Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ugyan az történik a szlovákokk...

Ugyan az történik a szlovákokkal ami a románokkal történt?

Figyelt kérdés

ezt a kérdést olvasva jutott eszembe: a dákó-román elméletet a Habsburgok és később a franciák is támogatták a magyarok ellenében, és a románokban ez a téveszme most is meg van, na de most a szlovákokat fordítják ellenünk ezzel a Morva birodalom leszármazottai hülyeséggel. Amint azt tudjuk a szlovákok nem fordultak sose a magyarok ellen 1848-49ben az a maroknyi szlovák a császári csapatokban, és a CSeh(szlovák) légióban 1918-19ben nem sok volt. inkább a magyarok mellett álltak ahogy a ruszinok is . mi lesz még itt?! lassan a horvátok fogják kitalálni a horvát-Illír birodalmat vagy a szlovének a Karantén birodalmat?!

A kitalált történelem egyre menőbb, még a mi történelmünkel senki nem foglalkozik, a politikusok is úgy vannak vele hogy had vigyék, a mi történelmünket hamisítják és elveszik!

de most gondoljatok bele! ez az egész mintha csak ki lett volna előre találva. tényleg egy része ki lett találva de azt a Habsburgok találták ki, és most ki találja ki? szóval ez az egész csak arról szól hogy a magyarok ellen uszítsák a szomszéd népeket! ja a linket elfelejtettem be másolni de most itt van http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__3974..

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__3479..

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__282..


2013. márc. 26. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
A románok etnogenezisével foglalkozó történészek ma mindenütt a világon lényegében egyöntetűen a dáko-román kontinuitást fogadják el a megalapozottabb elméletnek, nem pedig a magyarok bevándorláselméletét (miszerint a románok a mai Albánia vidékéről húzódtak fel a mai területeikre). Ezt csak azért írom, hogy tisztában legyetek vele.
2013. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
erre is azt mondom történelem hamisítás! ha Dákorománok akkor mutass nekem valamit arról hogy hol a p.csában voltak 700-800 évig vagy nem tudom meddig?! és a magyarok is miért oláhoknak/vlahoknak (wallach) nevezték őket és nem dákoknak
2013. márc. 26. 13:57
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Én elfogadom a dákó-román elméletet.



1. Dacia az ókorban római provincia volt


2. A dákok már azelőtt ott éltek mielőtt a rómaiak meghódították volna.


3. Sok ideig együtt élt a két nép, sok ott született római inkább ottmaradt a birodalom bukása után is, mert több generáció után azt érezte otthonának.



4.A mai román nyelv az alapjaiban újlatin, nempedig a később átvett szavak, tudományos kifejezések, absztrakt dolgok síkján vannak benne latin elemek, mint például az angolban. Ebből az következik, hogy a mai románok nyelve közvetlen leszármazottja annak a latin-dák kreolnyelvnek, amit az ókori Daciában beszéltek.

2013. márc. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]

itt van a románok eredete ... Nem véletlen, hogy sehol se maradt fenn a román , dak elnevezés ... mindenhol valch, oláh, moldvánnak nevezik őket ...

2013. márc. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Én is elfogadom a Dákó-román elméletet.


Ugyebár volt Romulus Remus meg Romanus, de neki csak az apja f.sza jutott, így lettek Dákó-románok.


Amúgy a kisebbségi komplexusukat akarják elnyomni ezekkel, azt, hogy valós történelmük nincsen, csak egy hazátlan nép.

2013. márc. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Havasalföld és Moldova is ütköző állam volt, ami azért is feltételezhető, mert etnikailag sokszínűnek írják őket ( első havasalföldi uralkodó például kun volt).


Most is milyen sokszínű etnikailag egy-egy ilyen ütköző állam ( Belgium vagy svájc, vagy Boszniára ).


Másik érdekesség, hogy a török előre nyomulásával kezdenek csak ortodox templomokat építeni a térségben, előtte csak katolikus templomokat lehetett találni...

Ez azért érdekes, mert Románia 87% ortodox vallású... Szerb ortodox egyház már 1200 években megalakult, még a román ortodox vallás sokáig függött a Konstantinápolyi ortodox egyháztól.( 1800évek középén vált függetlené...)

Tehát a betelepülés iránya itt is kézzelfogható.

2013. márc. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vissza térve a dákoromán elméletre, ha a románok voltak a dákok akkor hogy a p.csába nem sikerült az avaroknak szkítáknak, hunoknak, gótoknak,szászoknak és nekünk magyaroknak be olvasztani?! nem tudom hány száz év telt el a dákok és a vlahok meg említése között, de szerintem rég be kellett volna olvadjon ennyi népbe, ja a kunokat meg se említettem amik sokáig és elég nagy létszámban voltak Havasalföldön és Moldovában! na most ha ennyi nép volt már a román területeken hogy a p.csába maradtak meg úgy hogy nem tudom hány száz évig nem volt róluk szó, és hogy lett 20-25 millió román?! ha jól tudom valamilyen Római a légiójával ott maradt és keveredtek a dákokkal ebből lettek a románok, vagy valami ilyet olvastam. ebből hogy lett akkora nép?! és hogy nem alapítottak előbb Erdélyben vagy Havasalföldön, Moldovában államot, és miért a magyaroknak kellett segíteni államot alapítani és részben kultúrát adni?! (mert hogy a román nyelv egységesüléséhez a Magyarországon nyomtatott román nyelvű könyvek sokat segítettek. és a magyarországon tanult románok sokat segítettek Románia létre hozásához, ugyan is az 1800-as évekig Magyarországon több román iskola volt mint a román fejedelemségekben)
2013. márc. 26. 18:29
 8/9 A kérdező kommentje:
én a románok "római" mivoltát nem támadom de nem Erdélyben alakultak ki a románok, mivel sok helyen olvastam és hallottam hogy a románok Koszovó, Albánia,Makedónia szóval a Balkán nyugat/középső területein alakul ki én ezt úgy gondolom hogy az itt élő Illírekből alakultak ki, ezért is mondják sokan hogy a románok és az albánok rokonok. am mi van a Balkánon maradt vlahokkal?!
2013. márc. 26. 18:36
 9/9 anonim ***** válasza:

"az itt élő Illírekből alakultak ki, ezért is mondják sokan hogy a románok és az albánok rokonok. "


nem rokonok az albánok és a románok. Mindkét nyelv ugyanarra az ókorban a Balkánon elterjedt dák-trák alapnyelvre rétegződik, ez bennük a közös. Amennyiben a románság a mai Albánia vidékén jött volna létre, akkor a román nyelvnek elsősorban a Dalmáciában a 19. századig beszélt dalmát nyelvvel kellene a legközelebbi rokonságot mutatnia. Ez azonban nincs így.

2013. márc. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!