudták merre kell menni, milyen mélységig kell süllyedni úgy, hogy gondtalanul, elsőre eltalálják, minden egyéb segítség nélkül. Kikapcsolták a követőket is, tehát lenn nem látták, hogy merre tartanak.


Egyébként "vicces" lett volna, ha nem találják el, aztán ott köröznek, hátha x-edik alkalommal sikerül.

2013. jan. 20. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!