Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Belgiumban már gyerekek is...

Belgiumban már gyerekek is választhatnak eutanáziát. Ez már azért abnormális, nem?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jún. 21. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Túlnépesedés idején minden normális amivel csökkenteni lehet a lélekszámot.
2013. jún. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hm..népirtással is akár?
2013. jún. 21. 14:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ismertem egy gyereket, aki 16 éves volt, és szerintem bármit megtett volna egy ilyen jogszabályért... de a jóisten mást tartogatott neki... persze nem a 18. szülinapját, hanem még hosszú áttételes rákos szenvedést illetve mivel nem akart kórházban elfeküdni, ezért a szüleinek baromi sok baromi drága gyógyszert, csak azért, hogy életben maradjon, és szenvedhessen... az állam erre azt mondja, hogy "ez van, emberiességből nem halhat meg a srác, hanem hosszú ideig szenvednie kell..."
2013. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szóval szerinted normális ez akkor?
2013. jún. 21. 14:57
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
a halál sohasem normális, de mondjál jobbat egy ilyen esetre...
2013. jún. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

#4


Teljesen. A saját életed egy olyan dolog amiről te döntesz legyél akárhány éves. Ha viszont nem vagy olyan helyzetben hogy elintézd magad jó ha nem erőszakolnak beléd gyógyszereket meg kötnek gépekre hogy meghosszabbítsák a kínjaidat.

2013. jún. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nem is tudom. érintett vagyok a témában, közeli hozzátartozóm 6 évig rákos volt, 3 éves korától kezdve. az utolsó egy évben csak könyörgött, hogy meg akar halni. sajnáltam, hogy ennyit kellett szenvednie, egyértelmű volt, hogy semmi esélye a túlélésre. de csak böködték, kínozták, bezárták a kórházba. szerintem egy gyermek, ha ennyit szenved,akkor felnőtté válik, és érett döntést tud hozni. különben meg elképzelheted, mennyire szenvedhet, és milyen reménytelen lehet, ha egy kisgyerek tényleg meg akar halni.

szerintem nekik is joguk van hozzá.másnak is joga lenne hozzá. ez mindenkinek a saját döntése kéne, hogy legyen. egy gyerekről a szülők sosem mondanának le, amit megértek. de ezért még nem érdemli meg, hogy évekig gyötörjék.


furcsa dolog, amikor valaki ellenzi az eutanáziát. lényegében más ember életébe szól bele. szerintem nem igaz, hogy az élet jobb, főleg, ha csak szenvedés. miért kell meghosszabbítani a haldoklását valakinek? mert mi kitaláltuk, hogy jobb élni? egészségesen könnyű így látni...

2013. jún. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én nem ellenzem az eutanáziát, csak nem tartom szerencsésnek, ha már gyermekek is kérhetik. Az eutanáziát támogatnám.
2013. jún. 21. 15:14
 9/12 anonim ***** válasza:

"beavatkozást pedig csak orvos hajthatja végre"


Tehat aktiv eutanaziarol van szo? Tehat nem a kezeles felfüggeszteserol (passziv), hanem arrol, hogy az orvos beadjon neki egy ilyen-olyan szurit? Ezen azert meg vagyok lepodve, gyerekek normal esetben arrol sem dönthetnek, hogy akarnak-e egy mutetet, hanem a szüleiknek kell rola dönteniük, bar ugye erdekes helyzet allna elo az eutanazia vontkozasaban ebben az esetben, ha a szülonek kellene döntenie arrol, hogy kapjak-e meg a szurit. Nem tudom, vegyes erzelmeim vannak ezzel kapcsolatban! De meg tudom erteni azokat is, akik tamogatjak a fenti hsz.-ok alapjan.

2013. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az kell mondanom: sajnos ez jó dolog. Csak a gyermek tudja, mennyire szenved. Egy elengedni képtelen rokon pedig csak kínozná, mert "önző" (szörnyű szó rá, de jelentésében ez illik ide) módon nem tudja másképp elképzelni nélküle az életét, így nem enged semmi változást. Jelen esetben a halált, amit nyilván nem egy influenzánál vetnek fel, hanem hosszú, fájdalmas, halálos betegségeknél. Nem mindegy hogy él, és hogy hal meg az ember.
2013. jún. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!