Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valamelyik országban volt már...

Valamelyik országban volt már teljeskörű kissebség (igen egyre gondolunk) kitelepítés?

Figyelt kérdés

Mi kell ahhoz hogy ez létre jöjjön ?

Ha volt akkor hogyan zajlott ?

Mit szólt hozzá az ott élő nép ?

Hova mentek a kitelepített családok ?

Más országok hogy vélekedtek erről ?

És mivel indokolta a vezetőség ezt ?



Sajnos nem egyszer történt meg velem és ismerőseimmel hogy bizony a fenn nevezett népség nem úgy viszonyult hozzánk mint egy normális ember.

Szerencsére tettlegesség még nem történt és nem is tartanak rettegésben.

És tudom hogy nem mindegyik ilyen származású ember ilyen, de valljuk be nem egy embernek van velük gondja.


És nem, nem egyszemélyes hábórura vagy valami önkéntes propagandára készülök, csak szimplán érdekel.



2013. aug. 24. 23:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Volt persze, háború után pl.sváboknál.


Csak akikre te gondolsz, azokat nem lehet, mert nincs saját országuk és senkinek nem kellenének. A nyugati országok egyszerűen megoldják, visszapattintják őket oda ahonnan jöttek és azon igyekeznek, hogy itt tartsák őket.

2013. aug. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Olyan kitelepítésre, amilyenre gondolsz, szerintem még nem volt példa, pedig kellene. Szerintem az lenne a megoldás, ha az EU vásárolna Oroszországtól néhány megyényi területet Szibériában, azt vasbetonnal körbekerítenék és indulhatna a kitelepítés. Éljenek meg ott, amiből tudnak! :)
2013. aug. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell itt földet venni. Szerintem Észak-Korea is örülne ha a munkatáboraikban lenne friss munkaerő, vagy ha úgy nem válnak be, akkor fűteni, trágyázni jók lesznek.
2013. aug. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 rémuralom ***** válasza:
Ezmiez? Most már ti sem meritek kimondani/leírni azt a szót, hogy cigány?
2013. aug. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mustafa33 ***** válasza:
63%
Sztalin erre azt mondta, hogy csak vagonok kérdése.
2013. aug. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szervezett kitelepítés? Hát velünk magyarokkal egy párszor már megesett...
2013. aug. 25. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Szerintem az lenne a megoldás, ha az EU vásárolna Oroszországtól néhány megyényi területet Szibériában, azt vasbetonnal körbekerítenék és indulhatna a kitelepítés. Éljenek meg ott, amiből tudnak! :)"


Ezt valamelyik nukleáris hulladékrakó betonszarkofágja felett kellene vásárolni, szerintem azt három rubelért megkapnánk. :D

2013. aug. 25. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A háború után Kelet-Közép Európában és a Szovjetunióban voltak nagy kitelepítések.


Ehhez több ország összefogása, nagyhatalmi támogatás kellene.

Ha a romákra gondolsz, nekik nincs anyaországuk. India, Pakisztán nem hiszem, hogy befogadná őket. Az emlegetett Oroszország pedig biztosan nem. Esetleg Afrikában, a Szaharában lenne legkönnyebben szabad hely. De ez is elég problémás. Például az amerikaik a feketék kitelepítésére létrehozták Afrikában Libériát, de ez ott inkább önkéntes alapon ment úgy tudom. Hitler a zsidókat állítólag Madagaszkárra akarta telepíteni.


A kitelepítettek természetesen ellenezték ezeket az akciókat, mivel nemcsak a hazájukat, otthonukat, de a teljes vagyonukat is elvesztették.

A kitelepítések indoka általában a kollektív bűnösség volt, az adott kisebbség veszélyt jelent az országra.

2013. aug. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Termeszetesen nullara fogtok pontozni, de en azokat telepitenem ki, akiknek ilyen otlet az eszukbe jut.
2013. aug. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy létrehoztak a negyvenes években egy zsidó államot, úgy létre lehetne hozni egy roma államot is.

Persze nem Európában, mivel a cigányok nem európaiak.India, Pakisztán környékén ,az éghajlat is nekik kedvező lenne.


A kérdésre válaszolva , a II. világháború után voltak kitelepítések.Németek kitelepítése Magyarországról , Lengyelországról , de voltak magyar kitelepítések is.


A cigányokat nem is kellene erőszakosan kitelepíteni.

Adsz nekik 2000 forintot meg egy doboz cigit és bármit aláírnak amit eléjük raksz , bármire kaphatóak.

2013. aug. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!