Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A cseheknek mia véleményük a...

A cseheknek mia véleményük a Szlovák Nagy Morva birodalomról? Nem ítélik el?

Figyelt kérdés
szóval tegyükfel hogy ez az elmélet annyira meg erősödik hogy a szlovákok létre is akarják hozni és Morvao.-ot Szlovákiához akarják csatolni. na most ez csak kitaláció de pont emiatt nem ítélik el a szlovákokat.
2013. márc. 14. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Mindenki kiröhögné őket, főleg a Csehek!

Inkább a nagy szláviáról" álmodoznak.

2013. márc. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ők ezt a helyén tudják kezelni. Ez a történelem része. Régen volt, elmúlt. Nincs olyan bolond ember arra aki ilyesmin törné a fejed, szal te is keress jobb elfoglaltságot.
2013. márc. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Patrik24 ***** válasza:
A szlovákok se "Szlovák Nagymorva Birodalomról" beszélnek, hanem csak szimplán nagymorva birodalomról.
2013. márc. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tudom én azt hogy csak nagy morva birodalomról beszélnek csak azért írtam hogy érthetőbb legyen mire gondolok.
2013. márc. 14. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a szép az egészben, hogy a morvák nem egyenlők se a szlovákokkal, se a csehekkel, ők egy félig-meddig kihalóban lévő nép.
2013. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pro Patria ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam már, vajon nem-e éreznek valmi visszásságot a csehek ilyenkor. Főleg, hogy Csehszlovákia pedig felbomlott, mert nem tudtak egymás mellett megférni.

48%-os: tudod, mi a különbség a szlovák és a magyar állam között? Hogy bár mindkét nemzetben megvannak ezek a nacionalista mítoszok, mint nálunk a szkíta származás, náluk az úgynevezett Nagymorva Birodalom, de nálunk ez a fantázia nincs állami szintre emelve, náluk nagyonis, és aktív politikai elem.

2013. márc. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De szinonimaként tekintik a morva-szlovák népet sőt az óegyházi szlávot.
ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!