Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tulajdonkeppen miert fontos,...

Tulajdonkeppen miert fontos, hogy volt-e holocaust vagy nem volt? A jelenlegi vilaghelyzeten nem valtoztat.

Figyelt kérdés
2009. okt. 17. 12:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

15:07-es, meg sem említettem a jobboldalt.

Ez is érdekes számomra...

2009. okt. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 cynic ***** válasza:
59%
Azért fontos, mert az egész antirasszista, anti-antiszemita gyűlölethadjáratot (igen, az egészséges gondolkodású emberek elleni gyűlöletről szól az egész) tulajdonképpen a holokausztra építették. Ez a legerősebb érv, amivel az embereket távol tarthatták a nemzeti szocializmustól. Ha kipukkanna ez a bizonyos hololufi, könnyen lehet, hogy pár évtizeden belül az egész jelenlegi világrendszer összeomlana, és a fehér népek újra átvehetnék az irányítást saját hazájukban. Mint ahogy a németek tették anno, teljesen jogosan.
2009. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de neked fontos, hogy egy történelmi esemény megtörtént-e vagy sem? Ha érint, akkor mindenképpen. Ha az elődeid életét érintette, persze, hogy fontos, hogy volt-e vagy sem. Ahogy az sem mindegy egy ma Felvidéken élő magyarnak, hogy volt Trianon. A történelem része a jó és rossz is, miért kellene bármit is eltussolni? Kinek jó az? Akkor bármire mondhatnánk, hogy nem számít. A végén már semmi sem számítana.
2009. okt. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
56%

A holokauszt elég nagy traumája az emberiségnek. Jó lenne elfelejteni, de nem szabad.


Tök mindegy, hogy ma hogyan kezelik, mire használják, milyen a visszhangja: megtörtént, és bár egyre távolodunk tőle, a történelem szokása, hogy megismétli önmagát.


Reméljük, hogy nem esik akkora hibába az emberiség, hogy hagyja megismétlődni. Reméljük, hogy egyértelműen megtörtént történelmi események pusztán ideológiai alapon történő "tagadása" nem az első lépés efelé...

2009. okt. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
21%
Hány birka szájából hallottam már ezeket a mondatokat, kedves utolsó válaszoló...
2010. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
95%
12:30 menj el szemelyesen egy halaltaborba, es akkor rajossz, hogy fals propagandat fujsz. Kit erdekel, hogy 1 millio vagy 6 millio? Nem ugyanolyan nagy pusztitas??? Nem a szamokban van a lenyeg, hanem hogy ez megtortent es igenis haltak meg emberek, nem is kevesen. Azt mondhatnad, OK haltak meg, de kit erdekel? Azert fontos emlekezni, hogy ilyen soha tobbe ne tortenhessen meg es azokat az embereket (civileket) csak azert oltek meg, mert szulettek valaminek, amit nem ok valasztottak. Gondolkozz!
2010. szept. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
4%

Mint előttem mondják a zsidók ezzel takaróznak...

Nem vagyok hívő ember de csak ha a Bibliát vesszük alapul a zsidók mit tettek Jézussal. Akkor azt nem kellene rajtuk is behajtani? Ha van/volt Jézus akkor most a zsidók megérdemelték. Meg amúgy is még az a 6 milla kevés volt

2011. febr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
92%

Előttem írónak:

3. Mikor pedig elmenének a helyre, mely Koponya helyének mondatik, ott megfeszíték őt és a gonosztevőket, egyiket jobbkéz felől, a másikat balkéz felől.

34. Jézus pedig monda: Atyám! bocsásd meg nékik; mert nem tudják mit cselekesznek. (Lukács 23)

Jézus megbocsájtott. Mennyivel vagy hatalmasabb nála, hogy megengedd magadnak azt a luxust, hogy elítéled őket?

Továbbmegyek, Isten azt mondta a népéről, Izraelről, hogy aki őket áldja, áldott lesz, aki átkozza, átkozott!

Csak hogy tudd, mihez tartsd magad...

2011. ápr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Előttem válaszoló:)


Azt-a azért ennyire hívőnek nem kell lenni:)

Ha valaki téged a porba taposva köpne le nem kívánnád neki vissza?

2011. máj. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Látogass el a Terror Házába,és szánj rá legalább 3 órát a tárlatra. 50-60 év múlva talán a mostani bűnökről is megemlékeznek majd valahol hasonlóképp. Azért ami most megy a világban, az sem egyszerű.... És azt a holokauszt túlélői, és azok leszármazottjai irányítják szerintem.
2015. jan. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!