Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan tudták a fosztogatók...

Hogyan tudták a fosztogatók teljesen kifosztani Pripjaty városát? (Csernobili atomerőmű mellett)

Figyelt kérdés

Ugye van egy nagy, elkerített zóna, amit nagyon szigorúen ellenőriznek. A zónán belül akkoriban rettenetesen magas volt a sugárzás. Még ma is, főleg Pripjaty városában, maximum 1-2 órát lehet eltölteni ott, különben halálos sugárterhelést kap az, aki ott marad.


Olvastam egy cikket, hogy sok fosztogató kifosztotta teljesen a lakásokat, elvitték az ott maradt értékeket. De épp ezt nem értem.



Ha a zóna nagyon szigorúan ellenőrzött, Pripjaty városába is külön ellenőrzés van, és a cikk szerint nem katonák fosztogattak akkor HOGYAN tudtak a fosztogatók a városba bejutni és elvinni mindent úgy, hogy nem kaptak halálos sugárterhelést??

Mert a város nem volt kicsi, kb 50ezren lakták, és nagyon sok épület volt, közülük sok 5-6 vagy 10 emeletes.



Hogyan volt ez lehetséges??


2012. aug. 21. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A bejáratokat őrzik,a sorompók előtt.A többi rész kerítéssel van elkerítve.De az a kerítés már sok helyen át van vágva.Magyarán éjszaka simán.

Hozzátenném,hogy az állatok is ki-be járkálnak.

2012. aug. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 intrepid ***** válasza:
100%
Azért nem olyan nagyon irigylem azokat akik hazavitték a dolgokat, ha rákjuk volt előtte, ingyen sugárterápiát kapnak folyamatosan, én azokat sajnálom, akik megvették ezeket a dolgokat úgy, hogy nem tudták, honnan való. Bár a túl olcsó vétel mindig gyanús kell hogy legyen. Vagy lopott, vagy más baja van.
2012. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Túl olcsó vétel?

Komplett piaca van az onnan elhordott áruknak,vannak akik temérdek összeget képesek kiadni érte..

2012. aug. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De az onnan való "áruk" (amiket elloptak) erősen sugároznak nem?

Olyan mintha mondjuk egy falióra helyett a kezemben tartanék egy darab plutóniumot.

2012. aug. 21. 16:01
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk is loptak már a vasúttól áram alatt lévő magasfeszültségű vezetéket. Volt akinek sikerült.

...

Hány éve volt Csernobil? Azóta már nem halálos a sugárzás.

...

Nem hiszem, hogy nagyon lelkiismeretesen őrzik Pripjatyot. Ki hiszi el, hogy a kerítéstől 1 m-re kifelé az őrtornyában nem veszélyes a sugárzás?

2012. aug. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Múlt héten volt egy érdekes dokumentumfilm Csernobilról az m1-en. Tény, hogy ma sem biztonságos ott élni, bár nincs akkora háttérsugárzás a zónában (alig tér el a budapestitől) a talajban rengeteg a sugárzó izotóp. Egy területen ott állnak a mentésben használt hátrahagyott jártűvek, amik sugároznak!

A kérdésre visszatérve: az emberi lelemény határtalan, főleg, ha lopásról van szó. Nem a zóna bejáratain jutottak oda be. Ezek az emberek tényleg nem féltették az életüket, lehet már nem is élnek.

Néhány szörnyű adalék:

- A zóna más városaiba sok nyugdíjas visszaköltözött, mert nem volt máshol lakniuk. Elméletileg ez tilos.

- A robbanás után pár éven belül újra elkezdték a termelést a többi blokkban. A 3-as blokk működött a legtovább, az, amelyik közvetlenül szomszédos a 4-es reaktorral, így a legjobban szennyezett.

- A belorusz oldalon a lezárt zónában növényeket akarnak termeszteni. Mint említettem, a talajban és a talajvízben még sok radioaktív izotóp van...

2012. aug. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ukrajnában elég nagy felfordulás volt a '90 - es évek elején és a mainál is nagyobb nyomor.

Én is olvastam a fosztogatásról, de nem hiszem, hogy ez annyira általános lett volna.

Azt is olvastam, hogy a baleset után néhány hónappal a lakók visszamehettek és magukkal vihették a dolgaikat, illetve egy részét, ami sugárszennyezett volt, azt elásták.

2012. aug. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem azonnal hat a tolvajokra a sugárzás.

De értelmetlen ellopni onnan bármit is. A sugárzás felezési ideje 400 év. Az azt jelenti hogy ami 1000röngentel sugárzik az 400év múlva 500 lesz. Tök mindegy mert akkor is halálos. Ezek a tolvajok nem lesznek hosszú életűek. Chernobilban az az érdekes hogy van ami sugárzik és van ami nem. Erre próbálnak utazni a tolvajok. De elég csak megfogni egy erősebben szennyezett fémdarabot és a halálozás garantált. Nem azonnal persze hetek hónapok talán évek múlva. Elméletileg arrafelé sugárzásmérő alap felszerelés és hamar megbuknak ezek a tolvajok. Gondolom inkább fémekre mennek,, csak hogy a fém beolvasztás után is sugárzik. Szóval értelmetlen az egész. De az emberi hülyeség határtalan.

Amúgy megnyugtatlak a határainkon vannak úgy nevezett sugárzás detektorok felszerelve így elméletileg nem juthat be Magyarországra sugárszennyezett anyag.

2012. aug. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

> A sugárzás felezési ideje 400 év. Az azt jelenti hogy ami 1000röngentel sugárzik az 400év múlva 500 lesz.


Melyik izotópról beszélsz? Van ott 400- évnél rövidebb és hosszabb felezési idejű is. Az sem mindegy hogy milyen a sugárzása, és beépül-e az emberi szervezetbe.

Vegyük a tolvaj->orgazda->vevő láncot, és a Pripjatyról lopott sugárzó bilit!

Na, ki ül legtovább a bilin? Kinek a családfáját éri a legnagyobb *dózis*?

2012. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A liftajtó mind eltűntek. Azt nem hiszem, hogy a fosztogatók az 5. - ről leviszik az ajtót és ezt még megcsinálják százszor.

Sokáig azt hittem, hogy a mentesítéskor használt és aztán leállított járművekből is sok alkatrész eltűnt, mert soknak nyitva van a motorháza. Aztán láttam egy felvételt, hogy mielőtt leállították, megnézték a sugárzást a motortérben is és persze nyitva hagyták az ajtót.

Talán előkerül majd olyan film is, ami magyarázatot ad, hogy mi lett az otthagyott dolgokkal.

2012. aug. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!