Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi is tulajdonképpen a "zöldká...

Mi is tulajdonképpen a "zöldkártya" az USAban? Mik a feltételei, és hogy lehet igényelni?

Figyelt kérdés
Előfordulhat, hogy házastársak közül csak az egyikük kapja meg?
2009. okt. 16. 08:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

A zöldkártya arra jogosít, hogy legálisan élhess és dolgozz az USA-ban. A zöldkártyával rendelkezők azonos jogokkal rendelkeznek, mint az állampolgárok 1-2 jogot leszámítva (pl. fegyvertartás, szavazójog). Ahhoz, hogy valaki amerikai állampolgárrá válhasson, először mindenképpen zöldkártyásnak kell lennie. Ha már az megvan, akkor 5 év USA-ban élés után lehet igényelni az állampolgárságot (ez 3 év azoknál, akik am-i állampolgár házastársaként kaptak zöldkártyát).


Milyen alapon lehet kapni?

- házasság amerikai állampolgárral

- munka által, ehhez szponzor (munkaadó kell)

- nagy befektetéssel, ami által amerikaiakat foglalkoztatsz, de tudtommal az 1 millió dollárnál kezdődik

- zöldkártyalottón


Van csomó feltétel és ha már megkaptad, akkor az évek nagy részét az USA-ban kell tölteni, különben elveszítheted a státuszodat.


Igényelni nem lehet csak úgy, kivéve, ha kipróbálod a zöldkártyalottót. Ott minden évben kisorsolnak pár embert, aki megkapja. Magyarországról kb. 170-190 embert évente, szóval nem sokat, így nem nagy rá az esély, de meg lehet próbálni. Ha házasok vagytok már és együtt igénylitek, akkor mindketten fogtok kapni, ha van rá jogosultság. Kérdezz, ha még valamire kíváncsi vagy.


Egy zöldkártyás.

2009. okt. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
1%
Kit érdekel? Nézz utána magad, ha disszidálni akarsz. Azt hiszed, hogy ott jobb lesz?
2009. okt. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy kit érdekel? Ki akar disszidálni? Férjnél sem vagyok, csak érdekelt... Bocs ha a kiváncsiságommal megsértettem a lokálpatrióta érzéseid.
2009. okt. 16. 14:51
 4/32 A kérdező kommentje:

Az elsőnek köszönöm szépen, elég informatív volt. Te zöldkártya-lottón nyerted a tiéd, így kerültél ki, vagy házasodtál?

És ezen a "lottón" tulajdonképpen teljesen véletlenszerűen választják ki az embereket? Olyan furának hangzik :)

2009. okt. 16. 14:52
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: én házasság által jöttem ki, de előtte lottóztam 2-3 évig, de úgy nem sikerüt. A lottó olyan, mint a normál lottó, tehát teljesen véletlenszerűen választják ki az embereket. Nagyon nagyon sokan jelentkeznek, tehát kb. annyi az esély, mint megnyerni a lottót. Ezért is hívják így. Itt érdemes jelentkezni és itt találod a részleteket: [link]


Hány éves vagy? Mi a szakmád? Talán könnyebb lenne egy munkavállalói vízum és utána zöldkártya az által.

2009. okt. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a feltétele a lottó jelentkezésnek, hogy min. 18 éves legyél és legyen legalább érettségid, ha jól emlékszem.
2009. okt. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
2%

"én házasság által jöttem ki, de előtte lottóztam 2-3 évig, de úgy nem sikerüt."


Hülye k*rva, épp mint a kérdező! A nők manapság mindenért képesek szopni és d*gni. Gratulálok nektek!

2009. okt. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
97%
Mi bajod van?! Nem is ismersz! Én egy igazi házasságban élek, szeretem a férjemet és gyerekeim is vannak tőle. Mi ezzel a gond?? Te nem vagy normális!!
2009. okt. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Oké, akkor elmagyarázom mégegyszer. NEM tervezem, hogy kiköltözök az USA-ba, bár magyarázattal nem tartozom neked. Azt viszont ki kérem magamnak, hogy a válaszoló és én akármiért "dugnánk". Több éve párkapcsolatban vagyok én is (egy magyar fiúval), és elgondolkoztam rajta, hogy egy ilyen zöldkártyás lehetőségnél vajon az élettársak, házastársak együtt mehetnek-e, vagy külön-külön kell jogosultságot szerezniük. Azért kérdeztem, mert nem tudom, hogy van ez, és érdekelt. Aztán innentől lehet eltakarodni.


23 éves vagyok, egyetemista, de semmi olyan nem lesz belőlem, amit hasznosíthatnék egy vállakozásban (bölcsész).

2009. okt. 16. 20:08
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy nem tudod hasznosítani, bár attól függ, hogy milyen szakos vagy. Vannak álláslehetőségek tanárok számára pl. Floridában. Régebben érdeklődtem erről és azt mondták, hogy szinte minden tanári diplomát szívesen fogadnak kivéve a magyar szakosat. Először munkavállalói vízumot adnak, és utána van lehetőség zöldkártyára. Ha megkapod, a házastársad is megkapja.


Egyébként én is 23 vagyok és egyik diplomám bölcsész. :) Azért el lehet vele helyezkedni, csak a szakon múlik...ne foglalkozz az előző válaszolóval, szerintem nincs jobb dolga, ami nagyon szomorú.


Ha adsz email címet, tudok neked írni részletesebben ezekről, amennyiben érdekel.

2009. okt. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!