Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A horvátokat mennyire zavarja...

A horvátokat mennyire zavarja egy Nagy-Magyarországos szimbólum?

Figyelt kérdés

2013. febr. 9. 21:30
1 2 3
 21/24 fmacs válasza:

Nem tudom, hogy őket zavarná-e. A fordítottja, ha mondjuk a török politika egyik meghatározó eleme lenne, hogy vissza a meghódított területeket, az nem lenne nálam túl nyerő. Az osztrákokkal sincs semmi bajom, de maradjanak meg a területükön belül, egy idő után egyáltalán nem tetszene, ha Habsburg címeres kocsikkal pásztáznák itt a környéket.


Olyan nagyon ebben szerintem ők se különbözhetnek tőlem.

2013. febr. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom elég frusztráló ha egy másik nép saját hazám területeire tart igényt és ezt matricákkal és egyéb jelképekkel jelzi, miközben a saját tengerpartomon vendégeskedik.

(A horvátok komoly elnyomásként is tekintenek a közös múltra, mint ahogy a Habsburgok is elnyomták a magyarokat a kiegyezésig.)

2013. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

1848ban miért az osztrákok mellett harcoltak? Ha ők mindig is a függetlenségért harcoltak és mindig is független nemzetként akartak létezni?

A magyar királyságban rengeteg alkalommal adódott lehetőség a horvátoknak a kiválására, még se tették meg! Alig van olyan belső viszály, amikor a horvátok is fellázadtak volna, hogy ők független államban akarnak élni ..

Kölcsönös előnyökkel járt ez, mind a kettő államnak ...

2013. febr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

1848-ban épp annak reményében harcoltak az osztrákok mellett hogy kapjanak bizonyos kedvezményeket (illetve hogy visszaállítsák a horvát nyelv oktatását az iskolában, harc magyarizáció ellen stb.)

Nyilván ezek a problémák főként a nemzeti öntudat felébredése után jelentkeztek a két nemzet között. Mivel a Magyar Királyság azelőtt nem nemzeti alapon szerveződött, így a nemzeti kérdés nem volt fontos. Ebben egyetértek, akkoriban valóban közös volt az érdek (ezért tettem oda az előző megjegyzésemnél 1000 éves megjegyzésnél az "is" szót).

2013. febr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!