Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Annó a szlovákokkal miért nem...

Nem dávid kérdése:

Annó a szlovákokkal miért nem építettünk közös erőművet?

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 04:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mert a Magyar zöldek és egyes pártok túl lihegték ezt az ügyet és Magyarországon elindítottak egy ellenkampányt az erőmű építés ellen azt állítva hogy természet károsító hatásai lesznek, ezt aztán nemtudták bebizonyítani viszont azzal hogy nem vettünk részt az erőmű felépítésében két bajt is okoztunk magunknak mivel a Dunát elterelté és ezáltal csak korlátozott mennyiségű víz jut Magyar területre ráadásúl az erőmű Magyar része sem épült meg és így nem termel nekünk egy gramm áramot sem. Ész hová mész??????


[link]

2012. aug. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert abból nekik lett volna egy frankó erőművük (vagyis 2, az egyik magyar területen), nekünk meg egy lecsupaszított, ipari környezetté átformált Dunakanyarunk, veszélybe sodort budapesti rétegvízkészletünk, és egy kipusztított Szigetközünk. (Mivel ők a Gabcikovo-i erőművet egyoldalúan megépítették, ez utóbbi meglett.)


(Oké, nem az övék lett volna a nagymarosi erőmű tulajdonjoga, de 20 évig nekik termelte volna az áramot, ami kb. ugyanaz, mert 20 év után egy csomót kell ráfordítani a felújítására, hogy továbbra is használható legyen.)

2012. aug. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az áramot nem grammban, hanem kWh-ban mérik egyébként. De ha megépült volna a nagymarosi erőmű, sem termelt volna nekünk egyetlen kWh áramot sem 20 évig, mert azt kapták volna cserébe a szlovákok az építésért. Magyar területre meg nem jut kevesebb víz, mert - meglepő módon - a szlovákok nem isszák meg. :) A Szigetközbe jut kevesebb, lejjebb visszajuttatják a Dunába a Bősnél elterelt, áramtermelésre használt vizet a szlovákok. A Szigetköz problémáját valószínűleg nem oldaná meg a nagymarosi erőmű sem, mert ha fel is ér odáig a duzzasztás hatása, egyrészt az egy állóvíz (a Szigetköz pedig folyóvízre van "kalibrálva"), másrészt ha odáig felérne, az komolyan megkérdőjelezné a bősi erőmű működtethetőségét. (Ugyebár a víz akkor tud áramot termelni, ha kellő szintkülönbség van.)
2012. aug. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

20 évig nekik termelt volna áramot oké


de ki dolgozott volna benne?

20 év után már nekünk termelte volna az áramot és felújítani még mindig olcsóbb mint teljesen építeni egyet

a környezeti hatásokba nem folynék bele pont előttem írták hogy a szlovákok nem isszák a duna vizét

szerintem nem véletlenül

2012. aug. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Az áramot nem grammban, hanem kWh-ban mérik egyébként."

Ha nem mondod sose jövök rá:-))

A másik hogy a szigetközben méterekkel csökkent a víz szintje ezzel komoly ökológiai károkat okozva (kiszáradtak a holtágak!)a harmadik hogy odaveszett az építkezésre fordított Magyar pénz, a negyedik hogy lám csak eltelt az a húsz év és mostanra már Magyar tulajdonba lenne az erőmű, egy erőművet nem húsz évre terveznek hanem minimum ötven évre ha fel is kellene újítani amit erősen kétlek akkor is gazdaságosan termelne áramot Magyarországnak és a Szlovákok fizetnének most nekünk az áramért, nem beszélve a pereskedésről meg a megromlott Szlovák Magyar viszonyról amihez ez az erőmű vita is hozzájárult nem kis mértékben:

2012. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert nem éri meg, még a bősi erőmű sem termeli meg a saját költségeit, a nagymarosi csak a bősi kiegészítője lett volna.
2012. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, h. annak ellenére h. elterelték a Dunát és Bősnél erőművet felépítették szlovák oldalon. Fele fele arányban kapunk a megtermelt energiából ... ezért nincs ennek jóval komolyabb következménye
2012. aug. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Majd Viktor épít nektek atomerőművet az nem lesz környezet károsító. Ha az eldurran akkor lesz vége Magyarországnak!!
2012. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Magyarországon: Vízenergia, szélenergia nem túl jelentős ... napenergia, geotermikus E nem térül MÉG meg, hőerőművek erősen terhelik a környezetet ... atomenergia veszélyes lehet, de ellenőrzött körülmények között a működés nem terheli a környezetet. Az atom hulladékot vissza kell vinni ahonnan kitermelték befalazni víztől elzárni ... kényes téma :S
2012. aug. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A bősi és a nagymarosi erőmű egy erőműrendszert alkotott volna, mely fele-fele arányban lett volna Szlovákiáé és Magyarországé. Az áramon is ilyen arányban osztoztunk volna.

Azonban a magyar kormány a környezetvédők nyomására felmondta a szerződést. Ekkorra azonban a nagymarosi gát 40%-ban, a bősi (Gabcikovo) 80%-ban kész volt.

A magyarok a saját területen lévő építményt visszabontották, a szlovákok viszont erre nem voltak hajlandók és befejezték egymaguk az erőmű szlovákiai részét. Így most az erőmű Szlovákiának termel, a magyarok nem kapnak semmit.

2012. aug. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!