Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik a legkonzervatívabb...

Melyik a legkonzervatívabb arab ország és melyik a legkevésbé?

Figyelt kérdés

Tehát melyik az az arab ország, ahol a leginkább elnyomja a lakosságot (főleg a nőket) az uralkodó, ahol a mohamedán vallás a legmeghatározóbb és legszigorúbb, stb. stb.

Szaúd-Arábia?


2013. ápr. 17. 22:29
1 2
 1/13 gelazso ***** válasza:
78%

szaud-arábia melyik?


szerintem irán az elsö kérdésre a válasz és kuvait a másodikra.

2013. ápr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Legszabadelvűbb Törökország... legkonzervatívabbat nem tudom megmondani, talán Palesztína, akik ugye nincsenek jóba Amerikával meg a nyugati világgal...
2013. ápr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok: bár Törökország nem arab ország, csak muzulmán
2013. ápr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Igen , Szaúd-Arábia ott ez a vahabizmus irányzat dominál.


A legfelvilágosultabbnak muszlim országnak ,Azerbajdzsán , Törökország számít.

2013. ápr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Mekkába be se teheti a lábát hitetlen.
2013. ápr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Irán sem arab, hanem perzsa.
2013. ápr. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Irán nem annyira konzervatív , a jövőben pedig még puhábbá fog válni ,mivel a fiatalok egy szekulárisabb rendszert akarnak és majd olyat szavaznak meg.
2013. ápr. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jó, hogy Irán, Azerbajdzsán, Törökország sokaknál arab ország....


Egyébként igen, Szaúd-Arábia a legkonzervatívabb, bár... arról lehetne vitatkozni, hogy a fanatizmus az konzervativizmus e vagy már egy elhajlás és ilyen módon haladó. De mondjuk, hogy konzervatív.


A legkevésbé pedig szerintem Libanon. Líbiát is mondhatnánk, csak Kadhafi óta sok minden változott.

2013. ápr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

"ma 22:43"

ahhoz demokratikus választási rendszernek kellene működnie. Nincs bajom Iránnal, de messze áll pl a török, sőt, egyiptomi demokráciától is sajnos. A vezetés kardot csörtet, jobban kéne nyitni (mégha nem is agresszorok és háborúban sem állt senkivel évtizedek óta). És amúgy az atombombájuk szerintem blöff Izrael részéről, mivel kb 20 éve mondják, hogy "pár hónap és atomjuk lesz".

2013. ápr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
amúgy itt többen keverik az iszlám államot az arabokkal. az iszlám egy vallás, az arab pedig egy szemita rassz. Irán perzsa, törökország török, azerbajdzsánban sem sok arab él...
2013. ápr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!