Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ezek szerint az összeesküvés...

Ezek szerint az összeesküvés elméletek igazak?

Figyelt kérdés

Olvasd végig, mert egy egyszerű gondolatmenettel igazolom a politikai összeesküvéselméleteket !


Az ember intelligens tervezéssel a tudatos tevékenységét alkalmazva hozza létre a neki megfelelő állapotot. Ez evidencia. Az ősember is tervezéssel=fejlesztett szerszámmal tudatos tevékenységgel=csoportva verődve és csapdába csalva a mamutot ejteve el azt.


Most is ez a helyzet ; A szupermarketben vásárólva azt tapasztalod, hogy minden héten máshol van kitéve a tejtermék és az összes többi árúcikk, sőt a csemegéspúltos is a kedvenc kolbászod. Mindez nem másért van, hogy te ne tudsz ösztönösen azokat megvenni amiért betértél, hanem keresgélj és közben olyan más árúcikkekre akadsz amiket kedvezőnek ítélsz az áruk miatt vagy a csomagolása folytán kedvet kapsz nasira. ezt mind tudatosan alkalmazzák a kereskedők.


Ha instant kakóport akarsz vásárólni, azt fogod tapasztalni, hogy az összesnek a csomagolása a piacvezetőre emlékeztet (Nesqiuck). Mind citromsárga hátterű és mindben egy ruhás kabalaállat mosolyog vissza rád, ezzel is erősítve benned, hogy ha ugyan a legdrágábbat nem vagy képes megvenni, de a családnak segítesz, mert pont olyan mint a legfínomabb ! Mindegyikre rá van írva, hogy egészséges mert a csontokhoz szükséges kalciumot tartalmaz és B vitaminokat ami a gyereknek kell az iskolába, az erőnléthez. A bibi az a dologban, hogy ez ÁTVERÉS ! Tudnillik a kálcium és B vitaminok valóban hasznosak, de az instant kakaóporokban annyi mennyiségben nincsenek jelen, hogy számottevő legyen az adagjuk. Kb 0.1%, azaz egytized százaléknyi arányban vannak benne a napi mennyiséghez képest, amit te úgysem tudsz, hiszen nem vagy dietetikus szakember és azt hiszed, hogy ez milyen jó a gyereknek. Ugyanakkor viszont, amit veszel az értéktelen cukor és ízesítőanyag ! Mivel rengeteg cukor van benne, elhízáshoz vezet, lugosítja a szervezetet, szabadgyökök vannak benne és canidiázishoz vezet és a gyereket pedig fárasztja. A benne levő B vitaminok és kalcium hatását pedig nem érzed, legfeljebb az ízében, ugyanis az ízét lerontja. Nem baj, mert adnak bele több mesterséges ízjavítószert :S.


Ha ezt átgondolod, tudatosan alkalmaztás a kereskedők a gyártók a tudományos ismereteket a te megtévesztésedre. Ha nem engednék a tudomány képviselőinek a megszólalását ebben a kérdésben, te azt hinnéd hogy minden úgy egészséges ahogyan a médiában benne van.


Most jön a következő szint, a politika. A politikusok is ugyanúgy a háttérben szövetséget kötne, karteleznek, felosztják egymásközött a választásokat, hogy melyik évben ki nyerjen. Szándékosan úgy kommunikál a két rivalizáló párt, hogy ha belőle kiábrándúlnak, és tudja, hogy ki fogtok, mert nektek rosszat csinálnak szándékosan, akkor a másik riválisához húzzatok, még véletlenül sem egy olyan pártra amelyik nem az ő szekerüket tolja.


A politikusoknak hatalmuk van és ugyanúgy mint a kereskedelemben ezt meg is igyekszenek tartani. A világ vezetői Bilderberg konferenciákon gyűlnek össze a hátatok mögött és azt agyalják ki, hogyan lehetne háborúk nélkül, mondvacsinált válságokkal és más megszorításokkal kieszközőlni, hogy a népesség leredukálósjon, azaz megszabadúlni jelentős mennyiségű embertől, akik nem az ő soraikból fognak kikerülni, hanem az átlagemberéből. Ugyanúgy használják azokat az eszközöket, mint média, válságcsinálás, gazdaság mesterséges recesszióba tétele és embertömegek nyomorúságbatétele, mint amiket az un. összeesküvéselméletek néven illetett valóságot bemutató filmekben. Ugyanis a politika a tudományos embereken nem engedi ezekről kifejteni a véleményüket, amiket ha meghallgatnál te is átlátnád a helyzetet, hogy a világon nincsen politikai jobb és balolbad. csupán gazdagok és szegények. Akik fennt vannak, ugyanúgy igyekszenek fenntartani a pozíciójukat minden áron.


Mennyire gondolkodtál el ezekről korábban magatól ?


2013. ápr. 2. 22:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%

Nézzük csak, végig sorjában.


Áruházak átrendezése:


Alapvető marketingtrükk, de a fogyasztás csökkenésekor nem épp hatékony csel. A megbízhatóságra ilyenkor érdemesebb rájátszani. A kermultihoz ahova benézek időnként már egy évtizede nem változtattak a cuccok helyén.


Kakaó/termékek:


A kakaópor beviteli nem azonos a kokainnéval, így a por kálciumtartalma nemigazán releváns. A tejben, amivel jóesetben iszod már elegendő kálcium van. Az hogy a napi két liter kakaó nem épp a hosszú élet titka, azt meg eddig is sejtette mindenki.


A tudományoss halandzsa meg pont az öntudatosságunkra játszik rá, de ez szimpla marketing nem összeesküvés. A paicvezető terméket még jó hogy másolja egy olyan forgalmazó akinek esélye sincs az előbbit leleőzni, mivel a hasonlóságra játszva pár figyelmetlen/szegényebb illetőt megnyerhet. Az olcsó gagyi gyártása is évezredes teremlési módszer, nem kellett ezt se felfedni.


Amúgy amit elmondtál, meg egynéhány hangsúlyosabb dolgot is, a mainstream média is közöl időnként főműsoridőben.

Senki nem gondolja azt, hogy a filléres cuccok az egészséges élet titkai. Azért veszik őket mert olcsóbb.


Eddig még csak az egészség topicból elszabadult egyén agymenésének látszik, amivel baj nincs csak egy idő után kissé zavaró. A piti dolgokról átlépsz a nagyobb volumenű dolgokra.


Korrupt, összejátszó politikusok:


Mivel a mondanivalód feel azzal ment át, hogy jó alaposan kielemezted a kakaót, összesűrítetted a mondanivalódat és az alátámasztást ki is hagytad belőle. Miért jó ha nem ő, hanem egy másik párt kormányoz? Miért érdeke, hogy velünk kitoljon? A kilépett párttagok miért nem harsogták tele ezzel a médiát? A jelenlegi intézkedés és marketingsorozat sem az ellenzék erősítésre játszik tudtommal.


Semmi alátámasztás, egy halvány bizonyíték se csak kinyilatkoztattál. Remélted, ha a Nesquik kakópor titkát megfejtetted, ezt is simán elhisszük majd neked. Sajnos ez nem jött be.


A Bilderberges sztori már nagyon elcsépelt. Legjobb esetben is az euroatlanti kultúra felett van befolyásuk. (kevés az olajsejk, a kínai nagytőkés és orosz milliárdos közöttük) Ami szűk egymilliárd embert jelent mindössze a hétből.

Így nehéz lesz a világ népességét csökkenteni, ha a világ nagyobb, termékenyebb része a befolyási övezetükön kívül van.


Valamint a világméretű, vagy akár az euroatlanti összeesküvéshez is hatalmas bürokráciára lenen szüskég ,hogy fenn lehessen tartani, működjön egyáltalán a dolog. Ha mindenki csak élete párjának, szüleinek, barátainak mesélne róla, már az egést földgolyó tudna a titokzatos háttérhatalomról.


Különben is szabadon be lehet inteni nekik, állítólag mi ezer éve ezt csináljuk és számos kis ország "beintett" a háttérhatalomnak, aki erre nem lépett semmit sem.

Komoly fenyegetés mondhatom az árnyékormány.


Nettő hülyeség, ami ráadásul még ébresztős videókat sem tartalmazott ezúttal, mint alátámasztás.

2013. ápr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

"Az ember intelligens tervezéssel a tudatos tevékenységét alkalmazva hozza létre a neki megfelelő állapotot."


Vagy igen, vagy nem. Rengeteg dolgot nem tudatosan csinálunk, mégis nekünk kedvező állapotot hoz létre. Ilyen lehet az anyanyelv tanulása, és egyáltalán, a nyelv "feltalálása". Tehát ezt így ebben a formában közel sem nevezném evidenciának.


A szupermarketekben én nagyon-nagyon ritkán tapasztalok átrendezést, már előttem leírták, az is jó üzleti fogás, ha mindent ugyanott hagysz, mert mindenki inkább nálad fog vásárolni, mint ahol keresgélni kell.


Az, hogy a reklámoknak nem szabad elhinni, hogy valami egészséges, közhely, a csapból is ez folyik, a média pont az ellenkezőjét csinálja annak, amit mondasz - kivéve pont annak a márkának a reklámja.


A politikusokra is épp a média jelenti a legnagyobb veszélyt, amit sokan a népbutítás eszközének látnak. De valójában ezzel alábecsülik a média hatalmát... ha egy politikus egy rossz szót szól, másnap tele van vele a sajtó. Több neves újságíró dolgozik fél-legális eszközökkel, hogy kibuktasson minél kínosabb dolgokat politikusokról. Uralni ezt teljesen lehetetlen, hiszen ha egyszer is valamelyik újságíró tudomást szerezne a háttérhatalomról, és közölné a bizonyítékait, azonnal vége ennek a hatalomnak. És miért ne közölné le? Mert megfenyegetik, hogy különben megölik? Nem lenne rá idejük... vagy már előtte megölik? Elég sűrűn hullanának az újságírók. Ezen kívül, ha tényleg akkora a befolyásuk, akkor Te is komoly veszélyben vagy ezzel a kérdéssel :)


A média tehát kétélű kard a politikusok kezében, fegyver, ami jól jön néha, de észben kell tartaniuk, hogy bármikor egy rossz szó, és lesz, aki felkapja rá a fejét, megírja... és lesznek, akik átveszik...


Éppen a média akadályozza szerintem azt, hogy háttérhatalom létrejöhessen, ha létrejönne, naponta 10x megbukna.

2013. ápr. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

A kételkedők elég bizarr válaszokat adtak. Aki egyetértett velem, azok megértették a gondolatmenetet, ennek örülök !


Nézzük # 11/12 válaszát. Az a baj, hogy nem értetted meg az Én terminológiámat !! Amit levezettem. Lényegében amit marketing trükk címszóval ismersz, az sem más mint egyfajta összeesküvéselmélet. Hiszen gondold el, azt hogy a gyárak és a bolti kereskedő is fondorlatos pszichológiai cseleket alkalmaz arra, hogy a termékét eladja, még úgyis hogy átver téged azzal hogy TUDATOSAN hazudja, hogy egészséges, hogy a szeretett családodnak megvedd, még el is cseszi az ízét, olyan adalékkal amiről tudja hogy semmittől sem lesz egészségesebb a terméke, de ürügy arra hogy eladja az egészségtelen szirupos vackot neked. Ugyanez folyik a politikában, teljesen ugyanez, ha a szavakat politikai környezetbe öltözteted, de Te mégis elfogadod, ha a boltban látod és élből elutasítod, ha a politikára vonatkoztatják ezt, mert beléd űltették, hogy ez összeesküvéselmélet és mindenki aki ilyenben hisz, az bolond. Pedig ennek az ellenkezője igaz !


Egyébként vannak félreértelmezéseid abban amit leírtál, mert a kakaópor kalciumtartalmát a dobozra pirinyó betűvel hogy ne lásd milyen mikro adagok vannak benne, magára a kakaoporban levő vitaminokra igazak. A tejben eleve van kalcium, de mint már tudjuk az nem a csontokba épül be, hanem rárakodik. A bolti tej sem látott tehenet és a kakaoporal egy csomó cukrot adtál hozzá ami csökkenti a vitaminok hasznosulását, de ez egy másik tőrténet !


Egyébként ha akármelyik szupermarketet nézitek pl Spar, CBA,Lidl,Tesco, mindegyikben átrendezik hetente a polcokat, elpakolják máshova a cuccokat, hogy te keresgélj és közben vegyél mást is ! A sarki fűszeres non stop az más, oda piálni járnak be az emberek.


Ugye azt mondtam, hogy ha ezt valaki a politikai életre vonatkoztatja, akkor azt kirúgják. Valaki felvetette közületek, hogy akkor azokat miért nem rúgják ki, hát tessék !


Sokat elmagyarázzák ezt, de nem azért mert elborúlt összeesküvéselmélet hívők, csak tudni akarják a valóságot, azt hogy miért van az, hogy értelmes, képzett emberek irányítják a politikát és ennek ellenére nyomorgunk. Aki ezt elmondja filmben, azt kiközösítik. Csak a BBC, SKY, FOX stb tartják ezek mérvadónak. De mi van, ha ezeken az adókon leplezi le pl a Rotshildeket a riporter, hát ez ! [link]


Aki ezek után nem ért valamit az nézze meg ezt http://www.youtube.com/watch?v=v9fMw5EkRTc


Kérdezem Én, ha a világ vezetői annyira jót akarnak nekünk, akkor miért zárt ajtók mögött, miért nem a média előtt tanácskoznak a Bilderbergek ? Akiknek közpénzből fenntartott állásaik vannak

2013. ápr. 4. 22:15
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező:


"Amit levezettem. Lényegében amit marketing trükk címszóval ismersz, az sem más mint egyfajta összeesküvéselmélet."


Ja ahogy a Mikulásról meg a húsvéti nyusziról is csak egymilliárd agymosott regél a gyerekeknek, csakhogy a multik pénztárcáját megtömjük. Pedig nem is létezik egyik sem. Ha nagyon akarjuk bármiből ki lehet hozni, hogy a világot, akár a félig megrágott Haribo gumicukormedve is irányíthatja.


"Hiszen gondold el, azt hogy a gyárak és a bolti kereskedő is fondorlatos pszichológiai cseleket alkalmaz arra, hogy a termékét eladja, még úgyis hogy átver téged azzal hogy TUDATOSAN hazudja, hogy egészséges, hogy a szeretett családodnak megvedd, még el is cseszi az ízét, olyan adalékkal amiről tudja hogy semmittől sem lesz egészségesebb a terméke, de ürügy arra hogy eladja az egészségtelen szirupos vackot neked."


Mióta szirupos a kakaópor? Vagy maga a kakaó? A kakaóbabkészítményeket elárulom, nem azért esszük mert olyan egészségesek, hanem mert finomak. Ezért bevállajuk, hogy pár percet, netalán egy egész napot elrabol egy tábla csoki nyugdíjas éveinkből. Én speciel még egyetlen kakaóreklámot sem láttam ami az egészséges mivoltát ecsetelné a terméknek, inkább arról próbálnak meggyőzni hogy mennyire finom.


Arról, hogy a bóvli kategóriás termékek meg még egészségtelenebbek erről sem kell regélnél köztudott, nemhiába kerül fillérekbe. Soha nem is állította senki, hogy jó klennéek. A reklmáok is az előnyös tulajdonságra mennek rá (trendi, finom, olcsó stb...) nem létezőket a nagy cégek nem hazudhatnak be, azt meghagyják a különböző blogereknek és aukciós oldalokból megélőknek. Mert a multi és transznacionális cégek leellenőrizhetőke, így azért népírtást vnem végezhetnek a loakosságon, míg az elérhetetlen csodatévőkről ez nem mondható el.



"Ugyanez folyik a politikában, teljesen ugyanez, ha a szavakat politikai környezetbe öltözteted, de Te mégis elfogadod, ha a boltban látod és élből elutasítod, ha a politikára vonatkoztatják ezt, mert beléd űltették, hogy ez összeesküvéselmélet és mindenki aki ilyenben hisz, az bolond. Pedig ennek az ellenkezője igaz !"


Megint csak az alátámasztást hiányolom. Ha behelyettesítek a példádba, legfeljebb azt a közhelyt tudom beleverni, hogy az értékrendnél fontosabb a pénz, illetve szarnak magasról a kampányigéretekre. A hátunk mögött összefognak és közösen kizsigerelnek minket ettől azért elég messze van. Valamint az alátámasztás nuku, illetve most benyomtál egy siralmas külsővel rendelkező cikket, mert egy magántévétől kivágtak egy embert ilyen olyan okokból. A magántévé a törvények adta kereteken belül azt rúg ki akit épp úri kedve tartja. Nem tartozik elszámolással érte.


A pirosprula projekt meg egy nevetséges idióták által készített valaki akik egyedül az amúgy két derékszögú háromszög alapú zászlónkba nem kötöttek még bele. Minden más el lett könyvelve a szabadkőművesek rémuralmának bizonyítékának.


"Egyébként ha akármelyik szupermarketet nézitek pl Spar, CBA,Lidl,Tesco, mindegyikben átrendezik hetente a polcokat, elpakolják máshova a cuccokat, hogy te keresgélj és közben vegyél mást is !"


Válság közepén az általam javasolt marketingstratégia jobban működik és eddig minden válaszadó személyes tapasztalatai ezt támasztják alá.


"Ugye azt mondtam, hogy ha ezt valaki a politikai életre vonatkoztatja, akkor azt kirúgják."

Valaki felvetette közületek, hogy akkor azokat miért nem rúgják ki, hát tessék !"


Aki 2011-ben megkapta az Izrael Védelmezője díjat. Általában ezt a megbízható elvtársaknak osztogatnak hasonló díjakat elvtársi szolgálatukért. Legalábbis a konteósok szerint. De még egy másik legalább olyan ütősösszeesküvéselméletet gyártok neked mint ami a háttéhatalom melelt szól. A republikánusok kávzi párttévéje a Fox végzett egy kis piackutatást, másrészt végrehajtott egy kis médiacirkuszt, csakhogy a népesség véleményét kipuhatolja, meg gumicsontnak sem utolsó az ilyen. akárcsak nálunk a Szaniszló-ügy.


Ja és a cikk szerint a jelenlegi bankelit az árnyékkormány kiszolgálói hatalmas veszélyt jelentenek a háttérhatalomra. Nem tudom sírjak vagy röhögjek...



"Sokat elmagyarázzák ezt, de nem azért mert elborúlt összeesküvéselmélet hívők, csak tudni akarják a valóságot, azt hogy miért van az, hogy értelmes, képzett emberek irányítják a politikát és ennek ellenére nyomorgunk."


Az euroatlanti rendszerben mindenki viszonylag jól él, már ahol okos és képzett emberek vannak. Itt nincsenek, így ránk közvetlen hatással elég nehezen lehetnek. közvetett hátrány az már inkább, hogy az okos és képzett emberek kihasználják azt hogy akiket megszavaztunk nem tartoznak közéjük.


"Kérdezem Én, ha a világ vezetői annyira jót akarnak nekünk, akkor miért zárt ajtók mögött, miért nem a média előtt tanácskoznak a Bilderbergek"


Mert konkértan, ahogy a hírességek magánéletéhez a G8 konferenciához sincs köze. A sajtónak magánemberek tanácskozásához sincs semm köze. Elvégre az rendőrállam vagy mi lenne szerintetek, ha a haverjaimmal való közös sörözgetést is alkotmányos joga lenne bárkinek lencsevégre kapni és közzétenni.


"Akiknek közpénzből fenntartott állásaik vannak"


Mesélj csak pl. Soros György milyen állami állásokkal/megbízásokkal is rendelkezik?

2013. ápr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
90%

Ekkora marhaságot!!!

Nem rendezik át hetente a polcokat az áruházakban!!!

Évek óta járok ugyanazokba az szupermarketekbe (SPAR, CBA, ALDI, AUCHAN), és mindig mindent ugyanott találok meg. Egyedül az akciós termékek változnak hetente néhány helyen, amiket a sorok végén szoktak felkupacolni, de a többi cucc ugyanott marad. Néhány éve a helyi SPAR-ban átrendeztek mindent, volt is belőle akkora felfordulás, mindenki össze-vissza futkosott, egymásnak rohantak az emberek, mert nem találtak semmit.

Dehogy csinálnak ilyet rendszeresen!!!

A cél hogy mindenki elégedetten és gyorsan találja meg amit venni akar, majd fizessen és húzzon el, hogy jöhessenek a következők...

2013. ápr. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Arra nem számítottam, hogy még azt is lesz aki kétségbevonja, hogy gyakran átrendezik az áruházakat :S. Pedig, ha akármelyik általam említett szupermarketbe betérsz időnként láthatod ezt. Sőt már azzal is találkoztam, hogy a 2.8%-os magyar tej (csak a magyar) nem is a többi tejtermékekhez lett kitéve, hanem az áruház túlfelén lévő zöldséges és mártásos pult közé !


"A cél hogy mindenki elégedetten és gyorsan találja meg amit venni akar, majd fizessen és húzzon el, hogy jöhessenek a következők..."


Ha ez lenne a cél, nem rendeznék át, nem lennének csalogató akciók amivel ugyan nem kaszálnak akkorát, de ha betérsz és keresgélsz már más termékek is felkeltik a kedvedet ! A cél az, hogy ne tudj autómatikusan vásárolni. Keresgélj és találj mást is és vedd meg !


# 14/15 Elég sok zagyva egymásnak ellentmondó dolgot hordtál össze és olyan elemeket is belevettél a mondandóm taltalmába, amik egyáltalán nem igazak és Én nem említettem ezt sehol sem. Ennyi erővel az emberevő reptíliánokat is számonkérhetnéd tőlem :S


Mint említettem naponta találkozól a boltokban az összesküvéselméletekkel, csak nem így hívják az emberek, hanem fogyasztói társadalomnak ! Említhetném azt is, hogy minden tartós fogyasztási cikket úgy gyártanak le, hogy ha lejár a garancia, MINNÉL HAMARABB MENJEN TÖNKRE ! Nem az a cél, hogy minnél tovább tartson, minnél jobb minőségben, Á nem !! Rengeteget tesztelnek mosógépekbe csavarokat, tengelyeket, hogy véletlenül se legyen annyira erős hogy egy évvel is tovább bírja 5 évnél ! Ha túl erős alkatrészt találnak, inkább nem teszik bele.


"Mióta szirupos a kakaópor? Vagy maga a kakaó?" Én a Nesuikről beszéltem általában : [link]


Nem a bóvli kategóriás árúcikkekről beszéltem, mert pl a Nesquik piacvezető itthon és k*rva drága. Maga a kakó és a kakaópor és a szirup is egészségtelen és nem egy része van beállítva annak hogy megvedd. Hanem azt hazudják tudatosan ! Olvasd el, amit írtam korábban, ha egyáltalán érdekel és nem csak kötekedni akarsz.


"Mert konkértan, ahogy a hírességek magánéletéhez a G8 konferenciához sincs köze. A sajtónak magánemberek tanácskozásához sincs semm köze. Elvégre az rendőrállam vagy mi lenne szerintetek, ha a haverjaimmal való közös sörözgetést is alkotmányos joga lenne bárkinek lencsevégre kapni és közzétenni."


Hát a háliwúdi celebek privát klubjára Én sem vagyok kíváncsi, hogy az nap mivel álltak be és kivel kettyintenek, nem értem miért írtad le. Ők nem közpénzből irányítanak emberek életét befolyásoló cégeket.


A G8-aknál olyan haditechnikai titkok vannak, amiknél ez releváns, de az, hogy célzottan a saját munkájukról állítólag az érdekünkben értekeznek, közben kiszivárog, az hogy azon igyekeznek, hogyan írtsanak ki minket, ez nem nevezhető egy lapon azzal amit említettél.

2013. ápr. 6. 21:18
 17/24 anonim ***** válasza:

"közpénzből irányítanak emberek életét befolyásoló cégeket. "


Nem akarom megszakítani nagyon a vitát, de aki közpénzből irányít cégeket, annak teljesen átlátható a tevékenysége, tulajdonosi szerkezete, szervezet stb. Egyszóval mozdulni nem tud úgy, hogy Te ne lásd.


Aki pedig egy kanyi közpénzt nem kap - valószínűleg ide tartoznak azok, akikre Te gondolsz, bár ez még nem tiszta - utánuk pedig ugyanolyan furcsa lenne kémkedni, mint utánad vagy utánam.

2013. ápr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%

Most arra nem térnék, hogy soha senki nem álíltotta, hogy bármely kakaóalapú valami is egészséges lenne. Nem erre gyúrnak rá a reklámok Arra se, hogy miért nem gazadaságos (nomeg képtelenség)fillérekért egy olyan mosógépet vagy bármilyen komolyab műszaki cikket készíteni ami 100 évig kibírja javítás nélkül. Jópénzért kaphatsz hasonlót, csak annak nem véletlenül kérik el az árát.


Az alapvető piacgazdasági folyamatokat, összefüggéseket azért ne degradáljuk le összeesküvéselméletté.


"Hát a háliwúdi celebek privát klubjára Én sem vagyok kíváncsi, hogy az nap mivel álltak be és kivel kettyintenek, nem értem miért írtad le. Ők nem közpénzből irányítanak emberek életét befolyásoló cégeket. "


Ja a kereskedelmi bankokat meg az egyéb transznacionális vállalatokat tömi pénzzel az állam. Én ezt úgy tudtam eddig hogy ez fordított irányú. Vagy netán az állam fizet adót a cégeknek? A maradék meg legfeljebb volt magas poziciókban, most már csak a hosszú évtizedek alatt felhalmozott milliárdjaikból élnek vagy a korábban említett nagy cégek bevételiből. Semmi közöd nincs hozzá miről tanácskoznak, ahogy nekik sincs ahhoz közük, hogy én miről diskurálok a szomszéddal négyszemközt. Jogállamban az ilyen megilleti az embereket. Az meg a világon senkit sem érdekel, hogy téged mi érdekel, nem az alapján lesz publikus valami vagy sem.

2013. ápr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
0%

Üdv :)

Én leirom(nincs hosszú "i"-m) a véleményemet, mert az szerintem eltér az előttem szólottaktól.

Mivel egyre "okosabb" az emberi faj, igy a ki vagyok én, hol élek kérdéseinket egyre bonyolultabb válaszokkal lehetséges csak kielégiteni. Ilyen volt, hogy mi forgunk a nap köül, vagy a nap körülöttünk? - erre kiadták a bibliát.. Ezzel egy olyan elképzelést adtak a kezünkbe, ami valósnak tűnik, egyszerűen azért mert nem lehetett megcáfolni :D

Most hogy fejlődött a világ, és tudjuk még azt is, hogy mennyi napalm kell egy zsák szar felgyújtásához, sokkal inkább az olyan válasz nélküli kérdések foglalkoztatnak, mint például a becsületes ember miért szegény, mi volt szeptember 11én és még sorolhatnám.. Erre egy tökéletes 20. századbeli biblia... az összeesküvés elmélet :)

Persze vannak összeesküvések, meg titkok, de ezeket az ebben hivők ezerszereseire eltúlozzák.

Ebbőlis ki fog nőni az emberiség majd amikor eléri azt az értelmi szintet, hogy felfogja, hogy ez a mi világunkban lehetetlen, mert valóban kizámitható kbre, hogy mit cselekszünk, de még ahhoz hogy vajon otthon hagyjuk-e a kulcsunkat is tartozik annyi változó, amit a mai legfejlettebb számitógép sem tud kiszámolni, nem még annyi idő alatt, mig visszamegyünk érte. Az ebben hivők pedig azt mondják, hogy 7milliárd ember átlagos 60-70 évének összes mozzanatát irányitani tudja bárki, vagy bármi is..

DE

Ha még igaz is lenne az, hogy léteznek olyan emberek, akik erre képesek.. akkor azt mondom mindenkinek, hogy jobb behódolni nekik és nem agyalni azon, hogy mi történik körülöttünk és velünk, mert ennyi ésszel, hogy több milliárd embert sakkbábúként kezeljenek, előbb lehet rájuk bizni maguk mint saját magunkra

2013. ápr. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
12%

Nekem itt most három okos ember aranyköpése jut eszembe:


"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel." Bertrand Russell


"Az embereket könnyebb hülyíteni, mintsem meggyőzni arról, hogy hülyítik őket." Mark Twain


"Minél nagyobb a hazugság, annál könnyebben hiszi el a nép." Adolf Hitler


Ja, és egy negyedik, ami végül is ugyanaz mint az első:


"A bölcs ember képes kételkedni saját igazában, az ostoba viszont sohasem." Albert Einstein


És akkor Einsteintől még egy igazság:


"A világot nem a gonosz fogja elpusztítani, hanem azok, akik végignézik a gonoszságokat, és nem csinálnak semmit."

2013. ápr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!