Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagyon egyetértek az újonnan...

Nagyon egyetértek az újonnan bevezetett kresz szabályokkal, amik a gyerekeket és az iskolabuszokat védik. De miért kivételezettek a gyerekek? Nem egyformán fontos jogilag minden emberi élet?

Figyelt kérdés

2013. máj. 2. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Te most jászod a hülyét?

Nem, nem egyformán fontos.

2013. máj. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Antimod ***** válasza:
100%

Egyformán fontos.

Viszont az emberek nem egyformán tudnak odafigyelni a közlekedés során, ezért külön vigyázni kell gyerekek (figyelmetlenség, tapasztalatlanság) és idősek (lassabb reakciók és mozgás, esetleges zavartság) esetén.

2013. máj. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ConnectCare ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Természetesen minden emberélet védelme célja a jognak, de vannak olyan részei a társadalomnak, ahol ehhez a védelemhez további intézkedéseket kell hozni.


Például a legtöbb felnőttől azt várjuk, hogy körülnéz az úton átkelés előtt, nem jut eszébe tisztítószeres üvegből inni stb. Gyerekeknél ez nem várható el, így olyan szabályokra is szükség van, amik a gyerekek védelme érdekében az iskolabuszt pl. különösen védik vagy megkövetelik a "gyerekzáras" tisztítószeres flakonokat.


Tulajdonképpen a gyermekek életének védelme pont így válik egyenlővé a felnőttekével.

2013. máj. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Fúúú, egyeseknek nagyon az agyára tud menni ez az egyenlősdi...

Tudod mit, kérdező? Szerintem a fél éves csecsemőket se etessük, mert majd ők is elmennek maguknak a boltba vásárolni, ha éhesek. Hiszen mindenki egyenlő, nekik is meg van a joguk, hogy bevásároljanak maguknak.

2013. máj. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Nyilván nem értetted meg, amit mondtam, bár nem tartozik a kérdéshez, de kifejtettem, hogy egyetértek vele, csakhogy a felnőttek érdekében ugyanennek a szabálynak érvényesnek kéne lennie. Tehát ne mondjál ilyen hülyeségeket, hanem inkább tanulj meg olvasni és gondolkodni. Lehet hogy akkor az utakon is nagyobb biztonságba leszel.
2013. máj. 2. 12:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Megtanultam olvasni. Te a kérdésedben azt bírálod, hogy a gyerekek miért vannak kivételezett helyzetben a közlekedésben és miért kell rájuk fokozottan odafigyelni. Hát azért, mert egy gyerek figyelme általában annyira nem koncentrált, mint egy felnőtté és annyira nem tud gondoskodni magáról, mint egy felnőtt. Én nem tudom, hogy ezen mit nem értesz...
2013. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!