Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mivel lehetne a latin-amerikai...

Mivel lehetne a latin-amerikai drogkartellek között folyó háborút megfékezni?

Figyelt kérdés

Az életkedvem elmegy,amikor olvasok Argentínáról,Mexikóról vagy El Salvadorról.


Amit ott művelnek a drogkartellek az minősíthetetlen!Pár éve még az volt a 10 éves terv,hogy latin-amerikai körutazásra fogunk menni.Most úgy vagyunk vele,hogy nem mennék ki még,akkor sem,ha olcsóbb lenne,mint egy Spanyol nyaralás...


Egy ismerősöm volt kint 2 éve és elég rémisztő dolgokat mesélt.Lefejezett turisták,akik rosszkor voltak rossz helyen,próbafülkéből elrabolt emberek stb.


Mivel nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz én csak 2 dologra tudok gondolni,amivel vissza lehetne szorítani(talán).


-Megerősíteni a rendőrséget:

Sokkal több rendőr,komolyabb eszközök,jobb kiképzések,korrupt rendőrök kiszűrése.

-Elrettentően komoly büntetések kiszabása a drogkartellek vezetőire.

Bár akik ott ilyenbe keverednek,nem hiszem,hogy nagyon félnek a haláltól.Nagyjából akármikor lefejezhetik őket.



2013. ápr. 21. 19:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Utolsó,miért gondolod,hogy akinek sok pénze van,az boldog is?

Utálom,amikor valaki ezzel a mondattal dobálózik!


Én azt mondhatom,hogy elég jómódú családból származom(amiért hálás vagyok) és nagyjából elhalmoztak minden jóval egész életemben,ettől függetlenül most még sem vagyok boldog.Ennek nem az az oka,hogy telhetetlen vagyok,vagy nem tudok örülni semminek.Az az oka a boldogtalanságomnak,hogy megromlott a kapcsolatom a hozzám közel álló személyekkel.Hidd el,hogy a jó barátság és a jó családi kapcsolatok többet érnek,mint egy sokmilliós luxusautó!

A pénz nagyon sok embert megváltoztat,önzővé és kapzsivá teszi őket.Egy idő után a családjuk és a barátaik ellen fordulnak.


Mielőtt bármi vád érne,nem vagyok nagyképű és nem szoktam felvágni azzal,hogy nekem ez van meg az.Egyszerűen csak leírtam az én helyzetem,hogy megcáfoljam ezt az alaptalan közhelyes mondatot,ami nap mint nap elhagyja az emberek száját és már teljesen beleivódott az emberek tudatába.

2013. ápr. 24. 14:53
 12/18 anonim ***** válasza:
Igenis, boldog lehet valaki sok pénzzel, ha azt a pénzt a saját erejével és eszével teremti meg magának vagy nem?
2013. ápr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Tegyük fel,hogy most 30 éves vagy.Dúsgazdag befektetővé váltál,pedig szinte a nulláról kezdted.Meg van a pénzed,hogy bármit megtehess.Utazások,drága autók,luxuséttermek stb...


Mire mész egy bora bora-i nyaralással,ha nincs kit elvinned?

Kivel mész az étterembe egy kisebb vagyont elfogyasztani,ha nincsenek jó emberi kapcsolataid?

És így tovább...Lehet ezt sorolni sokáig,a lényeget így is érti mindenki.


Ha van egy rakat pénzed,de nincs kivel kiélvezned a temérdek pénz adta lehetőségeket olyan,mintha nem lenne semmid!

2013. ápr. 27. 14:41
 14/18 anonim válasza:
A te szemszögedből talán ez téged nem boldogít, mert neked már van pénzed, hozzá vagy szokva, de az én szemszögemből, aki mindig azt nézi, hogy mások minden nap más ruhába járnak, a legjobb kocsikban, nagyon szép kertes házakban laknak, az nagyon rossz érzés. És engem igenis boldogítana, ha lenne pénzem.
2013. ápr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szerintem is legalizáljuk a drogokat. Remélem szemből belém jön majd valaki autóval és meghalok, mert ő a legális drogtól kábultan azt haluzta hogy lovagi tornán van és én vagyok az ellenfél ;)


Napalmot az ültetvényekre, szönyegbombázást a drogbárók villáira. Azok ellen semmit nem érnének a kivégző osztagokkal.

2013. ápr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

melyik lenne a megoldás?:


1.Legalizálni az összes drogot és az csapja szét magát halálra aki akarja (milliárdokat lehetne spórolni ha megszűnne a drogellenes háború)


2.Olyan környezetet teremteni az embereknek, ahol élvezik hogy élnek és nem fogják egy szerben keresni az élvezetet.


Haver te olyan hülye vagy mint a fa ék. Az USA a világ legnagyobb heroin fogyasztója pedig azért ott elég magas az életszínvonal. Európában Németországban növekszik rohamosan a drog fogyasztás és lakosaihoz képest Norvégiában drogoznak a legtöbben, pedig tudtommal ott is magas az életszínvonal. Ha már szép nem lehetsz, hülye ne legyél.

2013. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Haver te olyan hülye vagy mint a fa ék. Az USA a világ legnagyobb heroin fogyasztója pedig azért ott elég magas az életszínvonal. Európában Németországban növekszik rohamosan a drog fogyasztás és lakosaihoz képest Norvégiában drogoznak a legtöbben, pedig tudtommal ott is magas az életszínvonal. Ha már szép nem lehetsz, hülye ne legyél.


Ha erről tudsz nekem linkelni megbízható forrást akkor el is hiszem haver...az usa a 3. legnagyobb ország, nyilván magasabb a heroinfogyasztók száma is, gondolkozzál már.

2013. ápr. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Legalizálni a drogokat? Ezt mégis hogy gondoltad?

A fű még oké,mert attól nagyon ritkán lehet hallucinálni(elenyésző a száma),viszont a herointól,lsd-től stb...sokkal inkább.Na most én nem szeretnék olyan emberekkel együtt sétálgatni az utcán,vagy egy autópályán menni,akik be vannak lőve és azt sem tudják melyik bolygón járnak!


Így sem fogyasztanak kevesebben hallucinogéneket,viszont így kicsit visszahúzódnak.

2013. ápr. 29. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!