Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen politikai párhuzamokat...

Milyen politikai párhuzamokat lehet felfedezni a Harry Potter-könyvek és a valóság között?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 25. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

Az okkult tudományok meleg ágya!A gyerekekre rossz hatással van mert fekete mágiát fognak használni miatta!

Be kell tiltani!


Tisztelettel:A Hit Gyülekezete

2013. ápr. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

:D

a hitgyülinél okkulttabbat el sem tudok képzelni....

2013. ápr. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Mindenki náci. Voldemort is náci és Herripotter is náci! Ja nem, Herripotter kivételesen nem náci, ő náciellenes! Éjjen náciellenes Herripotter, én hősöm, legyőzzük az összes fasiszta feketemágust!
2013. ápr. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Mind "magyarkodik", és kirekesztik a mugrikat.
2013. ápr. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Téged.
2013. ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Lehet párhuzamokat vonni.

- Ahányszor a Főnix Rendjét nézem, mindig az jut eszembe, hogy tisztára olyan, mint a mostani magyar oktatáspolitika. Umbridge mindig Hoffman Rózsára emlékeztet :D

- Az aranyvérű-sárvérű ellentét egyértelműen a rasszizmushoz hasonlítható, mivel az egyik csoport csupán származása miatt utálja a másikat.

- Voldemort ilyen szempontból Hitlerhez hasonlít, mert uralkodni akar a muglik és sárvérűek felett, mert alacsonyabb rendű "fajnak" tekinti őket, és gyilkolássza is őket rendesen.

- A Tűz serlegének szerintem van egy olyan felszín alatti üzenete, hogy kultúrától függetlenül össze kell fognunk a "gonosz" ellen.

- Mikor Voldemort visszatér, és a minisztérium próbálja titkolni meg tagadni, az engem nagyon a 21. századi környezetvédelmi és világgazdasági problémákra emlékeztet. Megy a propaganda, hogy "minden rendben", de közben sejti mindenki, hogy valami mégsem. És mikor bekövetkezik a baj, az mindenkit felkészületlenül ér.

- Mikor Harryék Dumbledore Seregét szervezik az ötödik részben, az szerintem próbálja felhívni a fiatalság figyelmét, hogy ők is tudják alakítani a világ sorsát.

Nekem ezek jöttek át, de biztos lehet még mondani :)

2013. ápr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A koboldok emlékeztetnek egyeseket a zsidókra.
2013. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pro Patria ***** válasza:
36%

A kampós orrú, zsigori bankárok valóban a zsidók sematikus ábrázolását takarják, legalábbis a rossz nyelvek szerint.


De ami engem sokkal jobban emlékeztet a valóéletből vett példára a Gyűrűk ura.

Van egy híres lovas nép királysága, amely már hosszú idők óta áll ellen a barbár, sötét képű orkok förtelmes seregének, de meggyengült, és a Gonosz úr támad, fenyegetve az összes királyságot. Csak akkor győzhetnek, ha szövetséget alkotnak, és együttes erővel sorakoznak fel az áradat ellen.

Nem pont mint a törökellenes háborúk? A híres lovas nép, a magyarok?

Ráadásul a regényben látható, hogy a hódító sereg rémes állatokat (elefántokat) hoz magával, illetve útját kalózok kísérik (pontosan ez a jelenség volt a Szultán hadjárataira is jellemző).

Ami pedig a legbeszédesebb, hogy a harcot "a fehér városnál" veszik fel. Ahogy Magyarország kulcsa Nándorfehérvár volt, ahol megakadt a Konstantinápolyt bevevő szultáni had.

Talán csak nekem ennyire szembeötlő, de én nem tudok eltekinteni ezektől a párhuzamoktól.

2013. ápr. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mandy1408 ***** válasza:
100%
A halálfalókat Rowling valóban a nácikról mintázta állítólag. Rengeteg könyv van, ami ezt fejtegeti: Roxfort titkai, Harry Potter világa, Harry Potter pszichológiája, stb.... Vannak benne érdekes dolgok, érdemes elolvasni.
2013. máj. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sárvérű-Aranyvérű→Rasszizmus

Voldemort→Hitler

Koboldok→Zsidók

2015. okt. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!