Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit tegyek ha igen gyakran...

Mit tegyek ha igen gyakran atrocitás és diszkrimináció ér anyanyelvem használata miatt? Ukrajnában, Kárpátalján.

Figyelt kérdés
Már nem bírom tovább, idegileg tönkretesz ez a bánásmód amit az ukránok velünk szemben tesznek.

2013. jún. 1. 10:40
1 2 3
 11/23 gazi ***** válasza:
100%

Én megértelek(én is Kárpátalján élek), de igazából engem sose zavart. Többször kaptam én is amiért magyarul szólaltam meg valamilyen állami intézményben(kedvencem: Ukrajna kenyerét eszem, beszéljek legalább ott ukránul).

Ha belegondolok, hogy én lennék az ő helyükben, lehet ugyanígy viselkednék.

2013. jún. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Csak kezdetben, de utána jobb lesz. Egyik orvos a városban most ment el Argentínába nyaralni, és a klinikán is megjelentek a külföldiek: románok, szerbek, finnek, ilyenek.


Sok szerencsét! Az ukránok meg olyanok, amilyenek, ez az ő szégyenük.

2013. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Egy biztos részben őket is meglehet érteni, de kezelhetnék az egész hozzáállásukat a magyarokhoz emberségesebben.Megérthetnék hogy nem olyan egyszerű elsajátítani az ukrán nyelvet.
2013. jún. 1. 16:21
 14/23 anonim ***** válasza:
Az ukránoknak ideáig úgyse fog az agyuk terjedni. Őket csak az érdekli, hogy hogyan tehetnek alá a kárpátaljai magyaroknak. Most például le akarják dönteni a Vereckei-hágón álló emlékművet. Ez nem kultúrnép, tőlük ez telik. Megnézném a fejüket, ha itt Magyarországon is elkezdenénk ártani az itt élő ukránoknak valamely módon.
2013. jún. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Kéred az állampolgárságot és átköltözöl a határ túloldalára.
2013. jún. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Ha belegondolok, hogy én lennék az ő helyükben, lehet ugyanígy viselkednék."


Hát ez elég szomorú.

2013. jún. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Azért nem kell az ukránokat annyira lebecsülni.

Az egy dolog hogy a politika felkorbácsolja a nacionalistákat és elég szépen uszítja a népeket, de elég sok a normális is köztük - bár lehet hogy többségében nem Kárpátalja környékén sajnos (nekem odesszai barátaim vannak de sok más városban is elég barátságosak).

Oroszul végezted az orvosit?

Azért ne légy elkeseredve hogy te már "sehol sem lehetsz boldog" az nem igaz :D

A dolog egyszerű: sok a paraszt mindenhol, Mo-n is, de sokan gondolják úgy hogy a határon túliak normálisabbak mint pl a pestiek. Tehát annyira egyszerű, hogy olyanokra pazarlod az időd akik normálisan viszonyulnak hozzád, aki viszont nem megfelelően közelít avval nem foglalkozol.

Függetlenül attól h ukrán vagy magyar vagy akármilyen.

Azt viszont nem tudom hogy mi lenne a teendő az ukránokkal akik diszkriminálnak az anyanyelved miatt, mert nem voltam hasonló helyzetben, eltekintve egy Szerbiai incidenstől...

Az élet viszont Mo-n sem könnyebb, igaz más jellegűek a problémák, de vannak.

Tehát csak annyit tudok mondani, fel a fejjel és tedd a tőled telhető legjobbat és kitartás. Szlovákiában még így is rosszabb a helyzet. Ottani ismerőseimet elnézve gondolom azt hogy ott a magyarságtudatot megőrizni nem lehet egykönnyen idegösszeroppanás nélkül..

Sok sikert Mo-n..

2013. jún. 3. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő és hasznos választ, megfogadom a tanácsaid!
2013. jún. 3. 14:49
 19/23 anonim ***** válasza:

Sok sikert! :) Remélem minden összejön itthon, és igazán boldog lehetsz, mert minden esély megvan rá! Légy ügyes!

Nem minden ukrán vérszomjas, de az értelmesek biztos nem a magyarellenes kiállhatatlan rétegből kerülnek ki.

2013. jún. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Jó sokan vagyunk 78%-osak :P
2013. jún. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!