Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek elképzelhető hogy...

Populistafiu kérdése:

Szerintetek elképzelhető hogy néhány száz éven belül a Föld bolygó összes országa egyesül egyetlen államalakulattá?

Figyelt kérdés
Mint a scifikben, mondjuk a star trek-ben, és csak egy ország lesz, amit egy központból irányítanak, és a mai államok meg olyanok lesznek , mint pl a megyék, vagy régiók

#ország #állam #jövő #sci-fi #államszövestég
2013. ápr. 30. 21:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem hinném. Egyes nemzetek között olyan mértékű a gyűlölködés és az ellenségeskedés, hogy szerintem ez még jó ideig kizárttá teszi egy hasonló elképzelés megvalósítását.

Nem is beszélve az EU helyzetéről pl. A tagállamok között olyan különbségek vannak, nem csak gazdasági téren, hogy már most is rengetegen jósolják, hogy csak idő kérdése, mikor hullik szét. Márpedig ha Európa szintjén nem megy a dolog, akkor hogy menne az egész bolygó szintjén?

Ha lesz is, nagyon soká lesz még, de én nem hiszek benne, hogy valaha lesz egységes emberiség.

2013. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
Igen, elképzelhető. Már most olyan. Igazából ezért is akarják az uniókat. De remélem ez soha nem fog megvalósulni.
2013. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nekem tetszene a dolog, nem lennének soha többé háborúk
2013. ápr. 30. 21:27
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Háborúk nem lesznek, csak merényletek. Valahogy írtani kell az embereket.
2013. ápr. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Hogyne lennének? Országon belüli érdekcsoportok háborúja, lázadás, polgárháború talán smafu? A saját történelmünkben is találni jó pár példát ilyesmire, világtörténelemben meg pláne.

Amíg ember van, addig háború is lesz!

2013. ápr. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

"nekem tetszene a dolog, nem lennének soha többé háborúk"


Te nem hallottál még országon belüli konfliktusokról, jóember? :D Te jó ég, és ilyen emberek akarják megmondani, hogy mi legyen, Úristen...


Neked abszolút sejtelmed sincs arról, hogy működik a világ. Sajnálom, de járj nyitott szemmel és nézz körül.

2013. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Úgy tűnik a második világháború után kialakult rendszer viszonylag stabil, bár a jövőben szerintem az ENSZ-t demokratikusabbá fogják alakítani, hogy ne csak a nagyhatalmak irányítása alatt legyen.


A közösségek irányítása egy bizonyos határ felett már nem hatékony. Az USA-ban és az EU-ban sem adnak át szívesen hatásköröket a tagállamok a központi hatalomnak. Szerintem a jövő inkább a helyi közösségek autonómiája, mint a központosítás (bár Magyarországon néha fordított folyamatok játszódnak le).

2013. ápr. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

" #7: Nálunk még nincs annyira elvadulva a multi-kulti, de ha egy kicsit nyugatabbra mész, ott megláthatod hogy nem sci-fi amit írsz."


A még nincs nem azt jelenti, hogy nem is lehet. Majd lesz, ne aggódj. Illetve aggódj. :)

2013. ápr. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Így van, pont azért írtam, hogy „még”.
2013. máj. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Előb utóbb at lesz hogy az egész bolygó egy állam lesz.

100 év mulva csak tiezed enyi ország lesz egyes becslések szerint. Amik fokozatosan ösze olvadnak majd.

Enek a fojamatnak a legnagyob akadája a nyelv. Viszont az internet és a hyorsab utázási lehetőségmait az angol kezdi átveni a tőbi nyelv szerepét ami szerintem jó fojamat. A monitort mindenhol monitornak hívják

2013. máj. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!