Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen németországi főbb...

Milyen németországi főbb pártok vannak jelenleg? Mik a fő programjuk? Lehet párhuzamot húzni a magyar és a német pártok között, melyik melyiknek felel meg?

Figyelt kérdés
2010. febr. 4. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
az nsdap nem egyenlő a jobbikkal, mert gondolom erre megy ki a kérdés...
2010. febr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Nincs sok értelme a párhuzamvonogatásnak, de kb. SPD = MSZP, CDU/CSU = Fidesz, FDP = SZDSZ vagy MDF, Grüne = LMP, Linke = Jobbik vagy Munkáspárt.
2010. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
én is kb. úgy sorolnám be, mint a 2. hozzászóló, de mégis a programjukban olyan eltéréseket látok, ami homlokegyenest az ellenkezője. Pl. SDP hoz Fidesz programot CDU pedig MSZP-t. Viszont még nem ismerem ki magam, ezért kérem a véleményeteket.
2010. febr. 4. 12:47
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

"mégis a programjukban olyan eltéréseket látok, ami homlokegyenest az ellenkezője. Pl. SDP hoz Fidesz programot CDU pedig MSZP-t."


Más ország -> más körülmények -> más feladatok -> más program. Ezért hülyeség, mint mondtam, az efféle párosítás. A Fidesz a néppártok frakciójába tartozik és a CDU szövetségese, az MSZP a szocdemek közé tartozik és az SPD szövetségese. Van egy olyan érzésem, hogy a Fidesz, a CDU, az SPD és az MSZP vezetői jobban értenek ahhoz, hogy ki kihez hasonlít, mint X. Y., aki (tendenciózusan) beleolvasgatott a pártok programjába.


Apropó program. A Fidesznek nincsporogramjanincsprogramjanincsprogramja, akkor hogyan olvashattál bele? :)))

2010. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam. Nem programra gondoltam, hanem irányelvekre. Így ok?
2010. febr. 4. 13:43
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Há-há

Jó ez első hozzászóló pedig nekem pont az jutott eszembe.

2010. febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

"Nem programra gondoltam, hanem irányelvekre. Így ok?"


Igen, így OK, így működsz tökéletes MSZP-droidként.

2010. febr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hát túl sokat nem segítettetek. Sem MSZP, sem droidnak nem érzem magam, sem burkolt gondolat nem volt, amire az első hozzászóló utalt.

Szimplán érdekelt volna egy rövid politikai áttekintés. De úgy tűnik ti sem tudtok többet.

2010. febr. 4. 22:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Grüne
2020. szept. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!